پناهندگی و قوانین و مراحل مربوطه

آماده پاسخ گویی به سوالات تمامی هم زبانان گرامی در حوزه پناهندگی و قوانین و مراحل مربوط به آن  ( فقط در حیطه قوانین پناهندگی آلمان )  هستیم . سعی میکنیم  پاسخ شما را بدهیم .   از رسم الخط فارسی استفاده کنید!!!!!!    —  از تاریخ   11.05.2014    به بعد  متاسفانه اگر برای نوشتن سؤال از روش فینگلیش  ( neveshtane farsi ba horoofe englisi ) استفاده کنید, آنرا نمیخوانم و بدیهی است که پاسخی نمیتوانم بدهم  برای تایپ به فارسی اگر کامپیوترشما امکانش را ندارد از این لینک استفاده کنید اگر اینجا٢ کلمه با فاصله  فینگلیش بنویسید خودکار فارسی میشود بعد  آنرا کپی -پیست  کنید  این هم لینک :

http://www.google.com/intl/fa/inputtools/try/

                                                                                                                                                     متشکرم

 

Advertisements

1,042 دیدگاه

دسته Uncategorized

1,042 پاسخ به “پناهندگی و قوانین و مراحل مربوطه

 1. هادی @
  میتوانید ،اما اگر با دعوتنامه ای امدید که دعوت کننده تعهدات مالی بذای شما داده احتمالا برای او مشکل ساز شود.

 2. هادى

  سلام
  من ويزاى المان گرفتم و به المان سفر ميكنم ايا درخواست پناهندگى بدم ميتونم موفق بشم
  بابت اثر انگشت به مشكل نميخورم
  كيسمم مسيحيت است
  البته همراه همسرم ميرم

 3. سایان@
  با شرحی که شما دادید بله باز اتریش این اختیار را داره که به ایتالیا پس بفرسه

 4. سايان

  سلام ميخواستم بدونم اگر إز ايتاليا بدون اثر انگشت به يك كشورى مثل اتريش پناهنده شده باشم و بعد إز طريق كشف مداركم بفهمن كه إز ايتاليا أومدم و بهم منفى دابلين بدن و ديپرت ترك خاك ، با توجه به اينكه اولين اثر انگشت پناهندگيم مال اتريش محسوب ميشه اگر برم آلمان ،
  آلمان مدارك من رو در خواست ميكنه؟
  يا نه خودشون كل قضيه رو در ميارن و ميفرستن ايتاليا؟
  يا فقط طبق پروسه پناهنگى إز اتريش ميخوان كه من رو پس بگيره؟ و اگر قبول كنه أين يعنى من در اتريش پذيرفته شدم يا باز هم به ايتاليا ديپرت ميشم؟

 5. Mjdmjdmjd@
  بعید میدونم کسی بتونه با رشوه یا … از جایی مثل آلمان ویزا تهیه کنه اما اگر به فرض محال اینطور باشه و بتونه با چنین ویزایی به آلمان برسه و در خواست پناهندگی بده آلمان موظف میشه به درخواستش رسیدگی کنه.

 6. mjdmjdmjd@اگر فرض کنیم طبق نوشته شما فرد با ویزای آلمان بره به آلمان مشکل خاصی نداره در مورد کیس هم بستگی به قدرت دفاعش از صحبتهاش داره …هر کسی با دیگری متفاوته

 7. نیما@
  به یونان نه،، اما مجارستان شاید…شاید

 8. با سلام و خسته نباشید من در یونان و هنگری اسر انگشت کمپیوتری ازم گرفتن و آلمان پناهندگی دادم امکان دارد که دیپورت بشم؟ من افعان هستم. پیشاپیش ممنون از رهنمایی شما

 9. mjdmjdmjd

  اگه ام بخوام دقیق تر اشاره بکنم یکی از دوستان داره اطلاعات جمع میکنه با یه نفر صحبت کرده مبلغ قابل توجهی میگیره ویزای شینگن خود آلمانو میده این دوستمونم دقیقا مقصدش آلمان هست.

 10. mjdmjdmjd

  سلام خسته نباشید.
  من در تهران هستم و خیلی از افرادو میبینم که اشاره به این موضوع دارن که از طریق قانونی برن آلمان و در اونجا اعلام پناهندگی بکنن.قانون دوبلینو به خوبی میدونم. میدونم باید کیس قوی داشت.تقریبا اطلاعاتم اکی هست اما سوال من اینه کسی که ادعا میکنه میتونه بگیره ویزای شینگن آلمانو و بعد میگه میرسی اونجا و بعد اعلام پناهندگی میکنی تا چه حد درسته ادعاش؟؟؟؟؟؟سوال مهم تر بعد رسیدن و اعلام پناهندگی و یه کیس مناسب حالا بر فرض مثال مذهبی آیا با مشکلاتی همراه هستند این افراد؟؟؟؟؟؟

 11. shahrooz@
  کرواسی عضو اتحادیه اروپاست و یک کشور امن محسوب میشود پس اگر به هر دلیل اثبات شود از طریق آنجا ورود کرده اید این اجازه را دارند به آنجا پس بفرستند، اما چون عصو شنگن نیست به نظر میرسد ویزای آنجا راحت قابل پیگیری نباشد چون در سیتم شنگن ثبت نمیشود اما به هر حال تردد از آنجا با کنترلهای مرزی همراه است

 12. shahroozm

  با عرض سلام و درود خدمت شما. سوالم اینه که اگر با ویزای کرواسی به کرواسی بیام بعد از اونجا قاچاق به المان یا دانمارک بیام ایا من شامل دوبلین میشم و منو به کرواسب بر میگردونند که عضو شینگن نیست یا خیر. ممنون

 13. ماهان@
  آنهورونگ همان اینترویوو هستش … آنها برای شما نوبت مصاحبه داده اند اما با توجه به ویزای فرانسه شما نمیتوان گفت آلمان خود را موظف به بررسی و پاسخ به پناهندگی شما دانسته باشد. اگر آنها به ویزای شما پی برده باشند ممکن است از حق خودشان در قانون دابلین استفاده کنند برای دیپورت به فرانسه… چون شما باید ثابت کنید که حداقل بیش از سه ماه خارج از اتحادیه اروپا بوده اید . … به هر حال هر کشوری مجاز است که فرد را طی مراحل مربوطه به کشور صادر کننده ویزابفرستد یا اینکه به دلابل بشر دوستانه از حق خود چشمپوشی کند. اما حق به هر حال برایش موجود است. حالا اینکه شما نوبت مصاحبه دارید اثبات کننده چیز خاصی نیست.

 14. ماهان۵۳

  با سلام:
  من و خانمم با ویزای فرانسه امدیم که کلا۴روز انجا بدیم و برای رفتن به انگلیس بطور قاچاقی تصمیم گرفتیم بریم یونان و مدت ۴۰روز انج موندیم که نشد و سپس قاچاقی امدیم ترکیه که شاید از انجا بتونیم بریم ۵۰روز هم انجا ماندیم و باز هم نشد و شخص قاچاقچی بماگفت باید قاچاقی ببرمتون آلمان که از یکی از فرودگاههای انجا بپرین که وقتی رسیدیم المان چند ساعت بعدش پرواز داشتیم و پلیس ما را گرفت و الان مدت چهار ماه هست که المانیم و در طی این مدت بچه ما متولد شد و برای ما وقت Anhorung گذاشتن,حالا سوال من اینه که این نوبت مصاحبه بمعنی این هستش که دولت آلمان تمایل داره تا پرونده پناهندگی ما در کشور خودش بررسی بشه؟
  متشکرم

 15. کامی صمدی@
  اگر درست منظور شما را فهمیده باشم، باید بگم که باز میتوانند شما را به سوئد دیپورت کنند. آن خانم هم اگر اسپانیایی است میتواند به آلمان بیاید اما هزینه هایش با خودش است…

 16. دیدگاه شما چشم به راه بررسی است. 

  ﺑﺎﺳﻼﻡ ﻣﻦ اﻓﻐﺎﻥ ﺩﺑﻠﻴﻦ ﺳﻮﺩ ﺳﻮﻳﺪﻥ اﺳﺘﻢ 18 ﻣﺎﻩ ﭘﻴﺶ ﺁﻟﻤﺎﻥ ﺩﭘﺮﺗﻲ ﺩاﺷﺘﻢ ﺑﻪ ﺳﻮﻳﺪﻥ ﻓﺮاﺭ ﻛﺮﺩﻡ اﺳﭙﺎﻧﻴﺎ اﻟﻌﺎﻥ ﺑﺎ ﻳﻚ ﺧﺎﻧﻢ اﺳﭙﺎﻧﻴﺎﻳﻲ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﻣﻦ ﻣﻴﺨﺎﻡ ﺑﻴﺎﻡ ﺁﻟﻤﺎﻥ ﭘﻨﺎﻫﻨﺪﮔﻲ ﺑﺪﻡ اﻳﺎ ﻣﻴﺘﻮﻧﻢ اﻳﻦ ﺧﺎﻧﻢ ﻛه اﺳﭙﺎﻧﻴﺎﻳﻲ اﺳﺖ ﺑﺎ ﺧﻮﺩ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻢ ﺩﺭ ﺁﻟﻤﺎﻥ ﺗﺸﻜﺮ

 17. Arsalan@
  بله از هر کشوری ویزا بگیرید این اجازه را دارند شما را به آنجا بفرستند ( به جز یونان)
  تینکه اگر فرد مشکل و حرف خاصی نداره را هم نمیدونم خوب قاعدتا نتیجه نمیگیره

 18. Arsalan

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من ایرانم اگر ویزا بگیرم و انگشت نگاری بشم و برم آلمان، اگر انگشت نگاریم در بیاد دیپورت میشم به کشوری که ازش ویزا گرفته بودم؟
  و اینکه میخواستم ببینم الان شرایط پناهندگان در آلمان چطوره؟ اگر کسی کِیس خاصی نداشته باشه چیکار باید بکنه؟
  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

 19. n r @
  چه حمله ای ..چه کسی حمله کرده … همه میتوانند فیلم هایی تولید کنند … هر مدرکی باید موجه و با دلیل باشه و با کلیت مشکل فرد جور باشه !

 20. n r

  سلام و خسته بناشید از این که پاسخگو هستید.
  سوالی داشتم در مورد کیس که خطر جانی باشه.یه مورد داریم که بهش همه شده و فیلمش هم هس اگه این فیلمو در لمان نشون بدن احتمالش هس که بش پناهندگی بدن.؟

 21. خوب اینجوری پیچیده است به هر حال همیشه شمایید که باید ثابت کنید نه آنها

 22. ناتالی

  سلام من 7 ماه است در هلندم و 2 ماه هست خودم را معرفی کردم..باوزای ایتالیا امدم .با توجه به ایکه همسرم ویزای هلند را دارد..من می خواستم بدانم اگر انکار شود که در ان زمان برنگشته ام میشود که انها پروازها را چک کنند..چون من گفته ام اصلا در ان زمان به هلد نیامده ام…چون مقداری از داستان مربوط به زمانی است که اینجا بودم وکل داستان زیر سوال میرود

 23. Ne ra@ روش خاصی نداره وقتی در جایی که تقسیم شده اند جای کافی نیست و کمپ ها پر هستند مجبور میشوند خانه در نظر بگیرند .

 24. Ne raبارها گفتیم از کیس و روش رفتن بیخبرین

 25. Rokh@سوال اول را نمیدانم …سوال دووم از پایان مدت ویزا

 26. NE RA

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  سوالی داشتم که در چه مواردی اشخاص و به کمپ عمومی میدن و در چه مواردی خونه؟
  از اقوام ما الان ئر المان هستن و براشون خونه دادن.

 27. ne ra

  با سلام و خسته نباشید
  من و همسرم تصمیم داریم به المان بریم و درخواست پناهندگی کنیم,از فامیلای همسرم الان در المان هستن و با کیس مسیحیت هنوز بهشون جوابی ندادن و کسی که اونا رو برده بدون اثر انگشت برده و من و همسرم هم قصد داریم با اون شخص بریم و این شخص کیس هم اگه ازش بخواهیم برامون تهیه می کنه.
  ازتون میخواستم اگه امکانش هس برا رفتن یکم راهنماییم کنید چون هیچ اطلاعاتی نداریم.
  متشکرم

 28. rokh

  سلام. وقت بخیر. اگر کسی 6ماه سیاه در کشور سوئد زندگی کنه و در این مدت حامله بشه برای معرفی پناهندگی دچار مشکل میشه؟
  و سوال دوم مدت 6 ماه از شروع ویزا حشاب میشه یا تاریخ پایان آن؟ و یا تاریخ رفت و برگشت بلیط هواپیما؟

 29. Arash.Germany@
  اگر وکیل شما به هر دلیل قادر به ادامه همکاری با شما نیست بهتر است با وکیل دیگری مشورت کنید …واقعیت این است که وقتی ٢ بار جواب منفی گرفتید به هر حال خوب نیست و کار بسیار مشکل است … راهکار خاصی نمی شناسم مگر اینکه وکیل پرونده شما را با دقت و جزئیات بررسی کند و نکته ای بیابد که روی ان بتواند اقدامی بکند به هر حال با وکیل و کلیسایی که به شما در کارتان کمک کرده همفکری کنید … در مورد کار بله در شرایطی اداره سوسیال میتواند به شما اجازه کار محدود بدهد با سوسیال صحبت کنید

 30. Arash.Germany

  سلام من بعد از دو دادگاه که منفی گرفتم بعد از مدت یک سال دولدونگ شدم البته وکیل داشتم وکیل به من گفته بود دنبال پرونده ات هستم و مدتی هم که وکیل به علت بیماری روحی جواب تلفن نمیدهد. در ضمن با کیس مسیحیتم دولدونگ شدم. آیا میتونم اعتراض بدم؛حالا من موندم چکاری باید انجام بدم لطفا راهنماییم کنید . با توجه به اینکه دولدونگ شدم آیا میتوانم در هر کجای آلمان کار کنم در ضمن من4سال در آلمان هستم.

 31. سیامک@
  شما باید اوراق هویتی داشته باشید تا آنها مطمئن شوند این کسی که میگویید هستید یک هویت درست است و نام جعلی نیست و این از طریق شناسنامه یا کارت ملی یا پاسپورت مشخص میشود اما در چنین شرایطی توصیه میشود فرد پاسپورت ندهد که مبادا با ان به ایران دیپورت شود اما کارت ملی بعید است مشکلی داشته باشد. حتما حتما با یک وکیل آگاه در آنجا صحبت کنید ما از جزئیات نروژ و روش های برخورد آنها بی خبریم !

 32. سیامک

  سلام من الان توی نروژ هستم .پرونده ام برای بار اول منفی گرفته.اما اینا تاکیید دارن من کارت ملی بدم بهشون…..به نظرتون بدم؟؟؟

 33. shahrooz@
  بینید بارها گفتیم که قاعدتا ویزا بدون اثر انگشت بعیده !!! حالا فرض کنیم که بشه , اگر این ویزا یک ویزای ثبت شده قانونی به اسم شما باشه ممکنه از اسم شما هم پی ببرند اما اگر فقط یک کاغذ ویزا اصلی است اما هیچ جا ثبت نشده خیر پی نمیبرند و اگر اینجوری باشه لازم نیست نابود بشه اصلا میشه آنرا تحویل داد چون اصولا سفارتخانه ای (در این حالت آخر که گفتم ) آنرا صآدر نکرده و در این حالت این کشور (مثلا ایتالیا ) مسوولیتی ندارد و شخص به آنجا دیپورت نمیشود البته اگر ویزا اصل نباشد و در این حالت ترانزیتی که مثال زدید و شخص به هیچ عنوان ایتالیا یا جای دیگری هم حتی کوتاه توقف نکرده باشد …در مورد اینکه مستقیم بیاد ایران گیر میدن یا …. را اصلا نمیدانم !!! اما گویا اخیرا تغیراتی شده و مقصد باید برای ویزا باشه اما چیز زیادی نمیدانم !

 34. kamran@ خیر متاسفانه من تنها زمانی کهدر شبانه روز برای این قضیه دارم همینجاست همانگونه که گفتم خارج از این معذورم …ضمن اینکه سوالات میتوانند با نام مستعار مطرح شوند ..نظر شما بدون تایید منتشر نمی شود ….

 35. shahrooz

  سلام یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدید. فرض کنید یکی ویزای بدون اثر انگشت از ایتالیا داره و با پرواز لوفت هانزا میخواد بره. همونطور که میدونید پرواز لوفت هانزا اول در المان میشینه بعد چنج میشه هواپیما پرواز میکنه ایتالیا. حالا اگه اون طرف نره پرواز دوم رو تو سالن ترانزیت بمونه بعد تو دستشویی مدارکو نابود کنه میان بگیرنش مامورا بعد بگه میخوام پناهنده شم ? و یه سوال دیگه با همون ویزا میتونه از ایران مستقیم به المان پرواز کنه و تو فرودگاه امام خمینی گیر نمیدن ? ممنون اگه توضیح بدید

 36. kamran

  میشه یه آیدی یا شماره یا وابیری چیزی بزاری من 1 حرف خصوصی دارم که اینجا نمیتونم بپرسم
  ممنون میشم

 37. ali

  ضمن تشکر از پاسخ‌های شما و عرض خسته نباشید ، امیدوارم همیشه سلامت و موفّق باشید .

 38. همه جا حتی در همین پست که شما زیرش نظر دادید به تاکید و روشن و درشت نوشتیم از تاریخ11.05.14 فقط رسم الخط فارسی نه فینگلیش !! و فقط از آلمان ان هم فقط حوزه پناهندگی کمی خبر داریم .. پس اگر به کسی هم جواب فینگلیش دادیم قبل از ان تاریخ بوده !!! دیگر اینکه میگید سوئد و آلمان فرقی ندارند …خیر هر کشوری استثناء ها و مقررات داخلی خودش را دارد و نمیشود روی قوانین اتحادیه اروپا برای همه کشورها یک حرف واحد زد . مثلا آلمان ٢ ماده قبولی پناهندگی و ٤ ماده وابسته به ان دارد . نکته این است که شما و خیلی ها مثل شما بدون اینکه به متن ها یا قوانین و نوشته ها دقت کنند فقط حرف خودشان را می زنند وتکرار میکنند بعد که خدای نکرده دچار مشکل شدند دیگران را مقصر میدانند …خوب نگفت …یا قانوناشون چقدر مسخره است … چه خشک اند …تندند … و … اولین قدم در راه مهاجرت دقت !!!, آگاهی , و مطالعه است . باورکنید اگر برای هر کس اینقدر بنویسیم …. ادامه کار ممکن نیست . متن پست را مطالعه کنید و خودتان قضاوت کنید اینرابدون ذکر نام برای نمونه منتشر کردیم که بی توجه از کنار سوالاتی که به کرات با رسم الخط فینگلیش نوشته می شوند رد نشویم … بیش از ٨٥ سوال را این ماه بخاطر این موضوع دیلیت کردیم .

 39. در متن تمام م م پست ها بارها و بارها و بارها و بارها تاکید کردیم که اگر finglish بنویسید نمی خوانیم … در مورد جائی غیر آلمان میپرسید , نمی دانیم ! …حالا هم فینگیلیش مینویسه هم از سوئد میپرسه .٣ مرتبه هم سوالش را تکرار میکنه , سوالی که جوابش اگه بخونه به دیگران هم داده شده … با عرض معذرت ولی به این آدما چی میگن ؟؟؟

 40. hamed@
  شما خودتون هم متوجه میشی منظورت چیه؟؟ در ایران زندگی میکنه …در ترکیه ممنوع الخروجه … اگه آلمانیه دیگه دیپورت آلمان یعنی چی … هیچیش با هم جور نیست …هنوز علم غیب ندارم که حرف شما را بفهمم …درست بنویسید …اما اگر فرض کنیم که میخواستید بگید که : ایشان تابعیت آلمانی گرفته و در ایران هست و در ایران ممنوع الخروجه اما قصد داره غیر قانونی بره به ترکیه و در آنجا از سفارت آلمان در ترکیه بخواهد که پاسپورتش را تمدید کنه و از آنجا بره به آلمان …. خوب میتونه از همان سفارت آلمان در ایران پاسپورتش را تهیه کنه … اما اینکه غیر قانونی از ایران بره به ترکیه , بعدش نمیدونم موقع خروج از ترکیه به سمت آلمان آیا مشکلی پیدا میکنه یا نه ..دقیق نمیدونم … میتونه از وکیلی در آلمان تلفنی بپرسه یا از سفارت آلمان در ترکیه سوال کنه … اما اینکه بعدا در آلمان مشکلی پیدا میکنه یا نه … بستگی داره اگر قوانین آلمان را نقص نکرده باشه یا مشکلش اونقدر جدی نباشه که مساله اش جنایی یا در حد پلیس بین الملل نباشه …نه چه مشکلی در آلمان داره …. و نکته مهم اینه که اینها همه فقط …فقط !!! در شرایطی هست که فرض کنیم شما درست نوشتی و منظورت از پاس آلمانی این بوده باشه که تابعیت آلمانی داره (پاسپورت قرمز آلمانی )

 41. hamed

  سلام.يك نفر پاسپورت آلمان را دارد اما در ايران زندگي ميكند به دلايلي ممنوع خروج شده است در تركيه.ميخواهد خود را به سفارت معرفي كنه آيا سفارت خانه اورا به آلمان ديپورت ميكنه؟يا اگر ديپورت بشود به آلمان بعدها برايش مشكلي به وجود مي آيد در آلمان؟

 42. ali@
  اگر منظورتان از پاس آلمانی ..تابعیت آلمانی است بله ..پس از ٨سال

 43. ali

  با سلام ، آیا به افرادی که اجازه اقامت بر اساس بند ۲ تا ۷ از ماده ۶۰ داده میشود پاسپورت آلمانی‌ تعلق می‌گیرد؟

 44. darius@ اگر از مثلا امریکا یا کانادا ویزا را گرفته یا مثلا ژاپن یا هر جای دیگه ممکنه اثر انگشت نداده باشه اما واقعا کسی نمیتونه با قطعیت بگه آیا آلمان با این شرایط از روی اسم به ویزا های دیگه پی میبره یا نه ..این چیزا محرمانه تر از آن هست که هر کسی بدونه ..نمی شه جواب قطعی و مشخصی داد … ظاهرا که چون اثر انگشت نبوده نباید بتونه به سادگی قابل پیگیری باشه اما در حقیقت چیه و روششون چه جوریه نمیدونم !!!

 45. darius

  درود بر شما ،دوست من اقامت کشور دیگری را دارد و با این اساس با ویزای ایتالیا به آلمان آماده برای پناهندگی ولی‌ اثر انگشت جای نداره ،آیا اگر نم و نامه خانواد‌گی درسته خودش را بدهد باز هم شناسایی خواهد شد؟

 46. کامران@

  کسی پاس طوسی(یا گاهی اقامت در پاس ایرانی ) میگیره که شرایط پناهندگیش کاملا پذیرفته نبوده و به دلایل انساندوستانه به او اقامت طبق قانون اقامت ماده ٦٠ از بنده ٢ تا ٧ تعلق میگیره نه پناهندگی .

 47. sara

  ممنون از اینکه جواب دادید و با عرض معذرت از اینکه دیر دیدم .
  sara

 48. کامران

  سلام,ببخشید دوباره مزاحم وقتتون میشم
  اگه میشه بیشتر توضیح بدید خوب تو چه شرایطی به یک فرد مستقیم پاس طوسی میدهند.
  میخواستم بدانم که میشود برای یک ایرانی در همان دفعه اول مستقیم پاس طوسی تعلق بگیرد?
  ممنون

 49. کامران@

  بله این امکان وجود دارد

 50. کامران

  سلام
  میخواستم بدانم که میشود برای یک ایرانی در همان دفعه اول مستقیم پاس طوسی تعلق بگیرد?
  یعنی در مرحله اول قبول شود و به دادگاه دوم نرسد .مثلا در دورتموند یا کارزروهه_
  پیشاپیش ممنون از جواب و زحماتتون

 51. محسن@

  چرندیات گفته … با این حرفا به کسی جواب نمی دهند

 52. محسن

  سلام تقديم احترام
  از يكي از دوستان شنيدم كه يكي از آشناهاشون با ويزاي شينگن به آلمان رفته و در اونجا بدون كيس سياسي و يا مذهبي در دادگاه اعلام كرده كه من در ايران در فقر بودم و براي داشتن يك زندگي بهتر به آلمان اومدم،و ايشون پذيرفته شده.
  با توجه به تجربه و اطلاعات شما اين حرف تا چه حد ميتونه واقعيت داشته باشه؟
  پيروز و موفق باشيد

 53. کامران @
  این چیزی که شما اینجا نوشتید کاملا گنگ و نامفهومه … پس نمیتونم راهنمایی بکنم . بهتر بود کامل مینوشتید … پناهندگی بر اساس ماده 16 A تعلق میگیرد یا ماده 60 بند 1 این چیزی که شما نوشتید بی مفهومه

 54. کامران

  با سلام وتشکر
  من در المان هستم وبرای من یک نامه آمده که در آن نوشته شده به شما بر طبق بند 1 ماده 3 قانون … صفت پناهندگی اعطا گردیده است.
  و بعد از 13 روز نامه دیگری امده که در ان از یک بند 60 ماده 5 و 7 یاد شده.ولی من نامه را که در مترجم گوگل میزنم مینویسه که این بند برای شما بسته شده و من نمیدونم بند 1 ماده 3 درسته یا بند 60 ماده 5و7 _ لطفا کمکم کنید و من چه پاسی میگیرم طوسی یا ابی?
  ممنون از لطفتون

 55. sara@
  اگر اقامت شما بر اساس ماده ٦٠ بند ١ یا ماده ١٦ a باشه براساس پاس آبی پناهندگی , اقامت میگیرد در بقیه موارد میتونه در پاس ایرانی باشه البته میتونید در مورد پسرتون مستقیما از اداره خارجیهای شهرتون سؤال کنید

 56. sara

  سلام ممنون از اینکه وقت میگذارد و جواب میدهید
  ٣ سال پیش من و پسره ١٤ ساله ام به آلمان آمدیم و اکنون پناهندگی ما پذیرفته شده است.با توجه به اینکه کیس من بوده و پسرم زیر سن بوده و هست آیا راهی وجود دارد که اقامت او در پس ایرانی زده شود !؟ که برای ایران رفتن مشکلی نداشته باشد؟ما تا دو هاته دیگر باید مدارک خود را به اداره خارجی تحویل دهیم ضمن ما پس یرانی نداریم و باید برای پس به یکی از سفارت خانه ها رفته و اقدام کنیم .
  ممنون سارا

 57. كاظم@
  این مورد به رویهو رفتار اداره آووسلندربهورده شهر شما بستگی دارد برخی جاها موافقت میکنند و برخی خیر … اما شما بگویید که هزینه های سفرشان را آنها خودشان (مهمانها ) تقبل میکنند نه شما …

 58. سلام خسته نباشيد. من و خانومم با پاسپورت آبي قبول شديم. ايا امكان دارد خانومم پدر و مادرش را دعوت كند براي زندگي كردن ممنون.

 59. farshid @
  من حقیقتا نمیدونم که آیا اطلاعات هویتی شما پس از ١١ سال هنوز ثبت هست یا نه اما شخصا احساس میکنم بعیده هنوز ثبت باشه اما اگر به هر کشور اروپایی برید شما را به دلیل ١١ سال پیش به سوئد نخواهند فرستاد (دیپورت به سوئد نمیکنند و نمی فرستند ) و مقررات دوبلین از امروز برای شما لحاظ میشود . اما اینکه اطلاعات حضور قبلی شما اکنون پس از ١١ سال برای بقیه کشور ها یا سفارت ها موجود است از دانش بنده بیرون است … همانجور که گفتم حدس میزنم که دسترسی نداشته باشند اما به هیچ عنوان مطمئن نیستم شما با این دو سایت مشورت کنید امیدوارم جواب بگیرید لینک اول(.hanifhidarnejad) اطلاعاتش موثق تر است :

  http://www.hanifhidarnejad.com

  http://www.hambastegi.org

 60. Farshid

  عرض و ادب واحترام .اولا از وقتی که میگذارید و به سوالات همه جواب میدید بی نهایت سپاسگذارم.
  من با مطالعه مفاد یوروداک باز نتونستم جواب قطعی خودمو رو بدست بیارم. هیچ وکیل و یا مرجع قانونی هم نمیتونم کمک بگیرم.
  راستس من سال 2001&2002 تا اوایل سال 2003 پناهنده کشور سوئد بودم. سن من در ان زمان 14 سال بود و به صورت غیرقانونی و بدون پاس وارد کشور سوئد شدم. و طبیعتا از من اثر انگشت گرفتن. قبلش هم در هیچکدوم از کشورهای اروپایی اثر انگشت و یا درخواست پناهندگی ندادم.متاسفانه کیس من در اون زمان با جواب منفی روبرو شد و من در نهایت از کشور سوئد دیپرت و با یک لیس پاس و دو پلیس راهی ایران شدم. الان بعد از گذشت 11 سال قصد مهاجرت و تحصیل و در نهایت پیدا کردن کار و اقامت در کشور المان رو دارم. به صورت کاملا قانونی…
  سوالم این که ایا بعد از گذشت این زمان هنوز اثر انگشت و هویت من در این سیستم پابرجاست . و در صورت سوال مامور سفارت مبنی بر اینکه ایا قبلا در اتحادیه اروپا زندگی و حضور داشتین بهترین جواب چیست؟؟
  در صورت امکان جواب این سوال که فکر میکنم زندگیه داغون منو تحت شعاع قرار میده رو منت بزارین و جواب بدین و یا وکیل یا سایت یا جایی که من بتونم به جواب این سوال دست پیدا کنم رو معرفی کنید.
  بی نهایت سپاس گذارم.

 61. بهاره@
  بله باید برای ترکیه ویزا بگیرید —- ان هم درست میگن مشکل آنها نیست شما باید خودتان حلش کنید

 62. بهاره

  ﺑﺎ ﻋﺮﺿ ﺳﻻﻡ ﻭ ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﺒﺪ ﺁﯾﺎ ﺑﺁ ﺍﻗﺎﻣﺖ ﺩﺍﯾﻢ ﺩر ﭘﺎﺳ ﺁﺑﯽ ﻧﯾﺎﺯ ﺑﻪ ﻭﯾﺰﺍﯼ ﺗﺮﮐﻫ ﺒﺭﺍﯾ ﺳﻔﺮ ﺑﻪ ﺗﺮﮐﯿﻪ ﻫﺴﺘﯿﻢ ﯾﺁ ﺧﯾﺮ .۲،ﺍﮔﺮ ﮐﺴﯽ ﺷﻐﻠﯽ ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺩﺭﺁﻟﻤﺎﻧ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ ﻧﻘﻞ ﻣﮑﺎﻥ ﮐﻨﺪ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺩﺭ ﺁﻟﻤﺎ ﺍﺯ۳ﻣﺎﻩ ﻗﺒﻼ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﻮﻧﻪ ﺭﺍ ﮐﻮﻧﺪﯾﮕﻦ ﮐﺮﺩ ﺁﯾﺎ ﺍﺩﺍﺭﻩ ﺁﯾ
  ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﮐﻤﮑﯽ ﮐﻨﺪ .ﭼﻮﻥ ﺍﺩﺍﺭﻩ ﮐﺎﺭ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﻤﯿ ﮐﻨﺪ ﺗﺎ ﺍﺟﺎﺭﻩ ۳ﻣﺎﻩ ﺑﺎﻗﯿﻤﻮﻧﺪﻩ ﺭﺍﮐﻤﮏ ﮐﻨﺪ ﻭ ﻣﯽ‌ﮔﻮﯾﺪ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﺑﺁﯾﺪ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ کنید.ﺑﺎﯾﺪ ﺗﺸﮑﺮ ﺍﺯ ﭘﺎﺳﺦ شما

 63. arezu@
  شش ماه از زمانی که دولت از کشور دوم استعلام خواسته (که شما تاریخش را نمی دانی !) نه اون تاریخ های شما اونا ربطی نداره …وکیل بگیرید

 64. arezu

  سلام
  تشکر از جوابتون . یه سواله دیگه هم داشتم . آیا بعد از تمام شدنه این ٦ ماه باز هم خطره دپورتی هست ؟

 65. arezu@از تاریخی که آنها به آن کشور اعلام کردند ! که دقیق معلوم نمیشه …البته اگر وکیل داشته باشید که بهتر بود که داشته باشید او میتونه بره روی پرونده و دقیق بهتون جواب بده !

 66. arezu

  با سلام و ادب
  من و خانوادم ٩ ماه است ک در آلمان هستیم و در تاریخ ١٨ ,١ برامون نامه امد ک شما در یک کشوره اوپایی انگشت دادید و ٣,١٤ نامه دوبلین آمد . حالا این ٦ ماه از کدام تاریخ حساب میشه ؟ و اگر این ٦ ماه تمام بشه دیگه خطر دپورتی نداریم ؟

 67. erik@

  بله حتمااحتمال دیپورت ممکن است … شما برای راهکار باید قبل از معرفی خود با وکیلی در دانمارک یا شخص آگاهی در آنجا صحبت کنید

 68. FA@

  دوست عزیز این محاسبات و این تاریخ ها به این راحتی ها نیست … باید جزئیات پرونده شما بررسی بشه ,قبلا که گفتم فقط وکیل !!!!

 69. erik

  با سلام
  من میخواستم به اتفاق همسر و پسر 2 ساله ام ویزای شینگن اسپانیا بگیریم و از اونجا به دانمارک بریم برای پناهندگی. آیا ممکن هست منو برگردونن به اسپانیا با توجه به قانون دوبلین 3 یا نه. اگر بهم راهکار بدبد متشکر میشوم

 70. fa

  تا به امروز حدود 4 ماه از مهلت 6 ماهه آلمان که فرصت داره ما رو برگردونه،گدشته و تا الانم تاریخ دقیق برای برگشت به ایتالیا بهمون ندادن.آیا راهکاری می دونین که بتونیم این 2 ماه رو هم پشت سر بگذاریم؟

 71. fa@
  متاسفانه راهکار خاصی نمیدونم ,حتما با یک وکیل صحبت کنید

 72. fa

  سلام.من و همسرم در حدود 10 ماه پیش در آلمان تقاضای پناهندگی کردیم.ما با ویزای ایتالیا به آلمان اومدیم.الان نامه دیپورت به ایتالیا بهمون دادن،چه طوری میتونیم از دیپورت شدنمون جلوگیری کنیم؟

 73. asadolla@
  اگر شما با ویزای قانونی بیایید آلمان شما رابه کشوری که از آنجا ویزا گرفتی میفرسته , پس اگر قانونی بیایید باید با ویزای آلمان بیاید , اگر هم غیر قانونی باشه که مشکلی نیست ولی باید مستقیم به آلمان بیایید چون اگر اول جای دیگری برید و آلمان بفهمه شما را باز به همان کشور روانه خواهد کرد … در مورد اینکه قبول میشد یا نه … من نمیدانم اگر در مصاحبه دلیل محکم داشته باشد , بله —– کلا من چه عرض کنم …

 74. سلام من اسالله هستم و اهلکشور افغانستان من میخام از راه هوایی و با خانومم و ۴ فرزندم به کشور المان محاجرت کنم و پناهندگی بگیرم فامیلهای ما خیلی از راه زمینی رفتن المان و قبول شدن امااز شانس بد من راهها خراب شده ما یه بار تا ترکیه زمیی امدیم ولی لیس ترکیه ما را گرفت و ۳ ماه انداخت کمپ اونم کمپی که هیچ امکاناتی نداشت حتی تلفن خانواده های ما خیلی نگران شده بودن حتی برای ما ختم گرفته بودن. حاالا بعد این همه در به دری میخام اینبار هوایی بیام اونم با هزینه خیلی بالا . ایا امکان قبول شدنم است یا نه؟ لطفا من را راهنمایی کنید من ۲۸ سالم است و خانومم ۲۶ و دو تا از بچه هام دوقولو هستن که ۵ سالشون است و یکی از بچه هام ۳ سال و یکی هم ۶ ماهه است باسپاس لطفا کمکم کنید؟

 75. ghazal@
  معمولا خیر مشکل خاصی نیست , جریمه ای برای ورود غیر قانونی باید پرداخت بشه و وقتی شخص میگه در خطر بوده و اینرا براش با پول درست کردند مشکل خاصی نباید داشته باشه مگر اینکه با پلیس همکاری نکنه که بگه قاچاقچی کی بوده و قضیه پاس چی بوده و..

 76. ghazal

  با سلام، یکی از دوستام با پاسپورت جعلی یه کشور غیر اروپایی می خواد وارد آلمان بشه و در فرودگاه تقاضای پناهندگی کنه. ممکن هست که به خاطر جعلی بودن پاس براش مشکلی پیش بیاد؟ دیپورت به همون کشور به عنوان مجرم؟ یا جرم در آلمان؟ البته میگه که ایرانیه.
  مرسی

 77. امیرحسین@
  قاعدتا آلمان میتواند قبول نکند , اما به هر حال اگر شرایط شما خیلی نگران کننده باشد ممکن است به دلیل بشر دوستانه از حق دیپورت خود گذشت کنند اما احتمالش ممکنه کم باشه ….

 78. امیرحسین

  با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم یه راهنمایی خیلی مهم میخواستم من با ویزای ایتالیا امدم رم و رفتم سوئد و آنجا تازه فهمیدم دوبلین یعنی چه بعد از 3 ماه برگردانده شدم ایتالیا و اینجا هم به من منفی داده و متمام امتیاز ها رو از من گرفته و از کمپ هم بیرونم میکنند و بیماری هم دارم که در ایران جراهی کردم و مدارک پزشکی هم همراهم هست .اجازه کار رو ازم گرفتند.از کمپ هم بیرونم میکنند و با این بیماری که دارم نمیتوانم در خیابان بخوابم مثل دیگران اگر به آلمان بیایم احتمال بخشش انگشت من وجود دارد؟؟؟

 79. Ali@
  با اقامت یا ویزای بلغارستان نمی توان وارد کشور های شنگن (از جمله آلمان ) شد چون بلغارستان عضو شنگن نیست!!! . اما حالا به فرض کسی اینکار را کرد اگر آلمان متوجه بشود میتواند فرد را به بلغارستان پس بفرستد

 80. Ali

  سلام اگر شخصی اقامته بلغارستان را داشته باشد میتواند در آلمان درخواسته پناهندگی دهد یا خیر ؟؟

 81. Hossein @ سلام.
  ١؛ اگر هنگام درخواست ویزا در سفارت ایتالیا از شما اثر انگشت گرفتند این ((امکان)) هست که به ایتالیا پس فرستاده شوید!!! … ٢؛ میتوانید هنگام اعلام پناهندگی بگوید که نامزدتان فلان جاست و ترجیح میدهید نزد او یا نزدیک به او باشید , اما این ایجاد حقی نمیکند که حتما شما را آنجا بفرستند ! در اینترنت نام شهر مورد نظر در آلمان را همراه با کلمه وکیل پناهندگی وارد کنید به نتایجی میرسید در ضمن در سوپر مارکت های ایرانی مجلات رایگانی هست به نام رنگین کمان و مجله چاپار که بیشتر وکلا آنجا تبلیغات دارند … موفق باشید

 82. Hossein

  .با سلام به شما !من حدوده ٤روزه که با ویزای تجاری ایتالیا از راهه زمینی اول به یونان باد به آلمان آمدم .یعنی اول کشوره امن یونان بوده و هیچ مهری یا ثبتی مبنی بر ورود یا خروج من از ایتالیا نمیباشد ١)میخاهم در آلمان تقاضای پناهندگی دهم آیا این امکان موجود است ٢) با وجوده بستگان مانند نامزد آیا میتوان در خواست داد که در کمپی نزدیک به آنها انتقال پیدا کنم .٣) آیا شما وکیلی در رشته پناهندگی میشناسید یا سایتی که بتوان وکیل قابل را پیدا کرد از لطفتان یک دنیا ممنونم .

 83. در این پست کامل توضیح دادیم که از رسم الخط فارسی استفاده کنید!!!!!! و چگونه استفاده کنید.

 84. Hossein

  Ba salam be shoma man hudude 4 Ruze ke ba visa tejariye italy az rahe zamini awal be yoonan bad be Alman Amadam Yani awal keshware amn yoonan Bud wa aslan dar italy hich Sabti Mabni Bar vurud be italy nist mikhaham dar Alman taghazaye panahandegi daham aya in emkan Dard. 2) Darzemn namzade man dar Köln zendegi mikonad wa daraye pase Almani Ast be Dalile moshkelati ezdewaje ma modati be tawigh oftade aya mitavanam taghaza daham ke dar kampi nazdike Köln bioftam 3)aya shoma vakili ke dar morede panahandegi mojarab bashad mishenasid dar in mored be komake shoma binahayat ehtiyaj daram Az. Zahamatetan mamnunam.

 85. فرهاد@

  دوست گرامی کشور ها بر اساس معیار های بشر دوستانه و … گاهی می توانند از ((حق )) خودشان برای باز پس فرستادن افراد چشم پوشی کنند اما به هر حال آلمان نیز این حق را دارد که شما را مجددا به هلند بفرستد . چون به هر حال اثرانگشت شما توسط هلند در سیستم یوروداک ثبت شده و با درخواست در آلمان احتمالا مشخص میشود پس طبق مقررات و روی کاغذ این احتمال بیشتر است که شما پس از درخواست در آلمان به هلند یا متعاقب آن به ایتالیا بازفرستاده شوید , اما به هرحال یک وکیل خیلی آگاه در هلند بهتر می تواند به شما راهکار بدهد که طبق مقررات داخلی و کشوری هلند چه احتمالاتی و امکان هایی برای شما میتواند وجود داشته باشد . متاسفانه ما همیشه به عزیزان می گوییم که به این ویزاها (که قاچاقچی های بی وجدان با پول های کلان و وعده های دروغ تهیه میکنند ) خیلی اعتماد نکنید . به هرحال امید به خدا چاره ساز است تلاش کنید که ایتالیا نروید (از طریق وکیل یا مجامع بشردوستانه در هلند ) اگر هم رفتید ببینید در آنجا چه کاری میتوانید بکنید که بهترین وضع ممکن باشد …

 86. فرهاد

  با عرض سلام و خسته نباشی/ می خواستم بدونم که من حدوده یک ساله که هلند هستم با .ویزای ایتالیا اومدم هلند و بعد از یک سال دوندگی منفی دادگاه دادن و گفتن 28 روز وقت دارید برگردید ایتالیا / درست یک سال هم هست که از ویزا می گذره / حالا می خوام بدونم بیام آلمان امیدی هست که با زن و بچه کوچیک 4 برمون نگردنون ایتالیا / اگر راه مناسبتری می دونید ازتون می خوام راهنمایی کنید که بیاییم اونجا جه کارهایی بکنیم / با تشکر از شما

 87. Arezo@
  می تونید اما باید قبلش وکیل وارد بگیرید

 88. Arezo

  ببخشيد يعني نميتونم به كشور ديگر عضو شينگين برم بعد از شش ماه خودمو معرفي كنم

 89. arezo@
  بله با دعوتنامه هم میتوان اعلام پناهندگی کرد ,فورا پس از تمام شدن مهلت ویزا میتوان درخواست داد ,اما باید مشکل شما این توجیه را داشته باشد که قوی باشد و اینکه چطور با وجود مشکلی که داشتید خروج کردید و… باید از قبل هم با وکیل مجرب هماهنگ باشد که مشکلی هم برای فرد دعوتكننده ایجاد نشود

 90. Arezo

  با سلام وخسته نباشيد به شما دوست عزيز ايا با دعوت نامه اقوام هم ميشود خود را معرفي كرد مثلا من دعوت نامه از ألمان داشته باشم بايد در كشورالمان خود رامعرفي كنم يا ميتونم شش ماه در كشور ديگري بمونم بدش خودمو معرفي كنم ايا روي مثبت يا منفي گرفتن با دعوت نامه تأثير داره

 91. Arezo@
  من یا هیچ کس دیگری حتی نمایندگان پارلمان اروپا نمیدانند کی چه قانونی ممکنه تغییر کنه … در مورد سؤال دیگرتان هم پرسش و پاسخ در جواب به آقایی به نام sam را ذیل این پست بخوانید …برد پایین جزه آخرین سؤال و جوابها است مفصل توضیح دادیم :
  https://panahandegi.wordpress.com/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%BE%D9%86%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B7/

 92. Arezo

  سلام مشخص نيست قانون دابلين ٣ كي تغير ميكنه ببخشيد ميشود با ويزاي كشور فرانسه مستقيم وارد نروژ شد يا بايد اول وارد كشور فرانسه شد بدش برم نروژ دراين صورت از فرانسه تانروژ از راه زميني بهتره يا هوايي

 93. جبار@
  کلن -… در کلن هم ایرانیها بیشترند و بیشتر خود را معرفی میکنند. البته فکر میکنم مرکز معرفی اولیه در ان منطقه دورتمند باشه , قبلا اینجوری بود حالا را مطمئن نیستم…. اما به هر حال کلن بد نیست ,البته هامبورگ هم خوبه اما شرایط آب هوایش کمی سردتره ,گرفته است مثل کشورهای اسکاندیناویه

 94. ٍجبار

  با سلام
  دوست عزیز
  برادرانه بگو بین هامبورگ.دوسلدورف و کلن اگه قرار باشه یکی رو واسه پناهندگی انتخاب کنی کدومه؟
  ضممن توی کدوم بیشتر ایرانیا خودشون رو معرفی مکنن.

 95. Arezo@
  visaye D visaye khassi ast ke gahi faghat baraye haman keshvare sader konande motabar ast, va schengen nist….
  dar morede visaye tejari va touristy ham kheir hich tafavoti dar elame panahandegi nadarand shakhs ba visaye tejari dalile safarash karhaye tejari ast va be in dalil dar heine safar ejaze barkhifaaliathaye tejaridarad ,hamin dar morede panahandegi yamazaya va… hich rabt va tafavoti nadarad

 96. Arezo

  ببخشيد دوباره مزاحم شدم اين لينكي كه گذاشتيد نوشته كه در صورت داشتن ويزاي شينگن مثلا ايتاليا نمي توان مستقيم وارد كشور ديگري شد ودر مورد سؤال من كه نوشتم اين قوانين درمورد ويزاي توريستي ويزاي تجاري متفاوته توضيح نداده فقط نوشته اين قواني مربوط به ويزاي نوع d نمي شود.منظور چيست باتشكر فراوان از شما دوست عزيز

 97. neda@
  man dar zamine inke chi baraye visa khoobe ya chi bgin ya … bi etelaa hastam man az ghavanin panahandegi khabar daram…. darmorede doostetoon ham bayad begam ke agarshoma visaye ghanooni dashte bashid khatari baraye shoma va ishan darheine safar nist , ammma bayad be ishan hagh dad ke tarse az etehame inke ghachaghe ensan barashoon pish biad !!! be har hal shoma bayad toojih konid ke visaye shoma ghanoonie … masale mohemtar dar europa vaght va zaman ast ke kheili ha nadarand makhsoosan agar shaghel bashand , agar shaghel bashand kheiiillliiiiii sakhte dar hade gheire momken…. masale digar hazine an ast ke balast yani masalan ishan az alman biad be italia va bargarde bish az 800 euro hazine dare

 98. neda

  بابت پاسختون سپاسگزارم . مطلب دیگه اینه که بعضی افراد به من میگن که وقتی درخواست دادم نباید بگم که کسی رو تو آلمان میشناسم و اگه بگم به ضررم هستش چون میگن که حتما از قبل برنامه ریزی کردیم اما بعضی هم میگن اگر بگم که اونجا کسی رو میشناسم یه امتیاز مثبت محسوب میشه ، نمیدونم کدوم درسته . ممنون میشم در این مورد هم راهنماییم کنید . حتی یکی از دوستانم که تو آلمان هستش وقتی بهش گفتم که اگر وارد یکی از کشورهای شنگن شدیم بیاد دنبالمون گفت که میترسه این به ضررم تموم شه و بعدا برام مشکل ساز بشه . آیا این درسته ؟

 99. panahjoo@
  به تجربه و تبحر وکیل در امر پناهندگی ربط داره نه ایرانی و آلمانی بودن …برای ایران رفتن باید سیتزن آلمان بشید یعنی از روزی که قبول شدید دست کم ٧ سال بعد …رفتن به ترکیه از اونجا به ایران را قاعدتا با پاس پناهندگی نمیشه جزییاتی داره که مشکل ساز میشه …

 100. Arezo

  با سلام وخسته نباشيد خدمت شما.١-ايا باويزاي تجاري كشور ايتاليا ميتوان مستقيم به كشور هلند رفت٢-شرايط پناهندگي در مورد ويزاي توريستي وتجاري با هم متفاوته

 101. panahjoo

  سلام خدمت شما دوست عزیز.
  من می خواستم همراه همسرم مستقیم با ویزای شینگن وارد آلمان بشم. و احتمالا در شهر فرانکفورت درخواست پناهندگی بدهیم. یکی اینکه می خواستم بدونم که من از همون اول وکیل آلمانی بگیرم میشه بهتر کمکمون کنه و مراحل اداری رو زودتر پیش ببره؟
  و یکی هم اینکه بسته به کیسی که انتخاب میکنیم حداقل چند سال طول میکشه که بتونیم به ایران برگردیم اگر خواستیم .
  و سوال آخر اینکه اگر با درخواست پناهندگی موافقت کردند. میشه که به یه کشوری مثل ترکیه بریم و از اونجا با پاسپورت ایرانیمون بریم ایران و برگردیم از همین راه مجدد به آلمان؟؟؟

 102. neda@ agar farz konim shoma az yoonan berid beholand ,kheir choon hengame voorood be yoonan (be onvane avalin voorood be schengen) visa mohr mikhore dige hich mohri darraftoamad (che havaei ,,che zamini) dar keshvarhaye schengen nemikhore magar inke az schengen kharej beshid oonvaght az har keshvari be samte kharej az schengen berid mohre khorooj mikhore … inke zamini berid moshkelli hast ya ,na … che arz konamghaedatan moshkelli nist. choon shoma visa darid va voroode dorost dashtid, faghat beine yoonan va italia kami gir midahand (be khatere mosaferane ba pas va madareke jaali) ke an ham baeide barayeshoma moshkelli bashe ,baghie masir mamoolan kontroli nist , magar kontroe blite ghatar,baraye kasi ke ba ghatar safar mikone… (goftam mamoolan ,choon momkene be har dalili ,gahi kontrole polis hamdarghatar bashe ke baz baraye shoma moshkeli nist shoma visa darid va masalan dar hale azimat be samte holand hastid! amma agar hamoon masire farzi khodetoon be holand ra tasavorkonim safare rahat tari khahid dasht, tebghe linkike dade boodam , bayad hengame visa begid ke ehyanan ghasde safar be holand ra hamdarid…

 103. neda

  ممنون از جوابتون . اگر من با هواپیما بعد از یونان وارد کشور دیگری مثلا هلند بشم آیا توی پاسپورتم مهر هلند میخوره یا نه ، بعد از اونجا زمینی وارد آلمان بشم . یا اینکه کلا از یونان تمام مسیر هارو تا آلمان باید زمینی برم ؟ و اینکه اگر زمینی مسیر رو برم آیا امکانش هست دچار مشکلی در مرزها بشم یا نه ؟ یعنی میخوام بدونم اصلا مرز و کنترلی وجود داره یا خیر ؟

 104. neda@ be hich onvan gheire ghanooni va tavasote ghachaghchi az yoonan eghdam nakonid , visa behtarin rah baraye shomast…. visaye yoonan ham az hamebehtare …be farz ke migan ba visaye yoonan nemitoonid mostaghim alman biaid, ok, amma mitoonid ba visaye yoonan be danmark berid ya belgik ya har jaye dige va az oonja zamini be alman ya hata khode yoonan va az oonja ba ghatar edame rah ra be alman tei konid … shayad in nahve safar khaste konande bashe amma behtar az ine ke khod ra be daste ghachaghchi bi vojdan besparid….ke ham khatarnake ham khaste konandetar…. in linke zir ra ham motaleh konid bad nist …

  http://payamgbg.se/%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA/395-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%DB%8C%D9%86%DA%AF%D9%86-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B4%D8%AF.html

 105. neda

  سلام . من میخوام برای یونان اقدام کنم . اما دو تا آژانس مختلف بهم گفتن که از یونان نمیتون آلمان برم . میگن میتونم با ویزای شنگنی که از یونان میگیرم به تمام کشورهای عضو شنگن برم به جز آلمان . آیا این قضیه صحت داره . چون من همراه با بچه میرم خیلی نگران هستم . میگن باید یک قاچاقچی از یونان مارو به آلمان ببره . به من پیشنهاد دادن که به جای اینکه پول رو به قاچاقچی بدم ، ویزای فرانسه یا ایتالیا رو بگیرم و راحت به آلمان برم و پولی که میخواستم به قاچاچاقچی بدم رو به یه وکیل تو آلمان بدم تا مارو به کشوری که ازش وارد شدیم نفرستن . ممنون میشم راهنماییم کنید

 106. abass@ inra bayad az vakile vared , dar sweden beporsid

 107. Abass

  باعرض پوزش١- ايا اگر با ويزاي ايتاليا رفتم سوئد شش ماه موندم در هنگام درخواست پناهندگي پاسپورت را تحويل بدم يامدرك ديگه اي كه هويتم را ثابت ميكنه مثل كارت ملي ترجمه شده كافيه٢-من متاهل هستم بنظرشما باهمسرم درخواست بدم يا تنهايي برم وقتي جواب گرفتم او را هم ببرم باتشكر فراوان از شما

 108. abass@ danestan va khandane in ghavanin be tanhaeii hich komaki nemikone baaaayyaaaaddd ba yekvakile khebre az ghabl hamahang bashid…darinternet jostejoo konid be be englisi ya zabanhaye dige ham shayad bashe man linke almani ra daram ke mizaram mitoonid ghavanin ra bekhanid :

  http://www.asyl.net/fileadmin/user_upload/gesetzetexte/Aenderungs_Dublin_VO.pdf

 109. Abass

  Bebakhshid dar che site mitonam kamel in ghavanin ro bebinam masalan dublin3 made 12 bande4

 110. Abass@ ghanoone Dublin3 made 12 bande 4

 111. Abass

  Mage to in 6 mah Che etefaghi miyofte ke age kasi 6 mah dar keshvare bemone be parvandash dar hamoon keshvar residegi mikonan aya in yak ghanoon hast. Ba tashakor faravan az shoma

 112. Abass@ ghaedatan tebghe chizi ke shoma goftid sweden bayad be parvande shoma residegi kone — baad az 6mah !!! —- ammaagar sooed ba italy mokatebe kone va ba voojoodi ke 6 mah gozashte amma italy be har dalil masooliate shoma ra bepazire fekr konam mitoonan be italy befrestand albate kheilliiiiii ehtemalesh kame italya ino ghabool kone !!!!!

 113. Masih

  Salam mamnon az rahnamaiton salamati baray shoma arezo Mandan dar panahe khoda

 114. Abass

  Ba salam agar man ba visay italia varied keshvare sweed besham va bad az 6 mah daekhaste panahandegi konam Che etefaghi miyofte aya Mano be italia barmigardonn ba tashakor

 115. Masih@ khob nemishe daghigh goft amma in emkan ra va ejaze ra darand ke shoma rabe italy befrestand albate mitoonan ham be dalayele bashardoostane az in hagh sarfenazar konand

 116. syros@age be visatpei bebaran mifrestanet be keshvari ke visa ra sader karde ..inra kheili kamel barha toozih dadim javab be baghie doostan ra bekhanid

 117. Masih

  Salam man be hamra he hamsar va dokhtare 10 saleam modate 10mahe dar alman dar khaste panahandegi dadim ma ba vizaie singene italia omadim va dar sefarate italia dar Tehran asar dadim va ba parvaze mostaghim varede alman shodim va dar gisen elame panahandegi kardim va pase khod ra tahvil dadim va keise ma mazhabie ast be nazare shoma ma be moshkeli bar nemikhorim dar zemn ma ta hala dadgahi nashodim faghat keise rah ro porsidan mamnon

 118. syros

  SYROS
  BA DROD KHEDMATE SHOMA DOSTE AZIZ,
  MAN MIKHAHAM BA VISAYE KESHVARE DIGARE OSVE SHENGEN VAREDE SWED SHODEH VA INJA TAGHAZAYE PANAHANDEGI KONAM , AYA IN EMKAN RA DARAM.
  BA SEPAS AZ JAVABE SHOMA.

 119. Azad@

  خیر با ویزای شنگن معمولا میتوان به همه کشورها شنگن مستقیم ورود کرد مگر آنکه کشور مربوطه هنگام ورود به دلیلی یا دلایلی از شما پرس و جو کند یا شک کند که سخت بگیرد که در این حالت میتواند اجازه ورود مستقیم را به دلایل خودش ندهد … اما خیلی کم پیش می آید . معمولا آژانس های هواپیمایی و مسوولان فرودگاه مبدا (نه کشور اروپایی ) از وضعییت آن و فرودگاه مقصد بهتر خبر دارند …. در مورد قانون دابلین ٣ هم من وقت ندارم آنرا توضیح بدهم باید ٣ روز تایپ کنم , بارها از شما خواهش کردیم سؤال مشخص بپرسید که جواب مشخص بگیرید (شمای نوعی ,منظورم همه عزیزان است!! ) مثل این است که من از شما بخواهم و بنویسم که : در مورد قانون کار در ایران به من توضیح بدهید !!! شما باید ٦ ماه تایپ کنی ….. اینجا یک لینک میگذارم که پاسخ همه سوالات شما را میدهد و مفید است :

  http://www.if-id.de/New/images/stories/2013/Panahndgi-Dublin%203-03.01.2014.pdf

 120. Azad

  ببخشيد دوباره مزاحم شدم اين قانون جديد درسته كه ميگن با ويزاي شينگن هر كشوري فقط مي توني به همان كشور وارد بشي،لطفا درمورد قانون دابلين 3 توضيح ميديد

 121. Azad@ tebghe chizi ke shoma sharh dadid inkar emkan pazir hastesh ….ba taghirati ke dar sale 2013 dar ghanoone dublin3 dadand shoma ba sharhi ke dadid mitoonid albate bayad ba yek vakile vared va motamed ham hamahang bashid

 122. Azad

  با سلام وخسته نباشيد من با ويزاي شينگن هلند يا ايتاليا ميتونم به كشور نروژ برم شش ماه اونجا زندگي كنم وبد به كشور سوئد برم واونجا تقاضاي پناهندگي كنم ايا منو به كشور صادر كننده ويزا برميگردانند باتشكر از شما

 123. elmira@ oozaae kampha shayad choon az afrigha va soorie kheili amadand!!!! amma ghavanin hamoonie ke boode.

 124. elmira

  salam va khaste nabashid merci az rahnamaihaton man shenidam az dostani ke be tazegi be alman raftand ozaye kamp ha kheily bad shode va biroon az shahr hastand va digar ham panahande nemipaziran aya doroste vaziyate panahandegi dar alman bad shode?merci az rahnamiton

 125. ali

  از ارسال پاسختان کامل تشکر را دارم .

 126. ali

  علی‌ ، از ارسال پاسختان کامل تشکر را دارم .

 127. ali@
  inha bishtar bakhshnameh haye ablaghi be edarate kar va edare kharejiha hastand ta yek made ghanoonie khas , ammaa baraye rahnamaei shoma in link ha ra midaham ke sayte rasmie vezarate keshvar alman ast va pasokhe soalate moshabehe shoma ra midahad:

  Wenn ich schon länger in Deutschland geduldet bin, kann ich dann auch arbeiten?

  Soweit Sie sich bereits seit mindestens vier Jahren ununterbrochen erlaubt, geduldet oder mit Aufenthaltsgestattung in Deutschland aufhalten, kann Ihnen die Ausübung einer Beschäftigung erlaubt werden.

  In diesem Fall wird nicht mehr geprüft, ob für Ihre Beschäftigung deutsche Arbeitnehmer oder andere
  bevorrechtigte Ausländer zur Verfügung stehen

  —————————————————-n.

  Kann ich mit einer Duldung arbeiten?

  Die Bundesagentur für Arbeit muss Ihrer Beschäftigung grundsätzlich zustimmen. Voraussetzung für die Zustimmung der Bundesagentur für Arbeit zu einer Erwerbstätigkeit ist, dass das Vorrangprinzip eingehalten wird (es steht dass kein Deutscher oder anderer bevorrechtigter Ausländer für den Arbeitsplatz zur Verfügung steht), und dass Sie sich seit mindestens einem Jahr erlaubt, geduldet oder erlaubt oder mit Aufenthaltsgestattung im Bundesgebiet aufgehalten haben.

  Die Vorrangprüfung durch die Bundesagentur für Arbeit entfällt, wenn Sie eine Berufsausbildung in einem staatlich anerkannten oder vergleichbar geregelten Ausbildungsberuf anstreben, oder wenn Sie sich seit vier Jahren ununterbrochen erlaubt, geduldet oder mit Aufenthaltsgestattung im Bundesgebiet aufgehalten haben.

  Eine Beschäftigung ist nicht erlaubt, wenn Personen sich nach Deutschland begeben haben, um Geld- und Sachleistungen für Asylbewerber zu erlangen, oder wenn sdie Personen es selbst zu vertreten haben, dass aufenthaltsbeendende Maßnahmen nicht vollzogen werden können.

  linkesh :

  http://www.bmi.bund.de/SharedDocs/FAQs/DE/Themen/Migration/Auslaenderrecht/18.html

 128. ali

  11
  مراحل درخواست اجازه کار، برطرف شدن مانع «چک حق تقدم» از سر راه آندسته از دارندگان دولدونگ که مشمول اجازه اقامت
  میگردند
  http://www.if-id.de/New/index.php?option=com_content&task=view&id=8778&Itemid=240
  6

 129. ali@
  nemidanam koja ra migid, linke matlabbo bezarid age bedoonam ,migam

 130. ali

  علی‌ ، سلام ،در بالای صفحه مطلبی را از آقای حنیف حیدرنژاد قرار داده آید،اگر در قسمت ۱۱ بر روی سایت کلیک کنید و در صفحه باز شده در قسمت -نقش اداره کار -خط پنجم این مطلب نوشته شده (…..در این صورت اداره کار باید موافقت خود را با اشتغال متقاضی اولیه کتباً به اداره خارجی‌ها برساند) لطفا پاراگرف قانونی آن را ذکر کنید،پیشاپیش از شما سپاسگزارم.

 131. abbas@bastegi be mizane khatare keisetoon dare …amma rooye kaghaz gheire momken nist

 132. Abbas

  سلام مجدد،

  آیا امکان داره همه رها‌رو ببندند و من رو برگردونن؟ یا از خونه بیرونم خونن؟ متشکر از راهنما یاتون

 133. abbas@ sharayete rahati nist !!! …bayad az vakile mojarab bekhahid ba tavajoh be jozeiate parvande baraye shoma eghdamibokone … be soorate kollinemishe chizi goft bayaddidi dalayele radichi boode va ba jozeiate parvande che roozaneh ei mitoone hanooz basheva… faghat vakili ke parvande ra kamel bekhoone mitoone ezhare nazar kone

 134. Abbas

  با سلام خدمت شما، من در آلمان با از منفی‌ اول دادگاهی شدم و دوباره منفی‌ گرفتم. به نظر شما قانونا الان چه شرایطی برای من پیش میاد؟ دوباره باید اعتراض کنم؟ آیا شرایط من درست می‌شه تا جواب بگیرم؟

 135. homayoon@
  alman felaan ta 12 .01.2015 tamdid karde

 136. homayoon

  Salam dooste aziz en ghazie ke be yoonan diport nemikonan daghighan ta key hast?

 137. Amiri@
  agar polise majar sabte asare angoshte shoma ra be sisteme bayganie panhandegan tebghe gharardade Dublin nadade bashad chizi moshakhas nemishavad va shoma alman mimanid… nemishavad goft cheghadr tool mikeshad amma inke 6 mah gozashte va chizi nagoftand nokte khoob va mosbati ast . agar befahmand dar majar boodi ejaze darand ke be anja befrestand…chizinemishavad goft amma hads mizanam ke asare angosht faghat pishe polis mande bashadt

 138. Amiri

  Sallam khedmate shoma soali dashtam man asare angoshte majarestan ra daram wali faqad shaste marzi bedone dadane kays belafasele badaz 2shab be samte alman amadam wa badaz 6mah hich khabari nashode ketora barmigardanim mikhastam bedanam ke mara barmigardanan yane wa ta che modtat dige tol mikashad. Besyar tashakor az shoma. Mit besten Grussen

 139. ali@
  سپاس علی جان , بله بایداشراف داشت سپس کاری را انجام داد . امیدوارم دوستان توصیه شما را هم گوش کنند…با آگاهی مشکلی پیش نمیاد اگر هم پیش بیاد قابل کنترل خواهد بود …موفق باشی

 140. ali

  علی‌ ،سلام،من مدّتهاست که سوالها و پاسخهای شما را می‌خوانم،لطفا از هموطنان بخواهید که قبل از هر اقدامی در مورد پناهندگی خوب بررسی‌ و مطالعه کنند.به قوانین و پیامدهای پناهندگی اشراف پیدا کنند و به خودشان کمی‌ زحمت داده پاسخهای قبلی شمابه دیگران را مطالعه کنند ، از مطرح شدن این تصویر زشت و دروغگو از ایرانیها جلوگیری به عمل آوریم.من فکر می‌کنم مطالب شما به خیلی‌ از هموطنان کمک کند.خسته نباشید.

 141. arash

  man mikham be otrish beram zamini chi kar bayad bokonam

 142. bale ishan modati dar Heim (kamp) mimoone badesh transfer(montaghel) mishe be shahre dige dar hamoon atraf… jaye khoobi ast anja

 143. maryam@
  jalase baadi gahi 3mah tool mikeshe gahi chandhafte gahi hata 1 salo nim ham pish oomade… bastegi be trafike oon edare dare….. bayad ishan tebghe made 60 bande 1 va ya 16A ghabool beshe ke shoma betoonid az rahat tar aztarighe sefarat behesh molhagh beshid dar gheire insoorat azhamoon rah haeei ke hamsaretoon rafte….7e

 144. maryam

  در ضمن ایشون از طریق هوایی وارد فرانکفورت شده و پس از اعلام پناهندگی به شهر گیسن انتقال داده شده است

 145. maryam

  با سلام و خسته نباشید
  همسر بنده یک ماهی میشه که به کشور آلمان رفته با ویزای شینگن ایتالیا البته بدون اثر انگشت و در مصاحبه اولیه که یک هفته بعد از رسیدنش داشته قبول شده و ویزای سه ماهه بهش دادن . میخواستم بدونم معمولا چقدر طول میکشه تا دادگاه بعدی که بتونه کیسش رو ارائه بده ؟ و اگر این مدت طولانی بشه و یا در دادگاه قبول نشه امکانش هست که من هم به او در کشور آلمان ملحق بشم یا باید صبر کنم تا پروندش قبول شه بعد بتونم برم ؟ ممنون

 146. nil mi @
  دوست عزیز چیز هایی که شما خواستید و پرسیدی جوابش ١٠ جلد کتاب است و بنده ازاین وقتها ندارم یکسری مطالب را برایتان کپی -پست میکنم آنچه بنده میتوانم کمی راهنمایی کنم فقطدر مورد آلمان است جاهای دیگر رانمیدانم …. مطالعه کنید جوابتان در اینها است :

  A
  سیاست آلمان در زمینه پناهندگی بر اصل بازداری و ممانعت از ورود پناهجویان بنا شده است، بعد از تغییرات داده شده در قانون اساسی، تغییرات دیگری در آئین دادرسی مراحل پناهندگی داده شد تا بویژه با اعمال کنترل و سختگیری بیشتر در فرودگاه های آلمان از ورود پناهجویان به خاک اصلی آلمان جلوگیری گردد، به نحوی که تا آنجا که ممکن است بتوان پناهجویانی که در فرودگاه دستگیر شده یا در آنجا درخواست خود را ارائه داده اند را از همانجا به کشوری که از آنجا به آلمان آمده بوده اند بازگرداند.

  در سال 2007 نزدیک به 4500 نفرمتقاضی پناهندگی در آلمان از طریق فرودگاه فرانکفورت اخراج شده اند. 306 نفر از این افراد در چهارچوب قرارداد دوبلین-2 به کشوری بازگردانده شده اند که ویزای شنگن برای این افراد صادر کرده بوده اند. بیشترین پناهجویانی که از طریق هوائی وارد آلمان میشوند از طریق این فرودگاه وارد این کشور میشوند. همچنین بیشترین اخراج ها از طریق هوائی نیز از طریق همین فرودگاه انجام میشود. مقصد افرادی که از طریق فرودگاه فرانکفورت اخراج میشوند یا کشور صادر کننده ویزا میباشد یا کشوری است که پناهجو از آنجا وارد آلمان شده و یا کشوری که پناهجو تابعیت آنرا دارد. بخشی از این اخراج شدگان آنانی هستند که سالها در آلمان بوده اند، اما پرونده پناهندگی شان بسته شده و بالاخره بعد از سالها زندگی در شرایط سخت، روزی توسط پلیس دستگیر شده و از آلمان اخراج میشوند. دسته دیگر از اخراج شدگان آنانی هستند که تازه با هواپیما وارد یکی از فرودگاه های آلمان شده و قصد دارند از طریق اداره پناهندگی در خواست پناهندگی بدهند. اما قبل از ترک فرودگاه دستگیر شده و پس از مدتی وارد آلمان نشده، از طریق همان فرودگاه اخراج میشوند. مراحل رسیدگی به وضعیت این دسته از افراد را در فرودگاه را «مرحله رسیدگی ویژه در فرودگاه» مینامند.

  » مرحله رسیدگی ویژه در فرودگاه» یعنی چه؟
  در سال 1993 با هدف محدود کردن پذیرش پناهنده در ماده16 آ قانون اساسی آلمان تغییراتی داده شد. مطابق این تغییرات، با درخواست پناهندگی آندسته از پناهجویان که از «کشور امن ثالثی» عبور کرده و خود را به آلمان برسانند، به عنوان پناهنده سیاسی موافقت نخواهد شد. زیرا این امکان را داشته اند که در کشور دیگر درخواست پناهندگی بدهند. در چنین حالتی دلایل آنها برای فرار از کشور بر اساس ماده 60 (بند یک تا 7) بررسی شده و اگر قابل باور باشد، به آنها بر اساس قرارداد ژنو موقعیت «پناهنده حفاظت شده» اعطاء خواهد شد.

  از آنجا که سیاست آلمان در زمینه پناهندگی بر اصل بازداری و ممانعت از ورود پناهجویان بنا شده است، بعد از تغییرات داده شده در قانون اساسی، تغییرات دیگری در آئین دادرسی مراحل پناهندگی داده شد تا بویژه با اعمال کنترل و سختگیری بیشتر در فرودگاه های آلمان از ورود پناهجویان به خاک اصلی آلمان جلوگیری گردد، به نحوی که تا آنجا که ممکن است بتوان پناهجویانی که در فرودگاه دستگیر شده یا در آنجا درخواست خود را ارائه داده اند را از همانجا به کشوری که از آنجا به آلمان آمده بوده اند بازگرداند. ماده 18آ قانون دادرسی مراحل پناهندگی جزئیات این موضوع را مشخص کرده و بویژه بر این تاکید دارد که اگر در خواست پناهجوئی که در فرودگاه درخواست پناهندگی داده است با عنوان «آشکارا بی پایه و اساس » رد شده است، باید از آلمان اخراج شود. ماده 30 همین قانون منظور از آشکارا بی پایه و اساس را تعریف کرده است. که مهمترین نکات آن عبارتند از:
  – اگر پناهجو از کشور امن ثالث وارد شده باشد،
  – اگر گفته های فرد غیر دقیق و دلایل او برای پناهندگی با تناقض همراه باشد،
  – اگر گفته های او خلاف واقعیت بوده و یا مدارک جعلی و غیر واقعی ارائه داده باشد.
  به این ترتیب مرحله رسیدگی به درخواست پناهندگی در فرودگاه های آلمان با عنوان » مرحله رسیدگی ویژه در فرودگاه» شناخته میشود.

  کشورهای امن ثالث عبارتند از:
  تمام کشورهای همسایه و هم مرز با آلمان، همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا به انضمام ایسلند و نروژ و کشورهای غنا و سنگال

  ***

  متن زیر مراحل رسیدگی به درخواست پناهندگی در فرودگاه های آلمان را توضیح میدهد که برای فهم سلیس تر مطلب، با کمی تغییر و ویراستاری همراه شده است.

  سایت انتگراسیون، حنیف حیدرنژاد

  قانون موسوم به رسیدگی ویژه در فرودگاه (Flughafensonderverfahren)

  «هدف از این‌نوع «رسیدگی ویژه» در فرودگاه این است که از همان فرودگاه از ورود پناهجویان به خاک آلمان ممانعت به عمل آید. این رسیدگی در بخش ترانزیت فرودگاه انجام می‌شود، چرا که حضور در بخش ترانزیت فرودگاه هنوز به معنای ورود به خاک آلمان نیست! بدین وسیله اخراج آن دسته از پناهجویانی که در این رسیدگی رد می‌شوند، راحت‌تر صورت می‌گیرد و در نتیجه میتوان آنها را [بی دردسر تر] به کشورهای خود بازگرداند. در این‌گونه رسیدگی که مدت آن بسیار کوتاه می‌باشد (٢٣ روز)، به سرعت به پرونده متقاضیان رسیدگی می‌شود. ورود به خاک آلمان تنها در صورتی امکان پذیر است که یا این مدت سپری شود و یا درخواست پناهندگی فرد قبول شده باشد. در طی تمام مدت رسیدگی، شما در بخش ترانزیت فرودگاه بسر خواهید برد و اجازه ندارید آن را ترک کنید. چنانچه اسکان شما در فرودگاه ممکن نباشد، سیر طبیعی پناهندگی را طی خواهید کرد.

  ١- چه کسی وارد مرحله رسیدگی ویژه در فرودگاه در فرودگاه می‌شود؟

  شما زمانی وارد مرحله رسیدگی ویژه در فرودگاه می‌شوید که در فرودگاه تقاضای پناهندگی بدهید. ورود به فرودگاه هنوز به این معنا نیست که وارد خاک آلمان شده‌اید! تنها زمانی که از فرودگاه خارج شده و در بیرون از آن تقاضای پناهندگی بدهید، وارد سیر رسیدگی ویژه فرودگاه نخواهید شد. (روال معمولی را طی خواهید کرد).

  در صورت وقوع یکی از حالت های زیر «رسیدگی ویژه داخل فرودگاه» شامل شما خواهد شد:
  × زمانی‌که شما خود در فرودگاه از مامورین کنترل تقاضای پناهندگی کنید و از کشور امنی آمده باشید.
  × زمانی‌که شما را هنگام کنترل مدارک با یک پاسپورت جعلی گرفته باشند.× زمانی‌که هنگام کنترل، پاسپورت و مدارکی همراه نداشته باشید. علاوه بر این، یک روند ویژه دیگری نیز وجود دارد، اگر که:
  × شما اثباتاً از یکی از کشورهای موسوم به امن ثالث وارد شده باشید.

  ٢- رسیدگی ویژه فرودگاهی کجا انجام می‌شود؟

  رسیدگی به درخواست در همه فرودگاه‌های آلمان صورت نمی‌پذیرد، ولی در اغلب آنان مانند:
  × دوسلدورف
  × هامبورگ
  × برلین (فرودگاه شونه‌فلد)
  × مونیخ
  × فرانکفورت در کنار رود ماین (با شهر فرانکفورت در کنار رود اُودر اشتباه نشود). از آن‌جا که فرودگاه مرکزی فرانکفورت مقصد اصلی بیشتر کشورهایی است که از آنها پناهجو به آلمان می‌آید، بیشترین سیر رسیدگی به پرونده‌های فرودگاهی نیز در اینجا انجام می‌گیرد.

  ٣- وضع اسکان در فرودگاه

  × درصورتی که تقاضای پناهندگی شما در فرودگاه، تحت عنوان offensichtlich unbegruendet (آشکارا بی پایه و اساس) رد شده باشد، ولی این امکان نباشد که شما را اخراج کنند، مثلاً به این دلیل که شما مدارکی ندارید و باید یک پاسپورت المثنی برای شما صادر گردد، در چنین وضعیتی ممکن است که شما بیش از ٢٣ روز در داخل فرودگاه بسر ببرید. در این حالت از پناهجو خواهند خواست تا برای تهیه پاس جهت اخراج از آلمان، با نمایندگی سفارت کشورش تماس حاصل کند یا ممکن است برگه ای را با عنوان بازگشت داوطلبانه در اختیار شما قرار دهند تا آنرا امضاء کنید.
  × چنانچه شما از نظر روانی یا جسمی مریض باشید، می‌بایست از نظر پزشکی درباره شما تصمیم گرفته شود که چگونه باید با شما رفتار شود.

  Ä برای مثال در فرودگاه فرانکفورت (ماین):
  محل اسکان پناهجویان در خارج از ساختمان فرودگاه می‌باشد. این محل توسط یک شرکت محافظتی که از جانب دولت محلی تعیین شده است، اداره و کنترل می‌شود. هم‌چنین پلیس کشوری آلمان نیز از آن مراقبت می‌کند. این مکان گنجایش ١٠٠ نفر را دارد. در اینجا می‌توان حتا ملاقاتی داشت، منتها باید قبلاً وقت ملاقات تعیین شود. در برلین ولی چنین امری ممکن نیست!

  ٤- رسیدگی به درخواست «فرودگاهی» (Flughafenverfahren)

  ممکن است که این قضیه در همان پای هواپیما صورت بگیرد. زیرا در برخی از هواپیماها که می‌توانند دارای سرشینانی باشند که بخواهند پناهنده شوند، از آن‌جا که هنوز به‌اصطلاح وارد سیر پناهندگی فرودگاه نشده‌اید پلیش کشوری می‌تواند سرنشینان را قبل از پیاده شدن، کنترل کند. در بدترین حالت حتا ممکن است اصلاً به شما اجازه خروج از هواپیما را ندهند و با همان هواپیما شما را بازگردانند. (به این دلیل که مثلاً از کشوری آمده‌اید که به اصطلاح کشور امن محسوب می‌شود.)

  اگر در هواپیما یا در بخش ترانزیت هنگام کنترل پاسپورت، خود را به عنوان متقاضی پناهندگی معرفی کنید، توسط پلیس کشوری انگشت‌نگاری می‌شوید و از شما بازجویی می‌کنند. آنها باید به شما این امکان را بدهند تا در نزد اداره مهاجرین و پناهندگان (BAMF) تقاضای پناهندگی بدهید.

  ١- ٤ – شناسایی و انگشت‌نگاری توسط پلیس کشوری آلمان

  شناسایی به این معنا است که:
  × مشخصات شما ثبت می‌شود،
  × از شما عکس می‌گیرند،
  × انگشت‌نگاری می‌شوید،
  × برای تشخیص سن ممکن است که از شما عکسبرداری استخوان (Roentgenuntersuchung) بکنند. × امکان دارد مورد بازجویی بدنی قرار بگیرید.

  R توجه داشته باشید: به عنوان زن مجبور نیستید که از جانب یک مرد مورد بازجویی بدنی قرار بگیرید، شما این حق را دارید که توسط یک خانم مورد بازجویی بدنی قرار گیرید.

  R توجه داشته باشید: اگر شما احتمال می‌دهید که حامله هستید، لطفاً این را بگویید تا قبل از عکسبرداری مورد توجه قرار بگیرد!

  ٢-٤ – اولین بازپرسی توسط پلیس کشوری

  اولین بازپرسی ممکن است که بلافاصله پس از نشستن هواپیما، ساعاتی بعد یا روزهای بعد صورت بگیرد. و اغلب به این بستگی دارد که مترجم در دسترس باشد یا خیر. کارکنان پلیس مرزی سپس از شما این موارد را می‌پرسند:
  × دلایل و انگیزه شما از فرار،
  × مسیر مسافرت شما، تا تشخیص دهند که آیا شما از یک کشور به‌اصطلاح امن یا امن ثالث آمده‌اید یا خیر. [تمام کشورهای همسایه آلمان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کشورهای امن به حساب میایند] دلیل این بازجویی فقط این است که تشخیص داده شود که آیا در مورد شما مسائلی وجود دارد که با تکیه بر آن مانع ورود شما به آلمان بشود. علیرغم این امر، این امکان وجود دارد که چند روز یا چند هفته در محل اسکان فرودگاه بمانید، تا زمانی که امکانی برای بازگرداندن شما پیدا شود. و این زمانی است که هویت یا کشوری که شما از آن می‌آیید، معلوم نباشد.

  ٣-٤ – مصاحبه توسط اداره مهاجرین و پناهندگان (BAMF)

  اداره مهاجرین و پناهندگان (BAMF) در فرودگاه علاوه بر بازپرسی اولیه توسط پلیس کشوری، یک مصاحبه حضوری نیز با شما انجام می‌دهد. پس از آن، اداره مربوطه باید ظرف ٢ روز تصمیم خود را صادر کند!

  R توجه داشته باشید: لطفاً حتماً یک وکیل بگیرید!

  R توجه داشته باشید: برای مصاحبه حضوری اداره مهاجرین و پناهندگی (BAMF) شما می‌بایست حتماً یک وکیل را به کمک بگیرید، تا یک مصاحبه دقیق و عینی صورت بگیرد. اغلب این‌گونه است که توسط دفتر اجتماعی فرودگاه وکیلی انتخاب می‌شود. منتها خود شما باید عنوان کنید که اکنون وکیل می‌خواهید، زیرا که پلیس کشوری موظف است هنگام بازجویی اولیه، شما را در این زمینه که می‌توانید با یک وکیل تماس حاصل کنید، یادآوری کند. چنانچه شما توانایی پرداخت هزینه وکیل را نداشته باشید، پرداخت هزینه آن مورد قبول واقع می‌شود.

  ٤- ٤ – حکم (تصمیم) اداره مهاجرین و پناهندگان (BAMF)

  از ورود شما به آلمان جلوگیری می‌شود، اگر:
  × تقاضای پناهندگی شما offensichtlich unbegruendet (آشکارا بی پایه واساس) بدون دلیل باشد. پلیس کشوری به شما در این باره به شما توضیح خواهد داد.

  شما می‌توانید علیه این تصمیم اعتراض کنید. شما می‌توانید علاوه بر این تلاش نمایید، (einstweiligen Rechtsschutz) درخواست کنید. این عمل می‌تواند در جریان و سیر پناهندگی مانع اخراج شما شود. اجازه ورود به شما داده می‌شود، وقتی‌ که:
  × تقاضای پناهندگی شما شامل offensichtlich unbegruendet (آشکارا بی پایه واساس) نشود.
  × اداره مهاجرین و پناهندگی (BAMF) به پلیس کشوری اطلاع دهد که نمی‌تواند به سرعت رای صادر کند. مثلاً به این دلیل که مورد مربوطه دشوار و بغرنج است یا این مورد به تحقیقات بیشتری محتاج است.
  × پس از گذشت ٢ روز از دادن درخواست پناهندگی، هنوز تصمیمی گرفته نشده باشد.
  × دادگاه قانون اساسی در ظرف ١٤ روز به شکایت شما رسیدگی کند.
  × اگر که شما بعد از دریافت جواب منفی، در ارائه درخواست حفاظت حقوقی (einstweiliger Rechtsschutz) موفق بوده‌اید.

  ٥- رسیدگی در دادگاه (Gerichtliches Verfahren)

  R توجه داشته باشید:
  حتماً یک وکیل بگیرید!اگر که شما از کشوری می‌آیید [عبور کرده اید] که به اصطلاح کشور امن محسوب می‌شود و به همین خاطر درخواست شما توسط پلیس کشوری به اداره مهاجرین و پناهندگی (BAMF) منتقل نشده است، حتماً بایست یک درخواست عاجل (Eilantrag) بدهید با این مضمون که تقاضای شما به اداره مهاجرین و پناهندگی (BAMF) برای رسیدگی منتقل شده و تا زمان رسیدگی به تقاضای پناهندگی از آلمان اخراج نشوید.

  ١- ٥ – رای دادگاه اداری (Verwaltungsgericht)

  R توجه داشته باشید: لطفاً یک وکیل را به یاری بخواهید!چنانچه اداره مهاجرین و پناهندگی (BAMF) تقاضای شما را تحت عنوانoffensichtlich unbegruendet (آشکارا بی پایه واساس) رد کند:
  × فقط ٣ روز وقت دارید که در مقابل دادگاه اداری (Verwaltungsgericht) یک درخواست عاجل برای حفاظت حقوقی (Rechtschutz) بدهید.
  × اگر دادگاه اداری ظرف ١٤ روز راجع ‌به ورود یا عدم ورود شما رای صادر کند، می‌توانید بعد از صدور این رای، یک فرصت ٤ روزه برای اثبات دلایل درخواست کنید.

  چنانچه اجازه ورود به شما داده شود:
  × درباره تقاضای پناهندگی شما بعداً تصمیم گیری خواهد شد. چنانچه اجازه ورود به شما داده نشود:
  × دیگر نمی‌توانید به این رای اعتراض کنید،
  × فقط در صورت به دست آمدن اسناد و مدارک و دلایل جدیدتری می‌توانید تقاضای رسیدگی مجدد بدهید. منتها امید موفقیت در این مورد، بسیار ضعیف است. اگر تقاضای شما رد شود، وکیل شما می‌تواند به دادگاه قانون اساسی شکایت ببرد. اگر که خطر اخراج در این فاصله شما را تهدید می‌کند، وکیل باید در مقابل همان دادگاه درخواستی مبنی بر منتفی کردن (به تعویق انداختن) این تصمیم بدهد. تا زمان صادر شدن رای همچنان می‌بایست در محل اسکان داده شده در فرودگاه بسر ببرید. اگر تقاضای پناهندگی شما رد شود و اعتراضات بعدی نسبت به این تصمیم نیز از جانب دادگاه رد شود، در این صورت از شما خواسته خواهد شد که باید آلمان را ترک کنید.»
  ————————————————————————————————————————————————————
  —————————————————————————–
  B
  مشکالت و سختی های پیش رو ی پناه جویان در آلمان :
  1. خروج از کشور و مشکالت راه
  خروج از کشور به دو طریق کلی انجام می شود:
  1.1- طریق قانونی: در این حالت پناه جو با مدارک هویتی شخصی و بطور قانونی )هوائی، زمینی یا دریائی(
  کشور را ترک می کند.
  1.2- طریق غیر قانونی: در این حالت پناه جو فاقد اوراق هویتی معتبر بوده و تحت تعقیب است یا حتی اگر
  مدارک هویتی یا گذرنامه معتبر داشته باشد نیز به دلیل خطراتی که ممکن است با آن مواجه شود، ناچار است
  غیر قانونی از کشور خارج شود. این دسته از افراد برای خروج از کشور وابسته به کمک دیگران می باشند و
  معموال به صورت غیر مستقیم و از طریق واسطه با افرادی که «قاچاقچی» یا «قاچاق بر» نامیده می شوند ارتباط
  می گیرند.

  4
  اطالعت بیشتر در این مورد: مشکالت روحی- اجتماعی ایرانیان پناه جو و پناهنده در آلمان / یک بررسی تحقیقی- تحلیلی:
  http://www.if-id.de/New/index.php?option=com_content&task=view&id=10729&Itemid=107
  3

  برای بسیاری از پناه جویان «قاچاق چی» «فرشته نجات» محسوب می شود. آنها جان و مال و هستی و خانواده
  خود را به فردی می سپارند که تا قبل از آن نمی شناخته اند و وارد راه و مسیری می شوند که نمی دانند
  چگونه به مقصد خواهند رسید. در سه دهه گذشته ده ها هزار نفر با کمک قاچاقچی ها کشور را ترک کرده اند و
  اگر چه برای خروج از کشور پول پرداخت کرده اند، اما برای همیشه سپاس گذار آنها هستند. از نظر دولت ها اما
  قاچاق چی یک مجرم محسوب می شود که با زیر پا گذاشتن قانون و انتقال غیر قانونی افراد به تجارت مشغول
  است.
  اما جدا از آن حالت «فرشته گونه» و از زاویه ی پناه جوئی که ناچار است از طریق قاچاقچی جان خود و خانواده
  اش را نجات و کشورش را ترک کند توجه به نکات و تجارب زیر مهم است:
  – قاچق چی های انسان بسته به اینکه مقصد پناه جو کجاست، چند نفر هستند، با چه وسیله ای می خواهند
  خارج شوند و چقدر خروج آنها از کشور فوری می باشد «نرخ » های متفاوتی را تعیین می کنند. تجربه افراد
  بسیاری نشان می دهد که قاچاق چی ها ابتدا حل و فصل مسئله را خیلی ساده جلوه می دهند و آنرا کار
  روزمره خود اعالم کرده که «مثل آب خوردن» است و جای هیچ نگرانی نیست. اما در حین حل و فصل تهیه ی
  پاس و مقدمات خروج از کشور شروع به بهانه تراشی می کنند، تا از آن طریق نرخ اولیه را باال ببرند. در برخی
  موارد این کار دو یا سه مرتبه ممکن است انجام شود.
  – برخی از قاچاق چی ها پناه جو را به مقصد اعالم شده نمی رسانند و در یک کشور دیگر او را «قال» گذاشته و
  با یک کلک از او جدا می شوند. به همین دلیل است که بسیاری از پناه جویان نیمی از دستمزد قاچق چی را
  زمانی که به مقصد برسند می پردازند تا از اتمام درست کار مطمعن باشند.
  – برخی از قاچاق چی ها در وسط راه و در یک کشور دیگر که دست پناه جو از همه جا بریده باشد بهانه های
  جدیدی را مطرح می کنند تا پول بیشتر بگیرند. در مواردی دیده شده که برخی از زنان ناچار به فروش زیور آالت
  خود شده اند تا این مرحله را پشت سر بگذارند.
  – مواردی دیده شده که برخی قاچاق چی ها با فضا سازی در وسط راه یک خانواده را از هم جدا می کنند و یا
  آنکه ابتدا یک یا دو نفر را به مقصد می رسانند و بقیه را در وسط راه نگه می دارند. بودن در یک کشور دیگر در
  وسط راه یعنی خطر دستگیری توسط پلیس، ضمن آنکه هر روز نیز باید برای حل و فصل مسئله خواب و خوراک
  هزینه هائی را متحمل شد. برخی قاچاق چی ها با علم به این موضوع شرایطی را می سازند که پناه جو ناچار
  باشد پول بیشتری بپردازد تا زودتر از این وضعیت خالص شده و به خانواده خود ملحق شود.
  – مواردی دیده شده که یا قاچق چی یا افراد نزدیک به او قصد تجاوز یا آزار جنسی زنان و نوجوانان پسر را داشته
  اند. در برخی موارد این کار را نیز عملی کرده اند.
  – در برخی موارد قاچاقچی وقتی پناه جو را به آلمان می رساند او را برای چند روز در خانه خود یا دوستان و
  نزدیکانش اسکان می دهد. در این مدت با فضا سازی و ترساندن پناه جو و یا با جلب اعتماد او، تمام مدارک او
  )از جمله، عکس های داخل دوربین، عکس های داخل تلفن همراه، یا مدارک شخصی دیگر( را گرفته و بدون
  اطالع پناه جو از آن کپی می گیرند. قاچق چی یا یکی از نفرات نزدیک به او با وانمود کردن اینکه در زمینه
  پناهندگی اطالعات دارند به پناه جو یک «کیس» می دهند، همچنین اغلب تاکید می کنند باید اسم و مشخصات
  خود را تغییر دهند. پس از آنکه پناه جو خود را به اداره امور پناهندگی معرفی می کند، قاچاقچی یا نفر نزدیک به
  او در آلمان با بهانه تراشی های مختلف از پناه جو طلب پول می کنند. زمانی که کاسه ی صبر پناه جو لبریز شده
  و دیگر حاضر نیست که به این رابطه ادامه دهد، قاچق چی یا نفر نزدیک به او، پناه جو را تهدید می کنند که اسم
  و مشخصات اصلی او و یا عکس های مربوط به او که قبال در کشور دیگری بوده است، یا مدارک هویتی او را به
  پلیس یا اداره امور پناهندگی خواهند داد. از این طریق از پناه جو «حق السکوت» طلب می کنند. موارد زیادی دیده
  شده که زمانی که پناه جو تصمیم قطعی گرفته که خودش را از این بازی خارج کند، دیگر دیر شده بوده است.
  – در برخی موارد افراد نزدیک به قاچاق چی در آلمان با فضا سازی، زنان جوان و مجرد را نسبت به پناهندگی و
  شرایط زندگی در آلمان ناامید می کنند و سپس پناه جو را ترغیب به «ازدواج مصلحتی» می کنند. و برای حل و
  فصل این کار نیز پول طلب می کنند. اگر هم ازدواجی صورت بگیرد، از آنجا که اقامت زن برای سه سال وابسته
  به مردی می باشد که با او ازدواج کرده است، به طرق مختلف آن زن را زیر فشار قرار داده و مورد سوء استفاده
  قرار می دهند.4

  2. مرحله ی درخواست پناهندگی، دوره بالتکلیفی، زندگی در هایم)خوابگاه(
  بسیاری از پناه جویان فکر می کنند همینکه خود را به آلمان رساندند دیگر «کار تمام است» و بعد از آن، همه چیز
  ساده و راحت خواهد بود. این تلقی، یک تلقی بسیار ساده باورانه و غیر واقعی است. اگر هدف از رساندن خود
  به آلمان تامین امنیت خود و خانواده بوده که پس از آن ساختن یک زندگی نو و موفق مورد نظر است، در این
  حالت شاید بتوان گفت به آلمان رساندن خود را باید تنها.4% کار تلقی کرد. .0% باقی مانده در همین آلمان
  است که باید تکمیل شود. برای یک پناه جو مهمترین شر ط ساختن آینده ی موفق در کشور جدید دریافت قبولی
  پناهندگی است. اگر مسئله ی اقامت حل و فصل نشود، بسیاری از مسائل دیگر نظیر اجازه کار، اجازه تحصیل،
  تامین بیمه درمانی، اجازه انتخاب محل زندگی و… که با نوع عنوان اقامت مرتبط می باشد نیز حل و فصل نشده
  یا حل و فصل آن بسیار بسیار سخت و ُکند شده و بسیار انرژی خواهد گرفت. بنابر این باید تمام نیرو و انرژی را
  روی این نکته متمرکز نمود که درخواست پناهندگی قبول شود.
  2.1- مصاحبه پناهندگی، مهمترین مرحله پناهندگی است
  اداره ای که در آلمان به درخواست پناهندگی پناه جو رسیدگی می کند، اداره امور مهاجرین و پناهندگی … نام
  دارد. برای اینکه این اداره بتواند تصمیم بگیرد که آیا به کسی پناهندگی تعلق می گیرد یا نه با پناه جو مصاحبه
  می کند. مصاحبه ی بازپرسی توسط یک کارمند اداره امور پناهندگی و با کمک یک مترجم انجام می شود. معیار
  اداره امور پناهندگی برای موافقت یا مخالفت با یک درخواست پناهندگی بر این پایه استوار است که آیا پناه جو
  در کشورش جانش در خطر بوده و یا تحت تعقیب قرار داشته است؟ )تحت تعقیب بودن به دلیل سیاسی،
  مذهبی، نژادی، تعلق به یک گروه خاص اجتماعی و یا به دالیل اخص مرتبط با جنسیت پناه جو(. پناه جو باید یا با
  ارائه دلیل و مدرک و سند ادعای خود را اثبات کند و یا اگر مدرک و سندی نداشته باشد باید بتواند در پاسخ به
  سواالت، بازپرس اداره امور پناهندگی را به باور برساند که گفته های او واقعی است.
  پناه جو باید با روند و چگونگی انجام مصاحبه و حق و حقوق خود از قبل آشنا شده و با آمادگی در مصاحبه
  شرکت کند. بسیاری از پناه جویان از حق و حقوق خود در این باره بی اطالع هستند و به همین دلیل شانس
  قبولی آنها به شدت کاهش پیدا می کند. ارتباط با مراکز مشاوره و یا با یک وکیل مجرب در امور پناهندگی به پناه
  5 جو کمک می کند تا از این نظر خود را از قبل مطلع کند.

  2.2 – بسیاری از پناه جویان برای خروج هوائی از کشور و رساندن خود به آلمان به اشکال مختلف )مستقیم، یا
  غیر مستقیم از طریق واسطه ها( اقدام به تهیه ویزای شنگن از سفارتخانه یکی از کشور های اتحادیه اروپا می
  کنند. اما زمانی که در آلمان درخواست پناهندگی خود را ارائه می دهند متوجه می شوند که درخواست
  پناهندگی آنها در آلمان شانسی نداشته و به کشوری که از آن ویزا دریافت کرده اند بازگردانده خواهند شد.)به
  6 استثناء کشور یونان
  ( بسیاری از پناه جویان با مواجه با چنین شرایطی با صرف هزینه زیاد و مراجعه به وکیل
  تالش می کنند تا از بازگردانده شدن خود به کشور صادر کننده ی ویزا جلوگیری کنند. اگر چه چنین تالش هائی
  ممکن است چند ماه بازگشت به آن کشور را به تاخیر بیاندازد، اما در اکثر موارد بی نتیجه خواهند ماند. این
  موضوع باعث ضربه مالی و روحی به پناه جویان شده و بویژه آنانکه به امید پیوستن به خانواده خود به آلمان آمده
  بودند، سرخورده و ناامید شده و خود را در وضعیتی می بینند که اصال انتظار آنرا نداشته اند. پناه جویانی که قصد
  زندگی در یک کشور خاص در اتحادیه اروپا را دارند و از طرق مختلف و با هزینه زیاد اقدام به خرید ویزای شنگن
  می کنند، باید قبل از تهیه ویزا، از منابع موثق اطالعات الزم در باره قوانین پناهندگی کشور مورد نظر خود و نیز
  7 قوانین اتحادیه اروپا را کسب نمایند.

  5
  اطالعات بیشتر: مراحل درخواست پناهندگی در آلمان؛ پناهندگی به چه کسی تعلق می گیرد؟
  http://www.if-id.de/New/index.php?option=com_content&task=view&id=5038&Itemid=107

  6
  هیچ پناه جوئی از آلمان تا ژانویه .510 به یونان اخراج نمی شود
  http://www.if-id.de/New/index.php?option=com_content&task=view&id=10975&Itemid=107

  7
  بانک اطالعاتی ویزای شنگن برای کنترل اسامی و اثر انگشت 5

  2.3- بطور معمول بین شش تا دوازده ماه طول می کشد تا پس از مصاحبه، نتیجه ی آن به پناه جو اعالم شود.
  8

  در تمام این مدت پناه جو موظف به زندگی در هایم یا خوابگاه های دسته جمعی پناه جویان می باشد. شرایط
  زندگی در این هایم ها)بجز موارد استثناء( در اساس بسیار سخت و در مواردی غیر انسانی می باشد. انتخاب
  محل زندگی و یا جابجائی از شهری به شهر دیگر در این مدت یا امکان پذیر نیست و یا بسیار سخت و مشکل
  9 می باشد.

  بسیاری از پناه جویان با تصور دیگری به آلمان آمده و از شرایطی که در هایم های پناهندگی در انتظار آنهاست
  بی اطالع هستند. حتی در بسیاری موارد پناه جویان از طریق دوست و آشنا و افراد خانواده و فامیل اطالعات
  غلط یا ناکافی دریافت می کنند و زمانی که با شرایط هایم های پناهندگی روبرو می شوند به یک باره شوکه
  می شوند. این حق پناه جو است که اطالعات درست در این باره دریافت کند. اگر پناه جو از پیش با واقعیت آنچه
  در انتظارش است به درستی آشنا شود می تواند خود را برای شرایط پیش رو آماده کرده و دچار شوک نمی
  شود. )اطالعات بیشتر در باره شرایط زندگی در هایم های پناهندگی و انتخاب محل زندگی را در پاورقی ببینید(.
  2.4- مدت زمان انتظار برای شروع مصاحبه پناهندگی و نیز دریافت پاسخ از اداره امور پناهندگی ایالت به ایالت
  متفاوت است. به جز موارد استناء «در دو سال گذشته به تدریج مدت زمان رسیدگی به درخواست پناه جویان در
  آلمان طوالنی تر شده است. این وضعیت ایالت به ایالت با هم تفاوت هائی دارد. برای مثال در ایالت نورد راین
  وستفالن دو مرکز، یکی در شهر دورتموند و دیگری در شهر بیلفلد مسئولیت پذیرش پناه جویان، انجام مصاحبه با
  آنان و باالخره ارائه پاسخ )مثبت یا منفی( به متقاضیان پناهندگی را به عهده دارند.
  تا اوائل سال 2.99 انجام مصاحبه با ایرانیان در این دو مرکز به طور معمول در یک یا دو هفته ی اول انجام می
  شد. پاسخ به درخواست پناهندگی نیز بین 3 تا 1 ماه طول می کشید. اما به تدریج این زمان طوالنی تر شده
  است به نحوی که برای انجام مصاحبه بین دو هفته تا دو ماه و برای دریافت جواب بین .9 تا 94 ماه باید انتظار
  10 کشید.»

  2.5- پناه جویان در دوره ای که هنوز به درخواست پناهندگی شان رسیدگی می شود اجازه شرکت در کالس
  زبان دولتی را )بجز در موارد خاص( ندارند و اگر بخواهند زبان آلمانی یاد بگیرند یا باید در کالس های خصوصی
  شرکت کرده و پول آنرا خود بپردازند و یا اگر در محل زندگی شان کالس های رایگان مرتبط با انجمن های غیر
  دولتی برقرار بود از آن بهره مند شوند. همچنین پناه جویان حداقل در دوازده ماه اول پس از درخواست پناهندگی
  11 اجازه کار ندارند و پس از آن نیز بسیار سخت امکان دریافت اجازه کار خواهند داشت.

  طوالنی شدن زمان انتظار تا دریافت جواب اداره امور پناهندگی، محدودیت سفر و جابجائی، مشکالت مالی، دور
  بودن از خانواده و دوستان، بی کاری، نداشتن اجازه کار یا تحصیل و … یک دوره ی بالتکلیفی و کسل کننده ای را
  موجب می شود که اگر پناه جو خود را برای آن آماده نکرده باشد می تواند دچار ناراحتی های روحی- اجتماعی

  http://www.if-id.de/New/index.php?option=com_content&task=view&id=9676&Itemid=76

  8
  اطالعات بیشتر: طوالنی تر شدن مدت رسیدگی به درخواست پناهندگی پناه جویان ایرانی در آلمان
  http://www.if-id.de/New/index.php?option=com_content&task=view&id=10893&Itemid=107

  9
  نگاهی به وضعیت سکونتی پناهجویان در آلمان در هایم)کمپ( های پناهندگی
  http://www.if-id.de/New/index.php?option=com_content&task=view&id=9309&Itemid=107
  تقسیم و انتخاب محل زندگی پناهجویان در آلمان
  http://www.if-id.de/New/index.php?option=com_content&task=view&id=9587&Itemid=107

  10
  طوالنی تر شدن مدت رسیدگی به درخواست پناهندگی پناه جویان ایرانی در آلمان
  http://www.if-id.de/New/index.php?option=com_content&task=view&id=10893&Itemid=107

  11
  مراحل درخواست اجازه کار، برطرف شدن مانع «چک حق تقدم» از سر راه آندسته از دارندگان دولدونگ که مشمول اجازه اقامت
  میگردند
  http://www.if-id.de/New/index.php?option=com_content&task=view&id=8778&Itemid=240
  6

  و یا حتی روحی- روانی شود. بطور خاص آنها که با خانواده و با بچه زندگی می کنند می توانند آسیب بیشتری
  12 ببینند.

  3. مشکالت اداری
  از زمان اعالم درخواست پناهندگی و پس از آن پناه جو با فرم های مختلف به زبان آلمانی مواجه می شود. تمام
  امور اداری به شکل مکاتبه ای به پناه جو ابالغ می شود. در نامه های ارسالی برای بسیاری از امور یک مهلت
  قانونی وجود دارد که اگر به موقع پاسخ داده نشده یا اقدام نشود، می تواند تبعات مختلفی به همراه داشته
  باشد. امور بانکی، امور پزشکی، ادامه تحصیل کودکان، مسکن، آب و برق، ارتباط با وکیل و… همه به شکل
  مکاتبه ای و بر اساس سیستمی می باشد که پناه جوی تازه وارد ایرانی آنرا نمی شناسد. انطباق پناه جو با
  این سیستم جدید به دلیل نا آشنا بودن سیستم و نا آشنا بودن زبان آسان نیست و در ابتدا به کندی انجام می
  شود.
  در ابتدای ورود به آلمان اگر پناه جوی تازه وارد فامیل و آشنائی نداشته باشد که او را در امور اداری همراهی
  کند، ناگزیر باید برای ترجمه از دیگر پناه جویان یا افراد ناشناس کمک بگیرد. افرادی که اغلب خود با امور اداری
  مشکل دارند و نمی توان مطمعن بود که تسلط آنها به ترجمه چه میزان است.
  بسیاری از پناه جویان ایرانی در سال های اول ورود خود به آلمان تالش می کنند تا امور اداری و ارتباطات خود با
  اداره ها یا کارمندان اداری را بر اساس همان فرهنگ و راه و روش هائی که در ایران آموخته و در زندگی روزمره آن
  را بکار می بستند، حل و فصل کنند. حال آنکه استفاده از چنین روش هائی، اگر هم در برخی موارد به نتیجه
  برسد، در اساس مشکالت را بیشتر کرده و اعتماد شکننده اولیه ی بین کارمند با پناه جو را شکننده تر هم می
  کند. استفاده از آن روش های مرسوم در ایران موجب جنگ اعصاب شده، کار و دوندگی بیشتر تولید می کند،
  رابطه را با کارمند مسئول پرونده خراب می کند و سرانجام مدت زمان حل و فصل کار را طوالنی تر هم می
  13 کند.

  نکته مهم: به دلیل سیستم فدرال حاکم در کشور آلمان، موارد مشابه در امور اداری می تواند در شهر ها و
  ایالت های مختلف به گونه ای متفاوت حل و فصل شده و الزاما از یک حالت یکسان پیروی نمی کند. تقسیم
  بندی امور اداری در آلمان را باید در دسته بندی چهارگانه زیر دید:
  – برخی قوانین و مصوبات جنبه سراسری و کشوری دارند )بوندس وایت(
  – برخی قوانین و مصوبات جنبه ایالتی دارند )لندس وایت(
  – برخی از مصوبات در حد شهر و منطقه کارکرد دارند )کومونال/ لند کرایز(
  – برخی از قوانین و مصوبات فوق می تواند متاثر از منشور یا احکام دادگاه عالی اتحادیه اروپا طور دیگری تفسیر
  شود. )منشور اروپائی(

  12
  مشکالت روحی- اجتماعی ایرانیان پناه جو و پناهنده در آلمان / یک بررسی تحقیقی- تحلیلی
  http://www.if-id.de/New/index.php?option=com_content&task=view&id=10729&Itemid=107

  13
  مشکالت روحی- اجتماعی ایرانیان پناه جو و پناهنده در آلمان / یک بررسی تحقیقی- تحلیلی
  مراجعه شود به بخشش ششم؛ بکار گیری و پیروی از فرهنگ «زرنگ بازی» مرسوم در ایران

  http://www.if-id.de/New/images/stories/2012/%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-
  %D8%B1%D9%88%D8%AD%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C-
  %D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86-
  %D9%BE%D9%86%D8%A7%D9%87%D8%AC%D9%88-%D9%88-
  %D9%BE%D9%86%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-
  %D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-17.08.2012.pdf
  7

  4. آشنائی با کشور جدید و مردم و فرهنگ آن
  الزمه حل و فصل مستقل کارها در کشور جدید، شناخت این کشور است. آشنائی با زبان اولین قدم و کلید ورود
  به دروازه های بعدی است. از همین رو به هر طریق ممکن، چه با ثبت نام در کالس زبان یا بطور خود آموز باید
  برای یادگیری زبان وقت و برنامه گذاشت.
  – ارتباط با مردم را نباید به دوره ی پس از یادگیری زبان موکل نمود، بلکه از همان آغاز ورود به آلمان باید تالش کرد
  به تدریج با مردم ارتباط برقرار کرد و آموخته های کالس زبان را در زندگی روزمره به کار گرفت. به عقب انداختن
  ارتباط با مردم فقط پیوند خوردن با جامعه را در آینده سخت تر می کند.
  – بسیاری از پناه جویان با همان تصورات موجود در ایران، انتظار دارند که چون در آلمان «غریبه» هستند دیگران به
  طرف آنها آمده و ارتباط را شروع کنند. چنین تصوری کامال دور از واقعیت است. مردم آلمان فرهنگ و تربیت
  دیگری دارند. باید آنرا شناخت و به آن احترام گذاشت. روح حاکم بر روابط و مناسبات اجتماعی در آلمان به عنوان
  یک کشور صنعتی، بویژه در شهرهای بزرگ تر، طوری است که کسی به کار و زندگی دیگری دخالت نکرده یا
  حتی ارتباط فعالی برقرار نمی کند. )ربطی هم به خارجی بودن یا نبودن ندارد(. آلمانی ها در برقراری ارتباط اولیه،
  بویژه با افراد ناشناس، بسیار محتاط هستند و یک مرتبه وارد یک رابطه دوستی نمی شوند. برقراری چنین
  ارتباطاتی باید به تدریج انجام شده تا اعتماد جلب شود.
  – اگر چه در برخی از مناطق آلمان و یا حتی در برخی از محله ها در شهرهای بزرگ یا مناطق روستائی، افرادی
  با گرایشات ضد خارجی زندگی کرده و در فرصت مناسب بر علیه خارجیان اقدام می کنند، اما این تصویر عمومی
  جامعه آلمان نمی باشد. پیش فرض و پیش داوری های مربوط به مردم و جامعه آلمان را که عموما از تلویزیون و
  فیلم های سینمائی و شایعات ناشی می شود را کنار گذاشته و اصل را بر این بگذارید که جامعه آلمان، جامعه
  ای باز و تکثر گرا می باشد. صراحت لهجه آلمانی ها را، اگر بر شما خوش نمی آید، به حساب ضد خارجی بودن
  آنها نگذارید.
  – به مسائل شهر و محله و ایالت خود توجه نشان دهید. بسیاری از تصمیم گیری ها در امور محلی بر سرنوشت
  شما و خانواده تان تاثیر مستقیم دارد. از طریق تلویزیون، اخبار محلی و یا روزنامه های محلی وضعیت محل
  زندگیتان را دنبال کنید.
  – اگر فرزند یا فرزندانی دارید که به کودکستان و مدرسه می روند به طور فعال در نشست های خانه و مدرسه و
  دیگر فعالیت ها شرکت کنید تا از وضعیت فرزندان خود با اطالع شوید. اجازه ندهید مشکل زبان مانع انجام این
  وظیفه شود. در صورتی که از مراحل رشد فرزندان خود یا مشکالت آنها با اطالع نباشید، نمی توانید به موقع
  برای رفع مشکالت اقدام کنید.
  – در آلمان انجمن های بسیاری هستند که در امور مختلف اجتماعی فعال بوده و بسیاری از برنامه های خود را با
  نیروهای داوطلب به پیش می برند. کودکستان، مدرسه، انجمن های ورزشی، انجمن سالمندان، انجمن
  معلولین، انجمن های حقوق بشری متعدد و… از جمله اینگونه نهاد ها هستند. تالش کنید در محل زندگی خود و
  متناسب با توانمندی و استعداد و یا عالقه خود انجمن یا نهادی را پیدا کرده و با آن ارتباط برقرار کنید. اینگونه
  ارتباطات اجتماعی به شما کمک می کند تا نهادهای مردمی و نقش و اهمیت شهروندان در تصمیم گیری های
  محلی را تجربه کنید. از این طریق با مردم ارتباط برقرا کرده و زبان خود را تقویت می کنید. به این ترتیب با
  مشارکت داوطلبانه خود در امور اجتماعی پایه های یک زندگی نو در کشور جدید را پی ریزی می کنید. احساس
  تعلق به جامعه و کشور جدید شرط مهم و بسیار الزم برای انتگراسیون و پیوند خوردن با محیط جدید می باشد.
  تالش کنید تا حقوق و وظایف خود به عنوان شهروند را بشناسید. به این ترتیب مطمعن باشید بسیاری درب ها
  در آلمان برای پیشرفت بر روی شما باز خواهد شد.

 147. amir@ tebghe moghararate alman mitoonid amma az englis bi khabaram, pas nemitoonam hichi begam

 148. sanaz

  حقیقتا این ازانس هواپیمایی هنوز کشور را مشخص نکرده چون کارگزارش از مسافرت نیامده..حق با شماست.. توضیحاتم ناقص بود..ولی کاملا متوجه منظورتون شدم و فکر میکنم شنگن سوید به صورت پناهجو برای من راحت تر است تا اقامت2 ساله اتریش یا ایتالیا.. از شما بسیا سپاسگزارم و قلبا برایتان ارزوی سلامتی و شادی دارم.

 149. nil mi

  باسلام.من بهمراه 2پسر 13و7ساله ام وهمسرم قصد مهاجرت به ایتالیا یا یونان را دارم ولی چون اطلاعات کافی درامر مهاجرت وپناهندگی واقامت دراین کشورها را ندارم نیازمند راهنمایی واطلاعات مفید شما هستم واینکه از کجا شروع کنم وچه مراحلی رو برای اخذ درخواست موفقیت آمیز پناهدگی طی نمایم.آیا بهتره از سفارت ایران اقدام کنم/وسفارت ایران جواب منفی به من نمی دهد؟وبرای من وهمسرم که زبان انگلیسی رادر حد متوسطی روبه ضعیف آشنا هستیم حضور وکیل الزامیست ووکیل باید از طریق سفارت ایران بگیریم ویانه از کشور مورد نظر؟وچگونه باید وکیل در کشوری که غریب است پیدا کنیم ؟وقتی وارد خاک آن کشور شدیم برای تقاضای پناهندگی به کجا مراجعه کنیم؟..خواهشمندم وتقاضا دارم تمامی نکات کلیدی ومهم وحتی ریز آنرا برایم توضیح دهید ودر این امر من وفرزندانم رو یاری دهید..واینکه آیا میشود از طریق تحصیل فرزندم در این کشورها اقامت بگیرم ودرصورت مثبت بودن جواب از کجا وچگونه باید اقدام کنم..بینهایت از لطف ومحبتتان به هموطنتون سپاسگزارم .خداوند همیشه شمارو سلامت وپاینده نگه دارد.لطفا از طریق فیسبوکم جوابم را بدهید .با تشکر

 150. amir

  1-salam mikhastam bebinam agar ba visa varede engelestan besham mitonam elame panahandegii konam ya na 2-
  va agar emkanesh hast bayad sabr konam visam tamom beshe mohlatesh baed elame panahandegi konam ya dar badve vorodamam be enegelestan hata ba dashtane visa mitonam elame pana handegii konam

 151. sanaz@ che eghamati ,,che keshvari…. man ke nemitoonam ba 2 kalame mobham ke mivvisid ,toozihi bedam…. man nemidoonamkoodoom behtare visaye eghamat harja rabegirid bayad hamoonja ham ejaze kar ham dashtebashid va kheili jozeiate dige

 152. sanaz@ bale mitoonan be rahati shoma ra bargardoonand france…..agar sweden bekhad mitoone az haghe khodesh baraye pasferestadan begzare ammaaa kheili kam injoori mishe ke nafrestan !!!!!!

 153. sanaz

  به نظر شما ویزای اقامت 2 ساله شنگن برای من و دخترم بهتر است یا به صورت پناهندگی بیام?? اگر اقامت بگیرم مدارک ارایشگری و پرستاری دارم. به راهنمایی شما خیلی نیاز دارم. ممنون

 154. sanaz

  خیلی خیلی ممنونم.. محبت کردید.. من خیلی از جوابها رو خوندم.. ولی این رو متوجه نشدم که اگر ویزای شنگن من برای فرانسه صادر شود ایا می توانم بعد از فرود در فرانسه با هواپیما وارد سوید شوم و در انجا تقاضای پناهندگی بدم?? یا منو بر می گردونن فرانسه?. بهم گفتن جون بجه کوجک همراته و اگر کیس قوی ارایه بدی ..در سوید پزیرفته میشوم.. درست است ?

 155. sanaz@be iran vaghti diportmikonand ke esbat shavad harf haye shoma bipaye va asas astyaesbat shavadjaal kardid ya dooroogh migid…. halate haye dige ra dar javabe ghablibe shoma goftam javab haye baghie ra ham bekhoonid

 156. sanaz@ visaye harja ra begirid mitoonan shoma ra be hamanja befrestand (be joz yoonan) ….darmorede keis ham morede hamsaretoon ra ghabool nemikonand an morede digar ham kami nashenakhte ast bayad kheili mostadal va khoob defaa konid va ghavi bashe ke ghabool beshe

 157. sanaz

  به غیر از رد شدن گفته هایم در چه حالت ممکن است مرا به ایران دیپورت کنند? شرمنده ام میکنید اگر جواب کامل بدهید.. ممنون

 158. sanaz

  سلام و سال نو مبارک. من زنی 33 هستم و دختری 4 ساله دارم و از طریق یک ازانس هواپیمایی میخواهم ویزای (به اصطلاح یک طرفه) شنگن بگیریم و در خواست پناهندگی بدهیم.. ایا می توانم به بهانه ازیت و تهدید همسر معتاد سابقم برای گرفتن دخترم..یا تهدید به مرگم.. و همجنین بودن در گروهای نوعی کلاس عرفانی که بر خلاف دولت است و استادمان نیز در زندان اوین است الان.. برای پناهندگی سوید یا سویس یا .. اقدام کنم? با تشکر ساناز.س

 159. omid@ agar ishan mikhad badan dar alman bemoone ya bayad vizaye almanobegire ya vizaye yoonan , be har hal agar khodesh nage baradari daralman dare be rahati nemitoonan befahman shoma ha che nesbati darid, albate gheire momken ham nist, amma taasire mosbat yamanfie khassi nadare choon be har hal sefarate alman kheili sakht gire…. agar bekhadbege behtare kopie madareke eghamatie shoma pishesh bashe… choon azash mikhand ….be har hal melake dadane viza bishtar vaziate mali va vabastegie khanevadegie fard dar iran hastesh

 160. omid

  salam…man baradaram mikhad biyad alman vase didar ….man moteasefane dar hale hazer dar sharayeti nistam ke davatname beferestam be nazare shoma behtare ke kopi madareke eghamati man hamrash dar roze mosahebe bashe ya niyazi nist????ya behtare nage ke man inja hastam (chon panahande bodam????ya be nazare shoma az ye sefarate digei masalan italia eghdam kone vase viza ???esme mano bazam dar miyaran???mishe lotfan rahnamayim konid…pishapish sepasgozaram

 161. ariyan@
  بسیار موجب تاسف است که گاهی این موارد رامیشنویم , بله حق با شماست البته فقط شما نیستید افراد زیادی هستند مشابه شما ! با این اطلاعات کمی که میدهید راهنمایی خاصی نمیتوان کرد شاید اگر کمی توضیح میدادید که آیا با ویزا آمدید و اگر بله آیا اثر انگشت دادید ؟ اگر نه نحوه آمدنتان چه بوده از کجا ؟ آیا بین راه جای دیگری چیزی از شما ثبت شده؟ تا کنون از خودتان چه ارایه داده اید ؟ اکنون در چه هایمی هستید چه نوع آووسوایسی دارید ؟ حدس من این است که علاوه بر اینکه سرشان خیلی شلوغ است مورد خاصی روی پرونده شما دارند , تشابه اسمی … سابقه اثر انگشت ویزا یا … چنین نکاتی احتیاج به مکاتبات وبررسی برایشان دارد و زمانبر میشود اما به هر حال حدس من این است که بزودی به شما ابلاغ میکنند . موفق باشید

 162. ariyan

  در دسامبر سال 2012 وارد آلمان شده ام و درخواست پناهندگی ام را تقدیم کردم..با توجه به خروج فوری از ایران بنا به دلایل گوناگون ، موفق به آوردن همسرم نشدم.با این توضیحات پس از این مدت ححدودا شانزده ماه هیچ گونه مصاحبه ای یا به اصطلاح اینترویویی نشده ام.در حالی که افرادی بوده اند که همزمان من یا ماهها بعد آمده اند و جواب مثبت هم گرفته اند.شخصا یا از طریق وکیل هم که پی گیری کرده ام جواب قانع کننده ای نگرفته ام و جوابشان این بوده که تعداد سوری ها زیاد است و باید صبر کرد.ازبی عدالتی ایران فرار کردم ولی میبینم در آلمان هم از مقررات و بروکراسی اداری خبری نیست..زندگی خانوادگی ام در ایران هم در حال از هم پاشیدن است..واقعا چه باید بکنم.با تشکر.

 163. soroosh@ ghaedatan bayad beshe …masalan dar moredealman inkar emkanpazire dar morede england motmaen nistam amma manteghan bayad beshe

 164. soroosh

  با سلام و خسته نباشید به شما …
  سوالی که از شما دارم مربوط به کشور المان نیست، در مورد گرفتن ویزای کار 3 ماه قانونی از سفارت انگلیس در کشور تایلند هستش،، میخواستم بدونم اگر با اثر انگشتی که در سفارت از من گرفته میشه وارد انگلستان بشم بعد از ورود به انگلیس میتونم با این ویزا واثر انگشتی که از من گرفته شده میتونم اعلام پناهندگی کنم ایا شرایطشو دارم؟!!! اگر بتونین راهنماییم کنین ممنون میشم ازتون….

 165. farhad@

  ١-در ترکیه امکان اعلام پناهندگی به انگلیس وجود ندارد .
  ٢- دقیقا نمیشه گفت چقدر طول میکشه اما اول باید در یو ان تقاضا بدید ,مصاحبه بشید ,اگر قبول بشید یک کشور پناهنده پذیر شما را پذیرش کند (این کشور را شما نمیتونید مشخص کنید ) این پروسه ممکنه بین ٢ تا ٣ سال و گاهی بیشتر طول بکشه
  ٣- خیر
  ٤- مخارج مسکن و زندگی و درمان …
  ٥- امکانات خاصی نمیدند باید منتظر بشید که کشوری براتان پیدا بشه

 166. فرهاد

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز.
  من به صورت غیر قانونی وارد ترکیه شدم و چند تا سوال داشتم که ممنون میشم اگه جواب بدید.
  1-برای در خواست پناهندگی به انگلیس کجا باید برم؟
  2-اگر مراحل پناهندگی خوب پیش بره چه مدت طول میکشه و چه مراحلی باید طی بشه تا منو قبول کنن؟
  3-در مدت رسیدگی به درخواست مکانی برای زندگی پناهنده در نظر گرفته شده یا نه؟
  4-ایا در طول رسیدگی به پرونده مخارجی را باید بپردازم؟
  5-در صورت قبولی در پناهندگی چه اتفاقی می افته و چه امکاناتی در اختیار من قرار میگیره؟
  اگه میتونید تا جای ممکن کامل توضیح بدید.

 167. mohsen@ tebghe chizi ke dar toozihe systeme V I S neveshte shode ta 5 sal !!

 168. mohsen

  ba salam va dorod mohsen hastam .khastam bedoonam ke angoosht negari ta chand vaght baad vorod be keshvar marbote az system pak mishavad ke hamvare betavanim khod ra moarefi koonim.ba tashakor

 169. bahare@ safare torkie eghamate shomara be khatar nemindaze…. mitoonid baAusländerbehörde sohbat konidva dar passe irani eghamat begirid inkar emkan pazire amma jozeiyatesh ra mitoonin az edare kharejihabeporsid….fekr konam pishtar inhara tooozih dadeh eim

 170. bahareh

  ba salam va kahste nabashid man yek soal dashtam .man alan eghamte 3 sale alman to pase abi daram (ghanone 60 bande 1) va ta chand mahe dige tamam mishe va bayad baraye eghamte daemm darkhast konam .mikham bedonam chetor mitavanam eghamte to pase irani begiram v aya hsaryete fargh mikone manzooram ine ke eghamt to pase irani behtare ya alamani .chon man yek bar be torkiehe safar kardam ke khanevadam ra bebinam vali movagh nashodam va barghahtam alaman.hala mitarsam ke eghamatam be khatar oftade basheh .baraye hamin eghdam konam ta eghamt to pase irani begiram chon eleme panahandegi ra hamsaram karde .mamnoon misham az pasokheton

 171. nader@shodan ke mishavad, amma natije che khahad bood ra haghighatan nemidanam, alman ejaze ersal be swiss radarad …. harjaberidvakile motamedzarooriast!!!

 172. Nader

  باسلام و تشكر از پاسخ شما
  سوال ديگر ايا اگر من با داشتن مشكل ترك خاك الان به پرتغال نروم ميتوانم در كشوري مثل المان اعلام پناهندگي بكنم ،سويس كه مرا نپذيرفته طبق قانون دوبلين ٣ لغو مسوليت از پرتغال هم شده چون من هنوز به انجا فرستاده نشدم و سه روز ديگر شش ماه تمام ميشود
  مرسي

 173. Nader@ dooste azizshoma bayad sarian ba yekvakilkhoob va motaamed mashverat koni … hala amadand va shoma naboodid pas az moshkele dokhtaretan saei konid estefade konid ….man az swiss bikhabaram amma shayad hadeaaghal be soorate maghtaei forsati peida konid ta chareh digaribaraye khodetan biabid

 174. Nader

  با سلام من با داشتن ويزاي پرتغال در سويس هنگام مسافرت به انگليس با پاس جعلي دستگير شدم همراه خانواده در سويس اعلام پناهندگي كردم الان پنج ماه و نيم است در سويس هستم ، نتيجه دادگاه ديپورت به پرتغال است ، پليس ديروز دنبالم امد در كمپ نبوديم چكار بايد بكنم به نظر شما برگردم كمپ يا اين پانزده روز هم يه جوري بگزارنم ، چون شش ماه كه بشود قانون سويس مسول رسدگي به پرونده ما ميشود ، در ضمن دختر من عمل جراحي كرده و نبايد پرواز كند.
  وكيل ندارم ولي نامه دكتر را دارم تاريخ اعتبارش تا چند روز ديگه هست چكار ميتونم انجام بدم
  مرسي

 175. mamnoon sale noo shoma va hamme doostan khosho mobarak

 176. homayoon

  Ok mamnoonam sale khoobo por barekati dashte bashid. Sale noo mobarak pishapish

 177. homayon@ mamoolan har shahri moarefi konid oonja mimoonid amma gahi kampioter moshakhas mikone ke jaye dige berid olaviat ba jaeeie ke ashna darje 1 dari pas hamoon pishe khaharet khodeto moarefi kon

 178. homayoon

  Salam dooste aziz . Mikham bedoonam too alman ke elam mikone adam. Kampe daem ro shansi mindazan ya har shahri ke elam koni kampet hamoonjast? Hast shahrayi ke estesna bashe ke hamoonja negah darand ya na? Va enke khaharan beremen moghime almane tasiri dare too andakhtane shahr?

 179. ninan@ ghablan 2 bar pasokhe shoma ra dadam

 180. ninan

  salam khaste nabasgin man khanomi hastam ke 2 mahmishavad be alman amadeam shoharam be torkiye ast o besalibe sorkh shekayat karde ke man gom shodam az salibe sorkhe bolghar ba shoharam tamas gereftand va goftand agar to be bolghar biayi ma rora ghano ni be pishe hamsarat dar akman miferestim.aya en harf sehat darad aya agar alman befahmad zhoharam ve bolghar ast mara diporte bolghar nemukonad man shaste lizeri bolghar ra daram mamnin az pasokhe shoma

 181. hosein@ inkedaghigh va fooran haman saat va lahze pei bebarand ra nemidanam amma be har ham badesh pei mibarand va be keshvare sader konande mifrestand…hala agar haman mooghe hambefahmand bayad karhaye edrisa anjam bedand ke chand rooz tool mikesheh… rd

 182. Hossein

  Ba salam be shoma Soali dashtam aya kasi ke ba Visa keshvare digar mostaghim az iran warede 1az frodgahaye alman masalan Frankfurt shawad Va. elame panahandegi konad Albate pase khod ra neshan nadahad aya in emkan mibashad ke ishan ra Az. Haman frudgah Bargardanand .2aya dar Han moghe mitavanand befahmand ke in shakhs Az. Kodam kesvar Visa daryaft kadrde Ast Va. Baresh gardanand be keshvare sader konande Visa .ba tashakor

 183. ramin @ chize ziadi az norway nemidanam

 184. ramin

  با سلام و خسته نباشید می خواستم بدانم که قبولی سیاسی در نروژ چند ساله است۳یا۵ساله ؟

 185. amir645

  ممنونم از راهنماییت ادمین عزیز
  خوشحالم هنوز انسانهایی رو توی دنیا میشه پیدا کرد که اینقدر دلسوزانه مشکلات انسانهای دیگه رو پیگیری کنن و در حد توانشون سعی میکنن اونها رو کمک کنن و راهنمایی کنن
  واقعا از صمیم قلبم خوشحالم از وجودتون
  براتون آرزوی بهترین ها رو میکنم

 186. amir645@ movafagh bashi aziz jan …. har keshvari ke mikhay berri akidaan akidaannn behet tosie mikonam hadeaaghal chandim mah zabanesh ra yad begir ….mohemtarin masaale badan faghat zaban ast na faghr va na ezdevaj…zaban haye europaei kheili sakht hastand!!!hame chiz …be zaban rabt peida mikone …hhhaaaammmeeee chiz ,movafagh bashi…. z !!!!!

 187. mona@ shoma mitoonid taghazaye panahandegi bedid amma ba hamchin dalili be hich onvan be natije nakhahid resid !!!…. bayad ba vakil sohbat konid , agar toojihe manteghi dashte bashid ke pas az khoorooj az iran moredi pish amade,, ..mitoonid ba hamrahie vakil moshkelaat be hadeaghal mirese…g

 188. amir645

  مرسی از محبتت و یه دنیا ممنون
  خیلی گلی

 189. mona

  Salam man soal kheili mohem daram mamanon misham rahnamaeim konid man visa alaman daram vaaz dolat alman gereftam barayeh khak separi damadam alan inja hastam va ba sharayet pish omadeh mikham ba hamsaram taghazayeh panahandegi bedim chon dokhtaram tanhast va bache kochik dare aya ma mitonim in karo bokonim ba in dalil va aya baraye dokhtaram bad nemishe . Kheili mamnon

 190. amir645

  مرسی از محبتت
  اگه میشه در مورد آلمان میتونین بیشتر توضیح بدین
  مثلا اینکه من بعنوان توریست میتونم برم آلمان و توی فرودگاه درخواست پناهندگی بدم و اگر این کار رو بکنم چقدر احتمال داره که با درخواست پناهندگیه من موافقت نکنن و منو برگردونن به ایران
  و اگر هم موافقت کنن آیا واقعا توی آلمان فرصت اشتغال و تحصیل و ازدواج رو میتونم به راحتی داشته باشم یا اینکه هستن کسانی که با وجود پناهندگی توی فقر به سر میبرن؟
  من واقعا دیدگاهم نسبت به اونجا روشن نیست میترسم اقدام کنم و بعد شرایط اونجوری نباشه که توقعش رو داشتم
  ممنون میشم ازتون راهنماییم کنید
  خیلی متشکر

 191. amir645@ dooste azie man dar morede canada motteasefane chizi nemidoonam amma ghataan betoonid berid jaye badi nist, ama man az chando choonesh bi khabaram dar europa ham ke mitoonam begam keshvarhaye norway – holand – -alman -sweden- finland -englis-beljik- swiss – otrish sharayeteshoon az baghie behtare va bedard mikhorand baghie chandan bedard nemikhorand…dar morede alman mitoonam begam ke agar ba visay alman ya yoonan be almanbiaeeid baraye barresi panahandegi ghabele ghabool ast amma visaye baghie jaha ra vaghti moshakhas shod mitavanad be keshvare sader konande befrestand dar morede dalil panahandegi ham dar har moredi ke varedtari va bishtar baladi harf bezani …che arz konam… inke koodoom keshvar behtare ham be tartibi ke goftam keshvarhaei ke nam bordam mitoonan behtar bashand

 192. amir645

  ادمین عزیز سلام من پسر ۲۴ ساله هستم که با توجه به شرایط بد اقتصادی در ایران نه تونستم شغلی با درآمد مکفی پیدا کنم و نه اینجا شرایط ازدواج دارم و نه میتونم اساسی ترین نیازهای خودم رو به دلیل تعصبات بی مورد جامعه ای که در اون زندگی میکنم ارضا کنم. من جوان آماده ی کار هستم که با موندن اینجا واقعا دارم تلف میشم. زندگیم فقط شده صبح بیدار شدن و شب خوابیدن. مشکل سربازی هم ندارم. میخواستم کمکم کنید بتونم تصمیم درستی برای مهاجرت و پناهندگی به یه کشور خوب که بتونم از استعدادهام و نیروی خودم استفاده کنم بگیرم. و چون هیچ پیش زمینه ی ذهنی و هیچ اطلاعی نسبت به این چیز ندارم مدیون محبتتون میشم اگر بتونید کامل روشنم کنید. میخواستم بدونم میتونم برای کانادا یا هر کشور دیگه ای که شرایط زندگیه مناسب رو داشته باشه با ویزای مهاجرت وارد بشم و اینکه برای پناهندگی بهترین دلیل چی میتونه باشه برای من؟ و اینکه به نظر شما کدوم کشور در حال حاضر بهترین موردی میتونه باشه که میتونم برای مهاجرت انتخاب کنم
  پیشاپیش از جوابتون کمال تشکر رو میکنم

 193. dar morede soale digari ke badan porsidid ham bayad begam ke kheir gereftane vakil zaroori nist ama ghataan boodanesh behtare… agar dar google begardid atrafe köln ham vokalaei peida mikonid amma choon shakhsan kasi ra anja nemishnasam pas nemitoonam name kasi ra toosie konam.dar barkhi nashriate raygane irani ke dar maghazeh haye irani pakhsh mishavad nam va tablighate vokalla hast ke mitoonid peida konid

 194. hamoonjoor ke goftam bale mitoonid amma aslamjaye khoobi nist… khodeshoon hamegi baraye karo zendegi be baghie keshvarha hoojoom miarand

 195. shahab@ dooste aziz tajaei ke bedanam vizaye shoma az bolgarestan ya romani visay schengen nist pas inke chejoor mikhahid az anja be majar ya otrish beresid ra nemidanam!!! hala agar be har tartib beresid man nemidanam ke asar angoshte bolgarestan ya roomani dar miad ya na …agar dar sefarat moghe visaasarangosht begirand pas momkene dar biad , va agar asar maloom beshe ejaze darand be keshvare sader konande befrestand …. bale dar roomani ya bolgarestan mishe elame panahandegi kard amma jahaye khoobi baraye zendegi assslaan nistand , hataa majarestan ham jaye khoobi nist va akidan toosieh mikonam toori eghdam nakonid ke in joor jaha majboor beshid bemoonid !!!!!!!!!!!!!

 196. شهاب

  اگه تو رومانی منو پلیس بگیره میتونم تقاضای پناهندگی بدم.

 197. شهاب

  سلام من اگه ویزای بلغارستان رومانی بگیرم وبا تور برم تورومانی از تور جدا بشم وبه مجارستان واتریش فرار کنم میتونم تو مجارستان یا یک کشور دیگه پناهنده بشم. انگشت نگاری من در میاد . یا دوبلین اجرا میشه منو به بلغار یا رومانی دیپورت میکنن. اگه مدارکمو پاره کنم خطر دیپورت بازم وجود داره.
  wwwshahab2009@gmail.comممنون میشم راهنماییم کنید.

 198. soheil@ DOOSTE AZIZ MAN AZ MOGHAARARATE AUSTRALIA KAMELAN BIKHABARAM, AMMA HAR DALILI KE DAR OON AGAHI DASHTE BASHID VA BEGHABOOLOONID KE MOSHKELE JEDDI DASHTID BA OON MITONID APPLAY KONID…HATTTMMMAAAN AZ MOSHAVERE VAKIL ESTEFADE KONID

 199. Soheil

  salam admine aziz . man 2 haftast ke ba passporte ye irani ke visae 175 dashte dar sale 2010 amadam sydney : australia : mikhastam bebinam behtarin rahi ke mitonam applay kunam baraye panahandegi chi hast > mamnon misham javabam ro bedin :
  ba passporty ke vared shodam kesi joloe man ro nagereft baraye vorod be aus .

 200. m68851…………. bale fooran pas az payane visa. pas az ezdevaj mamooli edame midid. ezdevaj ba kasi ke daraye eghamate be gereftane eghamat komak mikone

 201. m68851@ baraye davatkonande moshkeli nist agar shoma taakid konid ke ghasde mandan nadashtid va moshkel pas az khoorooj va dar fasele hoozoor dar inja pish oomade va emkane bazgasht nist, va davatkonande az ghasde shoma bi khabar boode va ghasdi ham dar kar naboode va pas az khoorooj moshkel pish amade…. albate in mavared va ghazie davatkonande bayaaaadddd ba vakil az ghabl hamahang bashad…. emkane ezdevaj hamishe hast… ta ghabl az ghabooli bayad dar heim bashid albate az shar be shar ghanoonesh fargh mikone bazi jaha erfagh mikonan…

 202. hosein@ age visaye schengen bashe mishe oomad. amma age elame panahandegi beshe mitoonan be ghebres diport konand

 203. Ba salam, man az tarighe davatname va besoorate ghanooni visaye 3mahe touristy az sefarate alman dar iran gereftam, soale man dar soorate taghazaye panahandegi az keshvar alman sarneveshte shakhsi ke baraye man davat nameh ferestadeh che khahad shod? ( davatname az targhe gero gozashtane pool NABoodeh, man 47 sal sen daram va case e khasi baraye taghazaye panahandegi nadaram, man hodoodan 20 rooz az tarikhe etebare visam baghi moondeh, behtarin nahve baraye darkhast e in taghaza key va be che soorati bayad bashe, ? Dar soorate dadane taghazaye panahandegi, emkane azdevaj ba shakhse moghime alman hast ya kheyr? Va aya dar heyne modate panahandegi mishe mahale zendegie man pishe shakhsi ke dar alman az doostanam hast bashe ya hatman bayad tooye campe panahandegan. Bashe va inke farzande man dar alman daneshjou hastesh, aya in ghaziye mitoone be man komaki bokoneh ba un zendegi konam?be onvane soale akhar aya case baraye taghiirre mazhab, , dalayel va madrake khassi mikhad va aya hamchenan javabe +. Migireh?
  Ba tashakorre faravan pishapishn

 204. Hossein

  Bebakhshid manzuram Zypern ya ghebres Bud

 205. arman@ bale afradi hastand be ke shoghleshan hamin ast ,beheshoon migan Immobilien; DAR VAGHE HAMAN DALAL HAYE KHANE HASTAND, baratoon khoone migirand ba boodje shoma amma haghe dalalishoon ham taghriban ziade… gahi 700 – 800 euro

 206. آرمان

  مرسی از جوابتون، می‌خواستم ببینم آیا برای پیدا کردن خانه هستند جاهای که باید اسم نوشت؟ آیا اگه خودم یک خانه پیدا کنم از طریق اینترنت نیتنم اسم نویسی کنم؟

 207. hossein@ visa genres nemidoonam aslan chi hast. 2- bedoone visa chejoor mishe oomad akhe !!!!! age beshe bedoone visa biad bale mishe dar foroodgah elam panahandegi kard,amma behtare ke passporti az shoma ra dar ekhtiar nadashte bashand vaghti kasi bedoone visa mitoone biad manteghi ham mitoone bashe ke hata pass ham nadashte bashe…

 208. Hossein

  Ba salam khedmate shoma.mikhastam bedanam aya mishawad ba Visa Genres be Alman amad wa taghazaye panahandegi kard.2) Agar kasi Bedune Visa betune Az. Iran mostaghim be Alman Az. Tarighe havaii biyayad aya mitavanad dar furudgah elame panahandegi konad aya anha mitavanand in shakhs ra be Iran Bargardanand.in shakhs Bayad Che Kar konad

 209. arman@ agar eghamate bar asase made 16a va ya 60 bande1 darid ,bale mishavad, ,bayad dar mahale jadid khane peida konid biaeeid be shahre ghabi anja ba hamahangie Jobcenter YA Sozialamt khod ra dar Rathaus abmelde konid va dar shahre jadid anmelde shavid, baray asbabkeshi sherkat haei hast ke khodetan mitavanid peida konid…

 210. آرمان

  با سلام، من جدیدا اقامت گرفتم و می‌خواهم از شمال آلمان به طرف دوسلدورف بروم. چه جوری می‌تونم محل اقامت رو عوض کنم؟ آیا شرکتهای هستن که اینکارو برام بکنن؟ ممنون از لطفتون

 211. moin

  salame dobare …are rast migin …mamnonam ke pasokh dadinnnn

 212. moin@ avalan ta vaghti torkie hast chera rahe door…dovoman shoma passe irani migiri chejoor az alman miri hend nemigan in pass eghamate alman nadare bad bayad pase abito neshoon bedi hala be farz rafti ba koodoom pas barmigardi alman moghe bargasht chi neshoon midi … behtare khodetoon ghabl az soal kami ham fekr konid…. baghie masael jaye khod dare shoma hamin masale sade ra hal kon baghiash pishkesh… agar ham hatman esrar darid hend berid hamoon behtare visa bezanid be pase abi ….

 213. omrani1@ 1- bale yani in ejaze ra darand ke bargardoonand amma agar bekhand mokhayeran ke negah darand ammaaa kheili kam pish miad !!! 2- agar ertebate zanashooei esbat shode bashe tebghe sanade ezdevaj ya shenasname, bale ghaedatan bayad hardo dar alman barresi beshe amma choon 100% motmaen nistam behtare ghablaz elame panahandegi ba vakile mojarab hatman mashveratkonid amma 90 darsad man migam mishe…choon ghanoon mige agar emkane be ham peivastane be hamsar dar keshvare sevom maghdoor nashe parvande bayad inja baresi beshe…baz bayad beporsid

 214. moin

  salam vaghteton bekheyr….khanevadam miyan hendostan manam mikham az alman beram onja bebinameshon…zang zadam be sefarate hendostan mige chon pase abi dari hadeaghal6mah tol mikeshe ama age pase irani dashte bashi 1haftei midim viza…be nazare shoma beram pase iranimo az sefarate iran begiram va bedam viza bezanan ya moshkelati vasam pish miyad badesh???shoma che nasari darin??mamnonammm

 215. سلام مجدد
  1- «می تونن» برگردونن، یعنی اینکه طبق قانون دوبلین می تونن برگردونن ولی ممکنه که بر نگردونن و همونجا بررسی کنند پرونده رو درسته؟
  2- اگر شخص ویزای یونان داشته باشه و همسر شخص ویزای کشور دیگه (فرانسه یا ایتالیا)، و شخص توی آلمان درخواست پناهندگی بده، هر دو نفر رو توی آلمان نگه می دارند یا خیر؟

 216. 1omrani@ salam, 1-na dooste aziz dar oon soorat mitoonan shoma ra be keshvare sader konande viza befrestand. tanha keshvari ke be onnja pasnemifrestand yoonan ast – 2- bale mishe ,dashtane vizaye sabt shode momaneati baraye darkhaste panahandegi ijad nemikone.

 217. سلام.
  1- با ویزای شینگن ایتالیا و یا بلژیک و یا فرانسه، آیا می شه در آلمان تقاضای پناهندگی داد و همونجا توی آلمان بررسی بشه پرونده؟
  2- اصلاً با ویزای شینگن (با اثر انگشت ثبت شده) می شه برای پناهندگی اقدام کرد؟

 218. hossein@ bale alman inejazera dare be italy befreste amma yoonnan ra diport nemikone…agar visa yek sale bashe kami sakhte amma ghablesh bayad ba vakile vared va agah hamahang bashid…dar har soorat yoonan behtare ta italy…/ k

 219. Hossein

  Ba salam be shoma1) aya mishawad ba visaye shingen italya dar Alman elame panahandegi Kard .2 ) Agar malum shawad ke Visa Az. Italya Ast aya mitavanand baz ham ba vujude vakil man ra be italya diport konand.3) Agar shakhsi mogheiyate an ra dashte bashad ke visa 1 Sale Az. Keshware yoonan begirad baz ham mitavanad taghazaye panahandegi bedahad.4) benazare shoma Kodam rah behtaram Ast Az. Italya ya yoonan ba sharayete Visa 1 sale .ba tashakore faravan

 220. melissa@ bale . valli hatmane hatman bahamahangie kamel ba vakil !!!!!!!!!!!

 221. Ba salem mojadad,aya Age kasi Visa 6 mahe az yoonan dashte bashe bazam mitavanad Elame panahandegi dar Alman konad.ba Tavajoh be in ke 6 mah modate Vitae in shakhs Ast.az lotfetune mamnunam

 222. melissa@ agar az keshvare gheire europaei rafte bashe ya vizaye jaye dige ra nagerefte bashe be oonja diport nemishe … alman dar har soorat mostaghim be iran diport nemikonad!!! agar be moshkelli ke darand va be soaalo javabhaye ehtemali mosalat hastand hamoon fooroodgah behtare oonja kheili zood mosahebe mishand va zoodtar ham natije ra migand

 223. Ba salame mojadad be shoma, mikhastam bedunam shakhsi ke mikhahad panahande shavad behtaram Ast ke dar frudgah khod ra moarefi konad Va. Ya Birun Az. Frudgah ba Tavajoh be in masale ke in shakhs vaghean dar Iran Dochare moshkelat ba Dolat shode Ast. Aya vaghti kasi kod ra dar frudgah moarefi mikonad tasire mosbat tari ruye keyse an migozarad? Aya in emkan vujud darad ke ishan ra Az. Frudgah diport konand.lotfa kami dar in bare tozih Dahid. Az. In ke vaghte khod ra dar ekhtiyare ma migozarid 1donya tashakor mikonim.

 224. ali reza@ agar viza male almane ke inkara bi maanie…. agar male jaye digast ke baz farghi nemikone be har hal in shoma boodid ke raftid sefarat visa gereftid oonja asar angosht dadid !!! kammi fekr konid dooste aziz…baz midanetoon be hamoon jaei ke visa behetoon dade!!!

 225. melissa@ ghanoonan ejaze darand be italia diport konand !!!!!!

 226. ali reza

  سلام
  میشه با ویزا اصلی با اسم خودم بیام آلمان بعد یه کارت ملی یا شناسنامه جعلی با یه اسم دیگه درست کنم بعد بگم اون ویزا رو با مدارک جعلی گرفتم آیا میفهمن اون شناسنامه یا کارت ملی جعلی یا نه؟(در ضمن میدونمم دیگه نمیتونم بعدا برای فامیلام دعوت نامه بفرستم) واینکه اگه قانونی بیام چند درصد شانس قبولی دارم

  ممنون میشم اگه اطلاعی داری جواب بدی

 227. Ba salam be shoma mikhastam bedanam in dorost Ast ke Agar angoshtnegari 1nafar moshakhas konad ke Az. Italien in shakhs varede Alman shode ra be Italien barnemigardanand.man shenideham ke Italien ham mesle yoonan mibashad.ba tashakore faravan

 228. parmida@ az majarestan bi khabaram

 229. yoosef@
  1- kampe movaghat az 1 hafte ta 3 mah … kampe daem ..ta vaghti ke javabe ghabooli begirid
  2- shayad … amma ghatei nist …momkene
  3- ta 8 sal baad
  4- baraye oomoore vakil shayad pooli lazem beshavad ke kheili mohem nist anra ham mitoonid ghesti bedid
  5- bale emkanate nesbi hast ke baad nist

 230. یوسف

  درود بر شما
  من 32 سال دارم مهندس برق و یک همسر و فرزند خرد سال . بدلیل مشکلاتی که در ایران برایم ایجاد شده قصد پناهندگی دارم. چند تا سوال دارم:
  1 – مشکل من تغییر دین است و میخواهم بدانم چه مدت باید در کمپ بمانم؟
  2 – عموی همسرم نزدیک کالسروهه هستند و آیا میتوانم با ایشان یا نزدیک ایشان دوران کمپ را سپری کنم؟
  3 – پس از قبولی درخواست پناهندگی تا چه مدت بعد میتوانم به ایران سفر داشته باشم؟ با توجه به اینکه پروند خاصی ندارم اما اینجا ماندن برایم بسیار خطرناک است.
  4 – چه مقدار پول نقد نیاز دارم تا کارهایم انجام شود؟
  5 – آیا در دوران کمپ جای مناسبی در اختیارم قرار میگیردکه همسر و فرزندم راحت باشند؟(تغذیه – اسباب بازی و…)
  با سپاس فراوان

 231. melisa@ dar har 2 soorat mishe va moshkeli nist amma agar vared beshe badan ba vaghto zamane bishtar mitoone karesho anjam bede

 232. Ba salname mojadad,
  Mikhastam bedanam Agar kasi ba Visa yoonan Az. Tarighe havaii az Türkei ya khode yoonan be Alman biyayad Bayad hatman dar khode furudgah khod ra Moreni konad? Agar dar khake Alman in emkan bashad Moshkeli Az. Nazare Anke chera dar zamani ke be Alman amadin dar furudgah khod ra Moreni nakardid.ba sepasgozarim Az. Shoma

 233. aliahmad@ na dooste aziz , manzooram in bood ke agar masalan dar heine raftan be samte alman keshvare digari gir bioftid ya angoshnegari beshid vaa sepas alman befahme dar keshvare digari gheir az yoonan boodid mitoone shoma ra be an keshvar befreste masalan italia ya farance….

 234. melisa@ 1: ghaedatan mitavanad ama alman ham mitavanad ejaze voorood bedahad ya nadahad, bale momken ast dar fooroodgah hasas beshavand ke cherar mikhahid be alman biayeid …. 2: agar visaye kootah modat bashad ghazie rahat mishavad ama 2sale ra mitavanand be onvane eghamate yoonan talaghi konand va… va az ebhamate ghanooni soo estefade shavad …ghaedatan bayad beshavad amma dar soorate dashtane visa ya eghamate boland modat behtar ast ba deghate bishtari eghdam kard. 3: vakil ijade hagh nemikonad balke agar haghi baraye shoma moojood bashad az an defaa mikonad

 235. Ba salam wa khaste nabashid be shoma ,manham taghriban Somali moshabehe leila khanum daram .kasi hast ke dar Iran mitawanand baraye khahare man Az. Sefarate yoonan Visa tejariye 2 Sale migirad.hala 1 ) aya mitawanad ba in Visa mostaghim Az. Iran be Alman Safar konad dar frodgah moshkeli pish nemiayad 2) shoma farmudid ke Agar Alman motewajeh shawad ke Visa 2 Sale darad Chan darsad ehemals darad ke ishan ra be yoonan Bargardanand 3) aya bawujude 1vakila ham mitavanand ishan ra Bargardanand ba tashakor Az mohabate shoma

 236. ba arz salam v tashakor az shoma . manzor shoma ineke man elam nakonam ke ba visa vard unan shodam valy agar asar angoshtam dar amad chtor mishe ya emkansh hast ke asar badaz 5 ya 6 mah dar nayad lotfan rahnamayim konid mamnon

 237. yousef @ alman mamoolan be gooneh ei raftar mikonad ke modathaye ghanooni be soode khodash bashad baeid ast havaseshan be in time ha nabashad …keis ghanoon ra avaz nemikonad

 238. aliahmad@agar dar heine raftan jaye dige gir nakonid ke badan befahman… kheir moshkeli nist diport nemikonan

 239. ghataan ostralia behtare!!!

 240. mohamad mahdi@ be nazare man shakhsan !!! kanada !

 241. samira@ bande vagheaan nemidoonam shoma chi bayad begid

 242. leila@ agar etebare eghamate ishan 2 sale bashad dar alman mitavanand taghaza ra rad konand ….albate vakil mitavanad rooye an manovr dahad … va talash khodash ra bokonad be har hal havaei va mostaghim ghataaan behtar ast

 243. Leila @ keshvari be name JUNAM dar jahan nist ..ke shoma 3 bar tekrar kardid agar farz konim manzoore shoma yoonan ast .. kheir alman be yoonan felan diport nemikonad

 244. من فقط کمی از آلمان میدانم نه جای دیگر

 245. moin@ shoma tebghe made 26 bande 3 az ghanoon eghamat – Aufenthaltsgesezt – Niderlasungserlaubnis ya hamoon unbefristet migirid dar google serch konid ghanoon ra peida mikonid

 246. چه عر ض کنم مصاحبه شدید دیگه ,,منتظر جواب باشید … ر -غ@

 247. sara@ من فقط کمی از آلمان خبر دارم …. اما کلا فرانسه خیلی رسیدگی حمایتی نداره …بله این چیز ها را بنده هم مستقیما در مورد فرانسه شنیدم

 248. salam man ba visaye unan varede unan shodam albate ba dadane asare angosht dar sefarat , alan 5 mah hast ke dar unan hastam va modaet visaye man be etmam reside ast , moshkelate ziyadi ham inja dashtam , hala mikhaham be tarighe ghire ghanooni az unana be alman bravam , soale man ina ast ke aya agar man ba in vazeyyat beravam va ealame panahandegi konam mara be unan baz migardanand , , ,, ba tashakor az shoma

 249. bebakhshid eshtebah neveshtam kanada na ostoralia

 250. ba arze salam va adabo ehteram mikhastam beporsam ke panahandegi dar keshvare kanada khoob ast ya dar keshvare soed ?mamnoon misham age zoodtar javabamo bedid

 251. SAMIRA

  SALAM MAN MODAT 3 HAFTAST KE DAR UNAN HASTAM VA GHAST DARAM BE SWISS BERAWAM MISHE LOTFAN RAHNAMAIEM KONID KE DAR KEISS KHOD CHI BEGOIAM TA ZOOD GHABOOL SHAVAM MAN HAMRAH MADAR VA BARADAR KHOD AMADEAAM

 252. Bebakhshid manzuram visa az keshware junan Bud hala Age kasi betawanad Visage 2 sale Az. Junan begirad Baz mitawanand dar Alman elame panahandegi Konad.2)aya behtara Az. Tarighe Hawaii wared shawand ya Age Az. Tarighe zamani ham warede Alman shawand Az. Nazare panahandegi moshkeli bewujud nemiayad ba tashakor Az. Shoma

 253. Ba salam khedmate shoma ,mikhastam beporsam waghti kasi Az. Keshware Junam Visa migirad wa Varese an keshwar mishawad Agar Az. Rahe zamani wa ya Hawaii warede Alman shawad wa taghazaye panahandegi dahad bazam Alman mitawanand be keshware Junam Bargardanand ya inke be keshware Juan diport nadarad.

 254. salam mikhaham bedanam ke ba pol mishavad eghamate finland ra gereft?ya agar nemishavad behtarin rahe momkene chist?

 255. moin

  ,salam vaghteton bekheyr….man tebghe made60bande1eghamat daram mishe lotf konin adrese sayti ro ke neshon bede bad az3sal unbefristet migirim bedahid???ye donya tashakorrr

 256. ر غ

  سلام من ر -غ خانمی مجرد و 40 ساله هستم که مدت7 ماه است به کشور المان اعلام پناهندگی کردم و من با ویزای شنگن اما بدون انگشت نگاری توسط قاچاقجچی آمدم ویزای من مربوط به بوداپست بوده اما ثبت نشده و نتوانستن ویزای مرا در بیاورند اما تاکنون هم به من هیچ جوابی ندادند من اینترویو شدم لطفا مرا راهنمایی کنید

 257. sara

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  میخواستم کمی اطلاعات در مورد پناهندگی کشور فرانسه پیدا کنم
  اینکه چند درصد شانس قبولی داری و آیا فرانسه کمپ داره و چقدر طول میکشه که جواب بدن و پس از قبولی آیا کشور فرانسه امکاناتی رو در اختیار پناهنده میزاره واینکه بعضیا میگن فرانسه کمپ در اختیار مجردها قرار نمیده درسته یا نه؟
  ببخشید سوالاتم طولانی شد
  ممنون میشم جواب بدید………

 258. ghabooli va panahandegie aghvam komaki be shoma nemikone shoma bayad harfe khodetoon ra bezanid

 259. milad

  manzoram in bod ke alman raftam man va hamsaram ro panahandegi ghabol mikonan, dar zemn baradarm va daie va khaleam onja panahande shodan mishe raft alman va anja panahande shod.

 260. kheir az iran nemishe shoma bayad ba visaye alman ya yoonan be alman biayed va inja elame panahandegi konid

 261. milad

  salam man chetori be hamrahe hamsaram mitonam panahandegi almano begirim,aya alman panahnde ghabol mikone aziran? ba vojode panahande sureyea ke ziyad shodam mercii/

 262. roza@ be ehtemalle ziad rad mishan

 263. ali@ baaese taasofe…. behtare ba nahad haye hooghooghe bashari dar anja mashverat konid … ba nahad haye norveji …. ba hamahangie vakil name negari konid…khoda bozorge

 264. maryam@ ma dar in mored bi etelaa hastim

 265. hirsa@ bale motaasefane ehtemalesh ziade … rah kare moshakhassi nist ….. be har hal behtarin kar gereftane hemayat az vakile yek vakile khoob begirid

 266. asif@ bale moteasefane man hads mizanam ke rad mishavid amma baz migam ke man faghaz az alman khabar daram….amma in hadsam bood !!!!

 267. asif

  salam man dar England October 2006 taqazayi panahindagi kardam taqazaaayi panahandagi seyasi maraa rad kardan bad az 7 ya 8 mah wa ham chonan man moshkil seen daram enja waqti ki dar England taqazayi panahandagi kardam man goftam ki 14 sal daram wa inja my brother dar saal 2001 taqazayi panahandagi karda bod wa darkhowastash qabol shoda bood bradaram gofta bod ki man motawallet 1985 hastam wa man goftam ki motawallit 1992 hastam wa ham chonan harf hayi ki bradaram kofta bod dar sale 2001 ba harf hayi man besyar motafawet hast ba en dalil rad shodam wa dolat England dar tol en modat mara deport nakardand hala bad az beshtar az 7 sal taqazayi humanaterian asylum ra kadam ki qablan ham dar sale 2006 kardaboodam wa dar en mah appointment daram dar ukba further submission unit shoma che megoyid baz ham mara rad khowahad kard

 268. Hirsa

  Ba salam va khaste nabashid.yek soal dashtam man visaye italiyaro gereftam alan chand rozi hast k alman hastam tuye iran asar angosht dadam rahi hast k vaghti elam panahandegi mikonam dar alman mano be italiya baz nagardonan.chand dar sad ehtemal hast k moshakahs beshe man az italiya visa ghanoni gereftam

 269. maryam

  salam, man malezi hastam va mikhaham baraye englis eghdame panahandegi konam, bayad az koja shuru konam? aya dar morede khasi mitunam be sefarate englis dar inja morajee konam?

 270. علی

  با سلام من یک پناهنده در کشور نروژ هستم و مدت پنج سال است همراه با دو فرزند وهمسرم در اینجا زندگی میکنیم بچه هاوخودمان هم به اینجا عادت کردیم وماها اینجا زیاد دوست خارجی پیدا کردیم و اضافه مینمایم من درایران کارمند دولت بودم وکارم را هم از دست داده وهیچ امیدی به زندگی دوباره درایران ندارم ولی درسال ۲۰۱۰ ترک خاک گرفتیم واز ۲۰۱۰ تا حال هنوز هم در کمپ زندگی میکنیم وبه خاطر مشکلات سیاسی که دارم نمی توانیم برگردیم.وبچه ها اینجا بزرگ شدند .واینجا را دوست داریم. خیلی به اینجا عادت کردیم .۲بارهم شکایت کرده ومدارک اصل وجدید هم فرستادم ولی باز هم منفی دادند.دیگه نمی دانم چه کنم. ایا پرونده را به دادگاه اروپا بفرستم یا نه.با تشکر

 271. Roza

  Ba salam Wa ba arze mazerate farawan ke baz mozahemtan meshawam famele ma ke ba vezayeh shengen az italya be holand amadeh baad az yek sal be anha jawabi manfe daden Wa anha az taregh zameni khod ra be. Alman resandehand aya emkan darad alman ba panahhndgi anha mowafeghat konad ba sepaaaaaaaaaaaaas farawan

 272. be parvande har kasi mostaghel residegi mishe inke ishan otrishe dar ghaboolie shoma taasiri nadare va inke shoma pishe ishoon mirid ham baraye parvande ishan bad nist magar inke ghablan dorooghi gofte bashe ke masalan khahari nadare…. ke oon ham agar passe shahrvandie otrish ra gerefte bashe dige moredi nadare

 273. dar in sharayeti ke goftid taasire khassi nadare … javab hamooni bood ke arz kardam

 274. agar ezdevaje shoma ghabl az ghaboolie khanometoon bashe sakht nist !!! amma dar gheire in soorat kami pichokham peida mikone …khanoomet bayad ba yek vakil vared hamahang beshe

 275. az italia va baghie jaha bikhabarim …. az alman faghat midanim…. pasokhetan ra ham dar 31.12.2013 ghablan dadim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 276. ali@ ta jaei ke midanam, kheir nemishe….

 277. علي

  من پناهنده كشور روماني شدم و پاس روماني دارم ولي اينجا خيلي وضعيت بده ايا ميتونم به كشور ديكه اعلام. پناهندگي كنم ?

 278. Roza

  Soli karden bodam ama Hanoz jawabi daryaft nakardeham ba sepas

 279. manzooretoon chie ..ba visa mitoonid dar modate visa dar alman bashid

 280. hamid@ hamsare shoma bayad az tarighe vakil dar alman baraye shoma eghdam kone …kami sakhte amma fekr konam mishe…. agar shoma kare ghanooniinja peidakonid mitoonid dar alman kar konid ba movafeghat edare kharejihaye alman

 281. emad@ tanha rahe shoma mitoone hamin bashe kheillllliiiiiiiii sakhte ghabool konand amma az sharayete khodetoon film begirid asnade ke neshoon bede hemayati azatoon nemishe tahie konid …hamzaman agar toonestid ba vakil hamahang bashid …be har hal omid hamishe hast!!!!

 282. bayad dar alman khoodetan ra moarefi konid

 283. dar hoozeschengen asare angoshtetoon dar miad … sayte panahandegane sooed bad nist

 284. asad@ motasefane man nemitooonam vakil moarefikonam khodetoon rahat mitoonid peida konid….man hads mizanam shoma viza schengen ba asare angosht dashtid baraye hamin daran toolesh midand

 285. bahare@ kheir ba passe abi dar har soorat bayad viza begirid ….

 286. milad@ ooste aziz bande haghirkomake khassi az dastam sakhte nist age soali bashe balad basham javab midam

 287. Roza

  Ba salam mekhastam bedanam waze panahande ba khanewadeh dar italia be Che sorat mebashad ba sepas

 288. milad

  salam man baradaram panahandeghi almano gerefte man be hamrahe hamsaram mitonam beram alman kar panahandegim anjam mishe,mersi agar komakam konid.

 289. bahareh

  salam yek soal dashtam aya mishava dba pase abi be kehsvare engelis bedone viza safar kard ,agar pas irani daahts ebashim tasi darrad ya kehir?ba tashakor az shoma

 290. asad

  ba salam man modate 1sal hast dar alman dar khaste panahandegi dadam hanoz interyou nashodam ama ruze aval ke amadam raftam pishe polis anja az man interyou gereftan va bad teransfaram kardand va tahala hich interyou azam nagereftand az tarafe diakoni 4bar name zadand be bondesam vali javabi beman nadadand lotfan rahnamayi konid aya momken hast interyou ke polis az man gerefte ghabul konad lotfan ye vakile khob tu dortmon baram moarefi konid mamnon

 291. omid

  salam vaghteton bekheyr…man dar fanland zendegi mikonam va pase4sale daram moteasefaneee hoviyatam va tamame moshakhasatamo eshtebah dadam aya mitonam be alman biyam va dobare elame panahandegi konam ba moshakhasate aslim???ya beram engelis???lotf mikonin rahnamayim konid az sharayetam aslan razi nistam(saythaye digei soragh darin ke be man mashverat bedan)ba sepase faravan

 292. javad

  salam chegune mitavanam darkhast panahandgi. be keshvare Alman squandering?

 293. عماد

  با سلام و خسته نباشید
  من مشکلی دارم که نیاز به راهنمایی دارم .
  9 ماه پیش با خانواده ام (همسر و فرزند 3 ساله)با ویزای ایتالیا وارد سوئد شدم و در آنجا تقاضای پناهندگی دادم. متاسفانه بعد از 1ماه و نیم به ما اعلام شد که باید به ایتالیا بروید. به علت ترس از شرایط ایتالیا و خطر دیپورت از ایتالیا به ایران تصمیم گرفتیم در سوئد به صورت مخفی زندگی کنیم.بعد از 6 ماه دوباره خودمان را معرفی کردیم و سوئد اعلام کرد که تصمیم اولیه به قوت خود باقی است و ما را به ایتالیا دیپورت کرد.
  شرایط پناهندگی در ایتالیا بسیار سخت و بدون امکانات است و به ما اینجا مکانی اختصاص ندادند و به سهتی روزگار سر می کنیم و ادامه این شرایط برای ما مقدور نیست.
  میخواهم بدانم در صورتی که خود را به المان برسانیم و تقاضای پناهندگی بدهیم آیا شانس ماندن در آلمان را داریم ؟ و این که نشان دهیم که در ایتالیا مورد ساپورت قرار نگرفتیم به ما کمک می کند؟
  با تشکر منتظر جواب شما هستیم

 294. hamid

  va aya age man bekham jaye dige gheyr az italya zendegi konam emkan avaz kardam eghmatam mishe ya na?

 295. hamid

  ye chizi dige ham mikhastam begam ke man sabeghe zendegi dar almano dashtam albate bekhater inke doblin bodam az onja omadam in ke ghablan alman bodam baram moshkel saz nemishe?

 296. hamid

  ba rze khaste nabashid khedmate shoma man modate 1sale eghamate italya ra gerfam va khanomam eghamete almano dare age man beram alman va kenar khanomam zendegi konam emkan dare ke pas mano change konan va be man vizay almano bedan mamnon misham age javab bedin

 297. fereshteh

  lotfan begid ba visa mishe egamat kard dar germany

 298. mojgan@ ishan agar bekhad elame panahandegi kone bayad adele eraeh bede … bahash mosahebe mishe va… rahkare khassi nadarand … inja be dalile parastari va tanhaei be kasi eghamat nemidand , albate hatmn ba vakil ham mashverat konid

 299. mehdi@motasefane man rahi nemidoonam… ma barha goftim vaghti visaye jaei ra migirid mitoonand be oonja befrestanetoon…onja be darkhastesh residegi mishe amma inke ghabool beshe ya na ra nemidoonam va agarghabool nashe nemidoonam dar italy badesh che mikonand .bikhabaram

 300. cha keshvarhaye dige kar peida mikonand onin chizi amalan taghriban gheire momkene … bayad keshvare maghsad ba darkhaste shoma movafeghat kone …ke taghriban nemshe…shoma bayad in masale ra be farze inke ghanooni ham bashe ba yek vakile kheili vared dar hamoonjaei ke hastid matrah konid ,man tajrobe khassi nadaram !!!

 301. mojgan

  ba salam,madare dostam balaye 70 sal be didane farzandanesh dar alman amade albate ba viza va ghablan ham meyamade ,ama indafe be elate sene balash va ehteyaj be moraghebat dare va mikhad bemone chon dar iran tanhast ,chetori mishe eghdam kard faghat ta 30 desember viza dare ,mamnonam

 302. Mehdi

  ba salam
  soali dashtam man dadsham va mamanam az rahe italia varede alman shodan va alan name dadasham umade ke bayad bargarde italia aya rahi hast vase jelogiri az in kar va age bareshgardunan italia aya az unja bareshmigardunan iran ya hamunja be darkhaste panhandegish residegi mishe ? mohem ine ke aya rahi vase negah dashtane dadasham tu alman
  hast ? vali vase maradaram chizi naiumade akhe baham umadan
  dadasham 21 saleshe .

 303. afsane

  salam
  dar ertebate ba taghire keshvar bad az daryafte pasokhe + etela’at darid?
  shenidam ke bade daryafte javabe + az keshvari ke darkhaste panahandegi kardam, va pass porte movaghat gereftam mitonam darkhaste taghire keshvare mahale sokonatam ro bedam! lotfan be man komak konid ta etela’ate takmiltari bedast biaram,

 304. iman@ agar esbat beshe pool darid bale ,albate in chiza kam pish miad… amma anra dar jaye motmaeni bezarid …kheir vakil begirid moshkelli ijad nemikone …poole vakil rabti be in masael nadare

 305. iman

  مجتبی
  سلام
  من حدودا تا یک ماه دیگه از مسیر ترکیه بدون انگشت نگاری وارد المان میشم و برای انجام کارم نیاز به وکیل دارم و از طرفی شنیدم اگر پول زیاد داشته باشم حقوق و مزایا به من تعلق نمیگیره لطفا من را راهنمایی کنید… در ضمن من چند تن از اقوامم در المان اقامت دارند. می توانم پول را به انها بدهم و در صورت نیاز (هزینه وکیل) از انها بگیرم؟؟؟؟
  اگر وکیل بگیرم دولت المان به من نمی گه هزینه وکیل را از کجا اورده ای؟؟؟؟

 306. ali@ az moshkelate hoaz raho raveshe raftan bi khabarim, agar dar hoozeh panahandegi va masaele marboote bood ta jaeei ke balad bashim dar khedmatim

 307. kaveh@ ma faghat kami az alman midanim,

 308. Kaveh

  Salam mikhastam be holand safar konam baraye edame zendegi bayad bedonam sharayete eghamat dar amsterdam chiye shoma age baraton maghdor hast be man komak va etelaat bedid mamnon

 309. ali

  salam man bradaram alman hast va panahante shode va khily zod kare panahandegish anjam shod man ham mikham beram pishesh va panahande sham man ye kar dolati dashtam be khater ke mikhastan mamno khorojam konan man omadam biron fekr ham konam hodode 1 sal mamno khoroj bodam mishe mano rahnami konid ke che kar konam dar zemn man ezdevej kardam mishe begid chetori mishe raft merci

 310. sasan@ sarmaye gozari ya tahsil rahaye badi nistand amma jozeitesho bayad az vakil beporsid …amma man shakhsan migam, ba sharayete shoma, hamoonja be zendegi va karetoon beresid bishtar lezat mibarid ta inja

 311. roza@khob pas mitoone moshakhas beshe …emkanesh hast ke maloom beshe visa dashtan va az koja gereftan…..

 312. sasan

  ba arze salam va khaste nabashid
  man 29 salame va modate 8sale ke az iran kharej shodam va dar yeki az keshvarhaye asiyaye miyane zendegi mikonam ,mikhaham ba hamsaram va pesaram ke 1,5 saleshe dar alman zendegimono shoro konim
  zabane turkiye istanbuli ham full baladam
  nagofte namane khudam inja ye sherkate tejari mavade ghazaii daram
  be nazare shuma baraye shoroe zendegii dar alman behtarin rah chi mitone bashe?

 313. Roza

  Ba yek Donya mazerat ASR angoshti dar sefarate italia dar Iran dadeh shodeh na dar italia bazige ham sepasgozaram

 314. Roza

  Merci az waghti ke barayam gozashted

 315. roza@ khob ba in chizi ke goftid ,ehtemale inke befahman az italy boode kheili kam mishe. amma baz 100 dar 100 nist.amma injoori baz shanseshoob behtare !

 316. roza@ bale moteasefane emkanesh hast…. , age holand befahme ,alman ham daghighan mifahme !!

 317. Roza

  Ba arze mazerat bayad begoyam modate 1sal ast ke dar holand dar kamp Hasttand Wa dar zemn hech asare angoshti dar italia

  nadadehand

 318. Roza

  Ba drood yeki az bastegan ba khanewadeh ba vizayeh shingen wared italia shodeh Wa belafaseleh az Anja be holand amadeh Wa 2 haften degar be anha jawab medahand aya emkan draad be italia bargardandeh Schwand ya Ineke metwanand dar sorat reddeshan ealam panahandegi dar alman dar alman begerend ba tashakor

 319. bahareh@ dar morede kar bedoone dashtane javab ghabooli bale mishe darkhast bayad dad va agar aghabool konan mishe , dar morede eghamate daem ham baraye chandomon bar migim , agar ghabooli bar asase made 16a ya made 60 bande 1 bashe baad az 3 sal agar takhalofo nakarde bashid eghamate daem (unbefristet) migirid … inke be yeki chize dige dadan shayad nooe ghaboolish fargh dashte ya javabe estelame polizei manfi boode … ya dare dooroogh mige halate digehei nadare…

 320. bahareh

  salam khaste nabashid yek soal dashtam man shenidam ke dar alman bazi az panahandeharo ba vojode inke javabe ghaboli nagerftan mifrestan kare 1 euro aya doroste? va inke man shenide bodam bad az 3 sal eghame daemm migim vali to berlin yek az dostam bad az 3 sal eghamt eghamte 5 sale gereftand na daem mikhastam bedonam belakhare eghamte daeem migirim ya 5 sale

 321. seda@ dooste aziz dar javabe ghabli ham goftim agar ghabooli va pasetoon bar asase made 60 bande 1 ya made 16a bashe mishe sharo be meile khodetoon berid khoone peida konid va jabeja beshid dar gheire in soorat bayad kar peida konid… khoone ashna ham baraye afradie ke mitoonand jabeja beshand ta ghabl az peida kardane khoone oonja melde mishavand …. be hamin rooshani ,,ebhami nadarea

 322. seda

  in soale sogand baraye montagheli ra ham man daram ama migan be shartist ke melde khone kasi beshid ke sharayetesho dare masalan sahebkhane ba tedade ezafe shodan taeedeye bede va dar gharardade khane esme on afrad ra ham benevise darzemn famile dareje yek dar alman daghighan be che kasani migoyand,man ba yek vakil mashverat kardam mige bastegi be sharayet dare va age edare kharejiha ro paseshon varaghe sharte kar gozashte bashe rahi joz kar nadare ,lotfan shoma in sardargomiha ra tozih dahid mamnonam

 323. sogand@ agar bar asase made 16a ya 60 bande 1 ghabool shodid bale mishe vagarna bayad kar peida konid….

 324. sogand 1986

  ba salam ,mano hamsaram dar alman hastim pas az 18 mah ghabol shodim mikhahim be shahe bozorgtar bereim chetori mishe age khaharam dar shahe bozorgtare mishe ba in dalil montaghel shod albate bedone shoghl, ba sepas

 325. amirhosein@ moteasefam emkane tamase khoosoosi nadram

 326. leila@ bale hamoonjoor ke goftam bale ! amma ba hamahangie vakil az hamin alan !

 327. امیرحسین

  سلام
  میشه سایت های حقوق بشر و … رو برام بنویسید یا اینکه بتونیم به صورت خصوصی باهاتون در تماس باشیم
  با تشکر

 328. Ba salame mojadad ,bebakhshid mikhastam bedanam ke in fard Agar ehyanan jawabe manfi begirand mitawanand baz ham dar inja ezdewaj konand ba tashakor Az. Shoma

 329. Leila@ mamoolan edarate marboote migooiand ke fard bayad az iran baraye ezdevajash eghdam konad amma masale hamzaman baraye in fard in hast ke khood ra dar khatar baraye bazgasht midanad pas nagozir ast inja bemanad agar ham javab manfi bashad baz oo haghe eteraz darad va haghe inke baraye hefze janash talash konad ,hala chonin fardi ba yek ensane digar ghasde ezdevaj darad dar ghanoon 2 fard ke mojarad !!! bashand ba esbate tajarod mitavanand ba ham ezdevaj konand ,ba har sharayetimontaha baraye jologiri az picho kham haye edari ya ehyanan emale salighe karmandane edarat hatman hatman bayad ba hamahangie yek vakile vared eghdam konand ,

 330. amirhosein@ dooste aziz ,dark mikonam ke sharayete ensani va in edeaa ha bishtar faghat shoaare tookhali ast ,ba sait haye hooghoogh bashari dar zamine panahandegan dar tamas bashid az oozae khodetoon barashoon benvisid …tahamol va sabr momkene hare saz bashe …ma ham mitoonim faghat etela resani konim

 331. Ba salam yeki az ashnayan dar Iran taghire Mazhab dadeh wa ba Visa Shingen warede Alman shode wa erlahme panahandegi Karde hanuz jawab Mosbat ya manfi nagereft .dar in ja be khanumi irani moghime alman ba passe Almani ashna shodan wa mikhahand ezdewaj konand.soale man in Ast ke Agar ishan jawabe manfi Az. Interview begirand mitawanand baz ham ba in khanum ezdewaj konand wa bemanand barashun moshkeli Az. Nazare eghamati bewuju nemiayad ya inke anha ejaze darand ke ishan ra be Iran Bargardanand ta Az. Iran baraye ezdewaj eghdam konand .Agar in eghdam be ezdewaj ghabl Az. Gereftane jawab bashad be Che surati mibashad.az rahnamaietan mamnunim

 332. امیرحسین

  ممنون در مورد قوانین های جدید یونان خبر دارید که چه بلایی سر پناهندگان میارن؟؟؟!؟؟ در حال حاظر ما داخل کمپ هستیم قانونشون از 12 تا 18 ماه هست خودمون موندیم که چیکار کنیم آخر عاقبتمون چی میشه هممون خسته شدیم

 333. amir hosein@ dar morede alman mitoonam begam ke ,bale. mitoonid dar alman elame panahandegi konid alman be yoonan felaan diport nemikone az englis bi khabaram, movafagh bashid

 334. امیرحسین

  سلام
  ما 8 نفر ایرانی هستیم که به صورت قاچاقی به خاطر مشکلاتی که داشتیم از ایران خارج شدیم و خودمونو به ترکیه رساندیم بعدش از ترکیه به سمت ایتالیا در حرکت بودیم که کشتیمون وسط دریا خراب شد و از کشور اتن درخواست کمک کردیم والان دریونان و درکمپ به سر میبریم که در قانون جدید اینجا از 12 تا18 ماه در کمپ به سر ببریم سوالی که از شما دارم اینه که اگر درخواست پناهندگی بدیم کارت قرمز امضا کنیم و بخواهیم به کشورهای آلمان و انگلیس برویم احتمال دیپورت ما هست؟!

 335. arash@man moteasefane dar morede italia bikhabaram ,dar morede alman faghat mitoonam rahnamaei konam,,bayad oonja vakil begire

 336. آرش

  با عرض سلام خدمت شما
  دوست عزیز اگه امکان داره این سوال رو در اسرع وقت پاسخ بدید ممنون میشم.
  برادر من حدود 7 ماه پیش از سفارت ایتالیا ویزای شینگن گرفت و به ایتالیا رفت و از آنجا به دانمارک پرواز و در دانمارک تقاضای پناهندگی داد،که بعد از 4 ماه قانون دوبلین شامل حالش شد و از دانمارک به ایتالیا دیپورت شد،میخواستم از جنابعالی سوال کنم آیا امکان داره برادر من از ابتالبا به ایران دیپورت بشه؟و ـیا اصلا ایتالیا قانون دیپورت به ابران داره یا نه؟با تشکر

 337. reza kian@ manteghan bayad faghat dar keshvar haye mantaghe re schengen ghabele kontrol bashe amma dar morede englis baz nemishe ba ghateiat goft amma manteghan kheir …. kasi nemitoone daghigh bege…

 338. رضا کیان

  salam .ye soal dashtam .aya asare angosht dar zamane vorod be UK moshakhas mishe ya faghat dar EU ghabele royat hast ?

  ba tashakor

 339. tamana@ ma dar morede panahandegi andaki etelaadarim az sarmayegozari bikhabaram

 340. tamana@ age mooghe gereftane visa azash asarangosht begirand dige farghi nemikone kei moarefi kone choon mifahhmand az koja visa gerefte…va mitoonan be oonja befrestanesh

 341. tamana

  dar zemn mikhastam bedoonam aya ba kharide melk mishe too alman eghamat gereft ?sharayetesh chi hast

 342. tamana

  samam mikhastam bedoonam age kasi ba vizaye 1 sale biad alman albate ba vizaye ye keshvare dige az key miyune elame panahandei kone?\
  aya bayad sabr kone vizash tamoom beshe ?

 343. Hatef farokhzad@ az canada bi khabaram dooste aziz in sayt baraye alman ast

 344. salam,man dar alman zendegi mikonam,mikhastam bedunam ke,sharayete eghamat va kar dar Canada chegune ast??? ba sepase faravan.

 345. payam@ na dooste aziz, hamoonjoor ke ghablan toozih ddim in ghabil dooroogh ha va karha ra ma balad nistim ,va hich rahi hamnemidanim, in blog faghat baray ine ke afradi ke taghazaye panahandegi midand ba hagho hooghoogheshoon ashna beshand va agar kasi mikhad az iran mohajerat kone sharayeto bedoone sakhti ha ra bedoone ,haghesho bedoone … va be ghoole maaroof ba avaye dohol az door nayad va bebiine faghat az door khoshe !!! faghat ye jaeie inja baraye kami rahnamaei dar morede moghararate alman…

 346. payam

  سلام
  من دنبال کیس پناهندگی دینی هستم میتونید کمکم کنید.؟
  نامه غسل تعمید میخوام خیلی ممنونم

 347. shamim @bale baz shameletoon mishe, rabti nadare

 348. ahmad

  مرسی از پاسخ مفیدتون ممنونممممممممم

 349. شمیم

  سلام…من اگر از ایتالیا ویزا بگیرم واونجا ورود کنم.بعد از2 روز برم ترکیه .وزمینی وارد هلند بشم.بعد از 4 ماه خودمو معرفی کنم…مشمول دوبلین میشم؟در ضمن من 5 سال پیش 1 سال در ایثالیا اقامت دانشجویی داشتم

 350. ahmad@ motevajeh bakhshe avaletoon nashodam amma khojase migam ke : ba ghaboolie 60 bande 1 ya 16a fard mitoone baad az 3 sal Unbefristet begire, dar morede aghamat haye digar unbefristet (eghamate daem) 5 sal zaman mikhad . 2- bale dar in halat ejaze darand edame ravande panahandegi ra molgha va laghv konand va tabdil be nooe digari az eghamat konand ,hame chiz bastegi be tasmime edarate marboote khahad dasht va sharayete kar ya zendegie fard va nooe tahol va vaziate eghamatie hamsar ya farzandan va kheili masaele digar

 351. munes@in sharayet marboot be har kreisi va mantegheh ei mitoone motefavet bashe…. in pool ra momkene keshoma gharz begirid ,kasi ke kar mikone va kaamellan morede etemade shomast !!!! agar moshkeli pish biad bayad elam kone ke be shoma gharz dade albate man fekr nemikonam moshkelli pish biad magar inke mehman barnagarde ….

 352. ahmad

  سلام دوست گرامی…شما در پاسخ یک نفر نوشتین ,کسی که اقامت رو پاس پناهندگیشو روپاس ایرانی درخواست بده بعد ازگذشت 3سال دوباره 2سال تمدید می شه وبعدش اقامت دایم می زنن , می خوام بدونم امکانش هست دوباره اقامت 2ساله بزنن یا نه این یک قانون هست که روپاس ایرانی بعداز5سال باید اقامت دائم بزنن??? سوال دومم اینه که کسی که روپاس پناهندگی اقامت دائم بگیره اگه بعدش بره ایران والمان متوجه بشه این حق رو دارن که پاس رو بگیرن یا مشکلی براش بوجود بیارن ????

 353. munes

  salam….man baraye davatname vase madaram az ausländerbehörde soal kardam mige chon kar nadari bayad 5000euro amanat bezari man shenide bodam beyne 1200 ta 1500 euro hast in ghanon sarasari hast ya har eyalati fargh mikone????mitonam az karitas komak begiram ya fayedei nadare ???age man 5000euro be sorate amanat bezaram nemigan az koja in polo avordi va vasam dardesar nemishe?????mamnonammm

 354. babak@ kheili tafavotti nemikone amma pas az etmame visa dar sariii tarin zaman momkenbehtare khoodetoon ra moarefi konid, ba hamahangi vakil khebre dar anjaaa

 355. delsa@ pas az residane be yek keshvare panahande pazir bayad dalayele khod ra begid va dar soalat az khod defaa konid va esbat konid ke doolate keshvare shoma natooneste ya nakhasate az shoma hemayat kone

 356. babak

  salam mikhastam beporsam ke man az iran angoshnegari kardam too sefarate otrish alanam 15 roozi mishe ke otrisham va dar iran etefaghi .baram oftade ke nemitoonam bargardam mikhastam azatoon beporsam ke inja bemoonam eshkali nadare?? sabr konam vizam tamoom beshe khodamo moarefii konam ya viza daram moarefi konam?? farghi dare?? ba tashakore faravan az zahamate shoma

 357. delsa

  Salam man delsa hastam o ye soal dashtam………man az tarafe shoooharam kheyli morde aziat va azar gharar gereftam va hata tahdid be marg niz shooodeam man chetooor bayad baraye panahandegi eghdam kooonam??????

 358. Mona@ be har hal agar visaye italiatoon maloom beshe in ejaze ra darand ke parvande shoma ra be italia erjaa bedand

 359. Mona@ man motevajeh manzoore shoma nistam che chizi darfacebooke shoma hast ke alaihe shoma estefade shode ,shoma che goftid ke ba facebooketoon tanaghoz dashte…

 360. Mona

  Sorry yadam raft begam az italia shingen gereftam va dar Beljum elam panahandegi kardam.

 361. Mona

  Ba salam va sepas mona hastam ba visa shingen beh hamrahe pesaram(12 saleshe..dar interview asli az facebooke man bar alayham estefade shod.vali man aslan gardan nagereftam..1 aya in kar ghanoni bode 2 ye rahe hal mikham bare kamrang kardan in facebook.ba sepas.

 362. hamid niazi@ dar morede davatname dar baazi shahr ha ba voojoode nadashtane kar ham emkanesh hast … amma na hame shahrha …dar morede paase irani ham bale emkanesh hast ammaaaaaaaaaa faghat ba hamahangie vakile vared…GAVAHINAME HAM bale.emkanesh hast amma bayad mesle hame azmoon ha ra sherkat konid

 363. hamid niazi

  ba salame mojadad.3 soal daram.aya badaz gaboli emkane ferestadane davatnameh baraye khanevadeh dar iran,vojod darad.aya emkan darad egamate hamsar va farzandam ra ke zire keys hastan,dar pase iranie shan zad.aya dar hale hazer ba dashtane ausweis va govahinameye iranie beynolmelali emkane gereftane govahinameye almani vojod darad.ba sepase faravan.

 364. kazem@ be nazare man be rahnamaei va toosieh vakiletoon pish berid , chizi ke gofte manteghi mitoone bashe… be har hal jooziiate parvande mohemme ke ishoon motaleh karde na man !!! amma toosieh mikonam agarrr agarrrrr agarrr az nazare malli baratoon maghdoor bood ba yek vakile khebre digar ham mashvarat konid … omidvaram dar alman negahetoon darand amma swiss ham ensafan tafavoti ba alman nadare..amma kolan toosie vakiletoon bad naboode

 365. kazem

  salam khaste nabashid man chand wagte pish wasaton neweshtam az swiss panahndegi mom rad shode bod man va hamsaram be alman omadim bede 18 mah swiss goftesh ke mah mitonim bargardim swiss in ja hamsaram mariz hst narahti asab dare doktor ham in ja tahid karde ke dpratsiyon shadid dare doktor wasamon gute akhten neweshte wa be bondesa ferestadim wakile mon goft age ta 6 mah ma ro diport nakonan inja monde gar mishim alan 6 mah tamom shode bade hamin chand roze pish az polis wasamon name omad ke shomah age inja 10 sal digam bashin be eton pas thalog nemigire chon mah tu eiyalate stutgart polis mah ro gerefte onja angosht darim bad wagti mah ru gereft be swiss diport kard wa mah dobare omadim alman alan bayad on angoshto pak konim 700 ta han kharj dare wali wakile mon mige in ziyad mohem nist awal bezarim ke az bundesam name biyad ke shomah inja mondegar shodim bad in angoshtom az onja pak mikonim hala nemidonam chikar konam mishe mano ranemahi konid alan ham ma to iyalate nordrhein-westfalen hstim be nazare shomah ma alan in angoshte mono az on ja pak koni ya bezarim awal bebinim inja mondegar mishim ya na .
  mamnun az shomah

 366. hamidniazi@ tarikhe mosahebe ra bundesamt ba tavajoh be trafike kar va moghararat maloommikone …amma agar visa va asarangosht dashtan gahi baraye hamin moozooe ba keshvare saderkonande visa mokatebe mikonand …baraye hamin tool mikeshe ke bebinand natije chi mishe

 367. hamid niazi

  ba sepas az javabetan.yeki az dostane man niz ke zodtar az man darkhast dade soali shabihe man darad.ba in tafavot ke ishan az heim aval biron amade va be jayedigari montagel shodeh va 5 mah az tarikhe darkhastash migozarad va mikhahad bedanad ke key interview mishavad.dar zemn baraye ishan kelase zabane ejbari gozashte and.nazare shoma ra dar in mored mikhahim joya shavim.ba sepase faravan.

 368. hamid niazi @ ba tafasiri ke shoma goftid ehtemalan bayad dar Heime Giesen bashid , modat zamane entezare mosahebe mitavanad ta chand mah tool bekeshad amma momken astkheili zoodtar ham anjam shavad , bayad kontrol konid ke kei be shoma tarikh midahand , amma hadeaksare zaman hozoore shoma dar heime avalie mitavanad ta 3 mah tool bekeshad bad az an transfer mishavid ehtemalan ghabl az transfer mosahebe shavid ,gahi ham bad az transfer bayad bargardid doobare baraye mosahebe … dar morede madarek ham agar jaali ya sakhtegi ya faraham shode ya dastkari shode ast bayad deghat konid ehzarie va akhtarie dar ekhtiare hame hast …be tanhaei dalil nemishavad be har hal har kasi dar iran mitavanad ekhtarie be dalayele mokhtalef daryaft konad va inha be in oomoor agah hastand ….

 369. iman@ felan ta tarikhe vasate mahe janvie 2014dar in halat diport be yoonan anjam nemishe bale in doorooste amma, javabe ghabooli marboot be keise shomast in visa shanse ghabooli ra ziad nemikone….rabti nadare

 370. mojtaba@ dar soorati ke in visahokme eghamate yoonan ra dashte bashe momkene jozeiati bevoojood biare…ke man daghigh az oon jozeiat ba khabar nistam ba koliat nemishe harf zad … amma shakhsan hads mizanam shoma ba hamin tarigh mitoonid dar alman darkhaste panahandegi konid …ammmaaaa hatmane hatman hatman ba hamrahie vakil !!!!!!!!!

 371. hamid niazi

  ba salam.man modate 3 mahe ke ba hamsar va farzandam dar ostane hessen darkhaste panahandegi dadam.dar iran dar yeki az organ haye dolati mashgholbekar bodam vali bedalile moshkelate siasie besyar jedi ke barayam bevojod amad majbor be tarke iran shodam.mikhastam bedonam be nazare shoma ta chand vaght dige bayad montazere davatnameye interview basham.dar zemn man madareki az moshkeli ke dar iran barayam bevojod amad niz daram manande ekhtarieh va ehzarieye dadgah.aya ba vojode in madarek va tozihate khodam be bundesamt omidi baraye gaboli hast.ba tashakor

 372. iman

  iman
  salam mikhastam bedoonam in haghighat dare ke dar hale hazer vizaye yoonan bakhshide shode va agar az tarighe yoonan eghdam koni diport nemishi vaehtemale javab gereftan ziyad tare…

 373. mojtaba

  mojtaba
  salam man az tarigh vizaye yoonan eghdam karam baraye raftan be alman vizaye man 2sale mibashad mikhastam bedoonam to in modate 2 sal man dar kamp bela taklif mimoonam ya na
  aslan modat zamane viza naghshi dar javab gereftane man darad ya na???

 374. nesim: avalan agar madareke shoma haghighi nabashe ,mitoonan befahmand, doovoman dar morede inke aya taghaza konid ya na ham be khodetoon marboote man che arz konam…masale visa ham hast agar male sooed nabashe mitoonand pei bebarand

 375. nesim

  slam mn ba visa be swed amdem va kis syasi va mdark zndan hm darm aya tghazy pnandgi konm ya brm kshwre digr lotfn mra rahnmai konid ba tshkor az shomamitwanm inja !

 376. amoli@ 99.9 % afrad bedoone hichi panahande mishand … yanii haghighatan hich moshkelli nadarand … mian dooroogh migand va …. amma bande haghir shakhsan nemidoonam chetoor bayad doroogh goft va che doorooghi goft … amma 99 % doroogh migand choon hame pas az chandin saal barmigardand (BAR MIGARDIM ) iran. pas az aval dooroogh goftand ke hala barmigardand !!!

 377. nasim@ baraye anjam kar mostaghel ya hamoon Selbständig bayad 3 sal pas az in nooe eghamat ba Unbefristet eghdam konid alaan nemishe … agar tarhe toojihi ghabele ghabool dashte bashid , komak mikonan

 378. salam
  man mikhastam bedonam chetor mishe bedone hichyy panahande shood kodom keshvar age mishe rahnamaye konid

 379. nasim

  با سلام….کسانی که طبق ماده 60 بند1قبول شدند اجازه دارند کار شخصی بزنند وایاjobcenter برای راه اندازی تا یه اندازه ای کمک مالی می کنه??با تشکر

 380. mostafa @ شما از سفارت یک کشور تراز اول اروپایی صحبت میکنید نه جایی مانند اکوادر !!! طبق مقررات اروپا پاسخ شما منفی است ، اسانژ رفت سفارت اکوادر نه اتریش !!!باید بدانید اکوادر جز اتحادیه اروپا نیست !!!!

 381. mostafa

  مگر سفارت هر کشور جزء خاک اون کشور محسوب نمیشه؟
  پس چطور عده ای به سفارت پناه میبرند؟ (جولیان اسانژ)

 382. mostafa@ kheir inkar emkan nadarad

 383. bahare@ ghaedatan ba gavahie pezeshk bayad betoone
  ….

 384. mostafa

  با سلام.. آیا میشود در تهران به سفارت اتریش مراجعه و در خواست پناهندگی کرد؟

 385. bahareh

  salam khaste nabashid bebakhshid 1 soal dashtam agar kasii elate pezeshki dahshte bashe baraye jabeja aya mitavanad kamtar az 3 mah ke ghanoone kündigen mibashad ,az onn khone naghle makan konad

 386. ghazale@ agar hengame gereftane visa angosht negari shodid ,ehtemale ziad mifahmand va mifrestanetoon italia…. albaghi ra ham dar pasokhe ghabli arz kardam……….

 387. ghazale@
  hamoonjoor ke barha goftimma dar morede alman kami etelaa darim,……….. amma agar vizaye shoma male espania boode bayad berid be edare mohajerate oonja elaame panahandegi konid…ghablesh berid pishe vakile vared che arz konam

 388. reza@ shoma bayad dar UN mosahebe beshid agaar ghabool shodid ,khode un parvande shoma ra be yek keshvar mide(shayad alman nabashe..shayadam bashe…) …agar oonha ham ghabool kardand be oon keshvar mirid….. rahe digari nist

 389. غزاله

  سلام من پس از خواندن كمي از كامنتها ديدم بهتره بيشتر توضيح بدم
  من با شنگن ايتاليا آمدم ايتاليا اما چون مدت ويزام٤روز بود تو فرودگاه آمدم مالاگا
  بعد خونه گرفتم و كلاس زبان ميرم ميخوام تغيير دين بدم اما كسي نميدونه چكار بايد بكنم ضمنا نحوه پناهندگي رو نميدونم
  حتي نميدونم بگم از ايتاليا اومدم يا نه لطفا راهنمايي كنيد

 390. غزاله

  سلام من با ويزاي شنگن آمدم اسپانيا اينجا ميخوام اعلام پناهندگي كنم لطفا مرا راهنمايي كنيد

 391. reza zoghy

  Man torkie hastam va mikham bedunam agar az tariqe un ba keyse taqire din vase eqamat dar alman eqdam konam qabul misham ?
  Tnx alot

 392. salman@ shoma bayad dalili baraye panahandegi dashte bashi… khodeto beresooni be yek jaye panahande pazir ….

 393. salman

  man bi pool hasam mikham panande sham aya mishe? Dubai zendegi mikonam:D:( namishe edame dad bi polio

 394. elma@ agar viza male otrish nabashe mitoonan be keshvare sader konande befrestand ….. dar morede parvaz baaeide ta in had bekhand hasasiat neshoon bedaan ammaaa agar erade konand ya lazem bashe bale mitoonand moshakhas konand… dar morede diport be iran man chizi az otrish nashnidam fekr nemikonam mese baazi jaha kheili sakhtgir bashe… be har hal dar moredesh choon daghigh nemidoonam pas ba ghatiat javabi nemishe dad….

 395. elma alipour

  با سلام من خانمی 24 ساله هستم و با ویزای قانونی تحصیلی دارم به اتریش میرم.از مهلت ویزای 4 ماهه من یک ماه باقی مونده تا از ایران برم .میخوام بدونم با توجه به اینکه من قانونی وارد میشم و از طریق هوایی هم میرم اگر بگم زمینی اومدم اونها انقدر دقیق هستن که تک تک پرواز ها رو چک کنن که بفهمن من دروغ میگم؟
  در مورد ویزا هم خودم راستش رو میگم که ویزا داشتم اما نمیخوام پاس رو ارائه بدم.دلایل من برای پناهندگی کافی هست اما اگر یک درصد پذیرفته نشدم آیا اتریش ریچکتی به ایران داره که من رو اجبارا بر گردونن ایران؟

 396. yasi@ har kas ke be dalil eteghad ya maneshe zendegiash janash dar khatar bashad panahandegi dade mishe…hala har kas shakhsan bayad sabet kone janesh dar khatar boode ke oomade….

 397. mehdi@ moteasefane hamantor ke hamishe goftim pasokh faghat dar blog dade mishavad …. dar Alman : shoma dar har hall mitavanid vakil dashte bashid , agar dar fooroodgah be har dalil majboor be elame panahandegi shavid bayad az ghabl ba yek vakil hamahang boode bashid … choon mamoolan pas az saati etelaati avalie az shoma miporsand…. baraye aghab andakhtane zamane mosahebe vaghti vakil gereftid , vakil name negari mikonad va zaman ta aghab miandazad na shakhse shoma !!! hazine vakil motefavet ast amma baraye panahandegi beine 1500 ta 3000 euro ast va haman aval bayad beporsid ke dar mosahebe hoozoor darad ya…. kheir mamoolan ta ghable ghaboole ejaze kar nist…..

 398. yasi

  ba salam mikhastam bedunam,be,afrade,hamejnsgara,tu,torkiye,panahandegi,midann?

 399. mehdi

  با سلام
  من یه سوال داشتم و میخواستم خواهش کنم اگه ممکنه جوابشو برام به ایمیلم ارسال کنین؟
  آیا میتوان پس ازورود و اعلام پناهندگی در هر کشور اروپایی یا مثلا المان قبل از هر گونه مصاحبه ای ودادن هر گونه اطلاعاتی در مورد دلیل پناهندگی و غیره درخواسست مهلت کرد از آن کشور برای پیدا کردن یک وکیل خوب در امور پناهندگی آن کشور؟(به منظور جلوگیری ازهرگونه اشتباه احتمالی)
  واینکه حدودا هزینه گرفتن یک وکیل خوب در امور پناهندگی در اروپا حدودا چند یورو است؟وآخرین سوال اینکه ایا میتوان تازمان دریافت جواب در آن کشور کار کرد؟
  ادرس ایمیلم را برایتان تایپ میکنم با تشکر
  mehdi_zahedi1362@yahoo.com

 400. ashkan@ dooste aziz baraye inke bedoodnid chejoor bayad visa begirid be saytsefarat alman berid hame chizo dar morede anvae visa toozih dade : http://www.teheran.diplo.de/

  panahandegi be goftane shoma nist shoma yek moshkelli agar dari ke edame zendegi dar iran baratoon maghdoor nist matrah mikonid anha ham az shoma soaal mikonand ta rasto doorooghet maloom beshe, age doorooghet maloom nashe injoori mitooni ghabool beshi … che arz konam…

 401. bahareh@ 1- chonin chizi ghaataaan sehat nadarad .
  2- baleagar manzelli begirid gheimatesh be sharayete jobcenter joor dar biad,mitoonid avazesh konid. mitoonid az jobcentere shahretan ham soal konid

 402. ashkan

  salam doste aziz man 19 salame va sarbaziam moafimo migiram moshkeli nist faghat mikhastam beporsam chejuri visa begiram va3 alman? kodom visa rahat tare? chi begam? va3 visa turisti bayad pool berizam be hesabeshun? va in ke alman residam hatman bayad va3 panahandegi begam junam dar khatare? chejuri sabet konam? mamnun misham j bedi

 403. bahareh

  salm khste nabashid bebakhshid chandta soal dashtam 1 inke shenidam agar kasi 6 mah dar alman kare sefid bokonad mitavanad darkhste pas almani konad davageh baraye shahrvand shodan 6 mah kare sefid kafist?2 ma ke hoghogh az jobcenter migirim aya ejaze darim khonamon ra avaz konim chon manzele ma dar tabaghe 4 ast va man moshkele pezeshki daram aya inkar sadast va mishe inkaro kard ya na?ba tashakor az shoma

 404. mina@
  in sharayet daraye jozeiati hast ke deghat kqardane be an mohem ast, nooe eghamate hamsare shoma shoghl ,daramede ishan…. va masaele digar… ketoozihe neveshtarie an sakht ast…. kholase begam ke emkan pazir ast,ammashoma bayad javabe soaalate ehtemalie khod ra faghat az yek vakile khebre vaagah dar oomoor eghamat va panahandegi begirid na man ya digaran…

 405. bahareh@ bale emkanesh hast, hame eyalat ha shabihe ham hastand ,har koja ashna darand hamoonja khodeshoon ra moareffi konand.

 406. سلام.من ٢ سال پیش در آلمان تقاضای پناهندگی دادم ,متاسفانه در اینتروی رد شدم.باد از ٩ ماه به من دادگاه دادن که در ان هم راد شدم,البته کیسم سیاسی بود.به هرجهت الان من دولدونگ شدم.

  کسی را دارم که میتوانم با او ازدواج کنم اما من پاسپورت ندارم.در صورت نداشتن پاسپورت چه کاری میتونم انجام بدهم؟

  البته شخصی که با او قصده اجدواج دارم ایرانی است ٢ سال است که پاس گرفته در حقیقت پناهنده بود و قبول شده .

  ممنون میشم راهنمایم کنید
  با تشکر

 407. bahareh

  salam va khaste nabashid ,khastam yek soal az shoma darmorde panahandegi dar lalman beporsam aga vizaye 1 mahe toristi az sefarat alman dar iran kasi begirad va bad az vood be alman dar khode forodgah al dobare angoshtnegari shavad aya in emkan hast ke dar lamn elame panahandegi bokonad ,va kodam ostan behtar mibashad r

 408. amirhosein@ doste aziz ravie sabeti nadare begi chi miporsan , harchizi momkenear heine sohbat pishbiad ya pish nayad… shoma bayad rooye moozoo khodet agah bashi….

 409. amirhossein

  salam mikhastam peporsam baraye panahande shodan dar alama agar bekhahim keyse mazhabii eraee dahim masalan masihiat bayad enjil va ghavanin in din va esool va forooe dine khodemono bedonim vadarmored inha az ma soal mikonand yana niaz nist va agar niaz nist pas az ma chi miporsand mamnon az rahnamaeiyetan

 410. farzad

  mamnon az shoma

 411. bahareh@
  shoma bayad madrake diplometan ra dar alman Anerkenung konid , yani anra baraye shoma be rasmiat beshenasand ,agar daraye aghamat( Aufenthalt ) hastid mitoonid az tarighe masooletan dar edare jobcenter ya soosial marahelesh ra peigiri konid … albate dar alman ta ghabl az 30 salegi age betoonid be daneshgah voorood konid kheili dar hazineh ha be naafe shomast va hemayate bishtari mishe , zemne inke baraye daneshgah bayad madrake c1 dashte bashid dar zaban,,,, dar mavarede estesnaeei pish miad madrake B2 ra ham ghabool mikonand amma ba B1 ta hala nashnidam beshe paziresh gereft…

 412. bahareh

  salam khate nabashid .mikhatam bedonam shoma etelati darbare dars khonan dar keshvare alman darin?man dar iran diplome rizi gereftam va dar daneshgah sarasari payame noor 33 vahed hesabdari khondan bad be alman amadam hala mitavanam dar inja dar reshte dige dars bekhonam 29 sal ham sen darm va 2 dore zaba almani ham gozarondam b1 va b1+ ra darm.hala mitonam dar inja abitour begiram ba vavode sene29 sali ke darm mannonam az pasokheton

 413. manteghan bayad vooroode shoma dar sistem haye marzie turkie sabt shavad … agar turkie barnamehay kontrole marzi khood ra zakhire konad ,ghaedatan moghe khoorooj az turkie maloom mishe ke shoma vorood nadashtid,pas momkene talaghie voorood gheire ghanooni be turkie beshe !!! bayad daghigh tahghigh konid , man etelaae daghighi nadaram,

 414. farzad

  ba arze salam khedmate shoma.man yek soal dashtam va on in hast ke agar man visa ialat motahedeh ro dashte basham vali mamno khoroj basham, aya mitonam be torkiye farar konam va bad az tarigh forodgah torkiye parvaz dashte basham ya inke chon be shekle ghachagh be torkiye raftam nemitonam?? mamnon misham ke rahnamaim konid

 415. afsaneh@ be har hal behtarin rahe momken in hast ke ye vakile vared va khebre dar oonja sariian begirandddd…

 416. Afsaneh

  سلام من پناهجوي ١٩ ساله اي دارم كه ٨ ماه پيش غير قانوني به اتريش رفته ٣ روز بعد اينترويو شده ومنفي گرفته بعد از ٨ماه به او ترك خاك داده اند بسيار نگرانم در صورت برگشت جان او در خطر است ايا با گرفتن وكيل كاري ميشه كرد اعتراض او نتيجه اي دارد در ضمن كيس او مذهبي است

 417. shahrokh@ dar sharayete khassi , mitavan inkar ra kard amma hatman bayad az ghabl ba hamahangie yek vakil khebre dar oomoore panahandegi inkar ra pish bord.

 418. shahrokh

  با سلام . اگر کسی با دعوتنامه بستگان خود وارد کشوری شود ودر همان کشور صادر کننده دعوتنامه تقاضای پناهندگی نماید آیا مشکلی متوجه دعوت کننده میشود باتوجه به ضامن بودن دعوت کننده برای برگشتن به کشور مبدا. وآیا میتوان درخواست پناهندگی داد. با تشکر

 419. iman@ tebghe moghararate Dublin mitoonanad bekhatere visa shoma ra be italia befrestand amma inke dar ammal che etefaghi miofte kassi nemitoone bege … amma rooye kaghaz be rahati in ejaze va hagh ra darand shoma rabe italia bedahand …choon anja be shoma visa mide pas migan khodesh ham bayad resideggi kone …. amma baz goftam agar shomma kheiiilllliiiiiiiiii sathe balaei dar varzesh dashte bashi va motmaen bashand ke ghaaataaaan be dardeshoon mikhori mitoonan az in hagh sarfenazar konand!!! albate hame inha amma va agar ast….

 420. mostafa@ bebinid hich estandarde khassi nadare … ye parvande sooed natije migire yeki ham holand ba hamoon vaziat distar javab migire va hamchenin bar aks !!! amma holand abohavash kami behtar az sooede , nemishe chizi goft chon porooseh hashoon shabih be hamme ….mizanne residegi ejtemaeeishoon ham ba ham khili farghi nadare..migan sooed kami behtar mirese amma be nazare man dar kol shabihand …

 421. سلام استاد جان خسته نباشید:
  من از طریق درخواست مسابقات ورزشی و سفارت ایتالیا درخواست ویزا دادم و میخواهم وارد المان شوم جهت اقامت و ادامه تحصیل و اینده خودم .سن من زیر 17 است لازم بذکر است ویزای من اینالیا میشود انشالله
  ایا میتوانم اعلام پناهندگی در المان داشته باشم ظمنا من چندین مرحله مقام ورزشی در کشور خودم را کسب نمودم
  وایا با گرفتن وکیل کارم و مشکلم حل میگردد سپاسگزارم دوست گرامی و محترم

 422. Holand ya sued chetor khube panahande pazir hastan be nazare shoma kodumesh khub taro rahat tare?shoma kodumo pishnahad mikonid?

 423. mostafa@ dooste aziz be nazare man shakhsan baraye panahandegi farance khoob nist…ta ghabl az ghabooli hemayati az panahande ha nemikone…. inke che keisi bedid ra man nemidanam har chizi ke betoonid neshan dahid moshkele jeddi va adame amniate jani dashtid.be dalil bavarya maneshe fekri ya siasi ya gheire…..

 424. Salam.man pesare 20 sale am ke their ghanoni az iran omadam biron mikham beram farance mikham bedonam farance panahande pair hastesh?ba che keysi mishe raft?

 425. artist@ niazi be estelam az etehadie nist…hame keshvarha dastresi be sistemi be name VIS darand ke az oonja mitoonand kontrol konand …. baad vaghti viza maloom shod ya asare angoshte ghabli …anvaght ba keshvare euroopaeeie marboote mokatebe mikonand… 2- in kontrole marzidar beine yoonan va italia be ehtemale ziad hast, amma ma baghie rah magar inke etefaghi va moreddi pish biad ke kontrooli bashe

 426. Saeed@ bale ghaedatan mitoonan ezdevaj konand…ama baz ba mashverat va hamrahie vakil …kheili baeide moshkeli bashe, ghanoonan bayad betoonand ,

 427. artist

  با سلام و تشکر.میخاستم بدونم که تو المان همه رو موقعی که درخواست پناهندگی میدن اداره مهاجرت از اتحادیه اروپا استعلام میکنه…یعنی جزو قانونه یا شانسیه؟ضمنا راجع به راه زمینی یونان تا المان نفرمودین که ایا کنترل پلیس داره؟منظورم اینه که گیر نمیدن که چرا المان میری؟…ممنونم از شما دوست گرامی…

 428. Saeed

  salam mojadad .mer30 az lotfeton ke javab mano dadid. ye soal dige vase yeki az dostam dashtam.
  in dostam eghamat gerefte albate az tarighe keysi doroghi ke hala ye khorde moshkel peyda karde .keys hamjens bazi dade va ba madarek va eghamat gerefte.age bekhad ezdevaj kone mitone????
  baed az inke cityzen shod chi????on moghe mitone ezdevaj kone ba ye dokhtar az iran biyare inja ya nemitone be khater keysi ke dade??

 429. artist@ vaghti shoma ba vizaye yoonan miayd pasdar sefarat asarangosht migirand ,pas az rooye hamoon age age baarressi konand ,mifahmand… va bayad toozih bedid in chand mah koja boodid … in masael rooyekaghaz va ghavanin injoorhast ke goftam hala inke dar ammal be che keifiati pish mire nemitoonam daghigh begam….

 430. saeed@ tanha rah in hast ke vizaye turkie ra dar haman passe panahandegi bezanid ,berid va bargardid… karte eghamat baraye kherej az etehadie europa be tanhaeei motabar nist…. dar khode europaham bayad ba pass hamrah bashad

 431. artist

  با سلام مجدد.لطفا دقت کنید…من میخام که تو المان حداقل دو سه ماه خونه دوستم بمونم تا مقدمات کیسم رو دقیقتر و کاملتر و با وکیل مشاوره کنم وبعد خودمو به اداره مهاجرت معرفی کنم…هین پیشنهاد دوستم که تو المانه هست…حالا بنظر شما وقتی زمینی از یونان به المان بیام که جایی ورودم ثبت نمیشه؟ایا بعد از اون سه ماه میتونم مسیر ورودم رو نگم…یعنی اصلا از طریق ویزای شنگن رو نگم و اعلام کنم که قاچاقی یا یه راه دیگه…؟سپاسگزار میشم دقیق راهنماییم کنید.

 432. saeed

  salam khobid. man ye soal daram .man eghamat swed ro gereftam dar hale hazer passport resodekument pass daram pass siyasi mikhastam bedonam man mikham beram turkiye goftan baraye in pass visa niyaz hast man mitonam ba pass irani beram turkiye va ba karte eghamatam bargardam swed????
  javabo be emailam beferestid mamnonam

 433. vera

  mer30 az rahnamaeiton…

 434. artist@ یونان به آلمان از طریق هوایی هم راحت تر است هم ارزانتر …فکر میکنم اگر به فرض که به شما در فرودگاه آلمان اجازه ورود ندهند می توانید همانجا درخواست پناهندگی کنید (البته فرودگاه های اصلی امکان رسیدگی به پناهندگی را دارند ) البته از قبل بهتر است با یک وکیل هماهنگ باشید …. به فرض محال آنکه شما را با تمام این تفاسیر باز به یونان هدایت کنند ,آنوقت میتوانید باز از مسیر زمینی برگردید البته به گونه ای باید انجام دهید که ویزا مهلت داشته باشد

 435. artist

  با سلام.لطف کنید پاسخ دقیق بهم بدین ممنونم.من با ویزای یونان فرودگاه اتن پیاده شم و تا المانرو ایا میتونم بی دردسر زمینی بیام؟دلیلم از زمینی به المان اومدن اینه که گیر های فرودگاه المان رو دیگه نداره؟ایا از نظر حضرتعالی بهتر از اینه که با ویزای یونان مستقیم پرواز المان داشته باشم تا با پلیس فرودگاه ریسک گیر دادن داشته باشه/با سپاس

 436. vera@ avalan ta jaei keman midanam roomani hanooz joze schengen nist, pas in viza baraye voorood be mahdoode schengen motabar nist.. dovoman baz ham tekrar mikonam faghat ba vizaye alman va yoonan mishe dar alman baghi mand baghie ra mitoonan be keshvare sader konande viza befrestand.

  http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/schengen/

 437. vera

  ba salame mojadad , vera hastam , man visam ke shingene agar az keshvare romani bashe va shenidam ke onja keshvare khobi nist va mostaghim be alman biyam va dar alman 2ta famil daraje 1 daram aya momkene be onja baram gardonan ba vojode in bastegan va dalayele mohkam???

 438. sami@ ghaedatan hamsare shoma ishan ba haman visay sooed mitoone anja elame panahandegi kone amma bayad dalaiele ghavvi dashte bashe … shoma agar visaye jaye dige dashtebashid mitoonan befahmand va be oonja befrestand magar inke hamsare shoma javabe ghabooli begire va shoma be dalile pivastan be ishan anja berid…. dar sooed yek afradi hastand ke saiti be name: hambastegi.org darand …anha varedtar hastand va mitoonand komaketoon konand …movafagh bashid

 439. mahboob@ in bastegi be modate etebare visaye shoma dare …bande che arz konam !!!!!

 440. saeed@ vaghti visa marboot be kshvare digast aval be an deghat mikonand ke male kojast va ba anja mokatebe mikonand baraye bazgasht be anja …bad agar nashod be keshvare avalie voorood deghat mikonand….

 441. babak@ dar morede soale ghablie shoma bayad arz konam ke mamoolan agar kasi moshkeli nadashte va teie marahele ghanooni pass migire ,mitoone be rahatti bere ,be omide khoda ke moshkelli nist vaghti kari nakardid pass kasi ba shomma kari nadare,,movafagh bashid

 442. vera@1- riject shodane shoma baraye sefarat haye dige europaei ghabele tashkhis hast… 2 – ghanoonan ba visay schengen mishe mostaghim be har keshvare ozve schengen digari safar kard amma gahi dar barkhi keshvar ha mesle alman (gahi) sakhtgiri mikonand ,hengame voorood,, ke masalan shoma visaye folan ja ra dari chera dari varede alman mishi , be che dalili, chekar dari … va… gahi ham moshkelli pish nemiad ,pas nemishe ghatei goft … 3-amma masale mohem ine ke faghat afradi dar alman baghi mimoonand ke ya visay khode alman ra darand va ya yoonan… baghie jahara mamoolan be keshvare sader konande visa diport mikonand…azrooye haman asare angoshte sefarat mitoonan visa ra peida konand…

 443. edris@ shoma bayad esbat konid be turkie bargashti…. kei chejoor az koodoom froodgah che parvazi …ba madrak… dar gheire insoorat mishe farz kard shoma modati bikhabar va ertebat dar holand boodi va alan migi ,turkie boodam… agar kasiaz hooze etehadie europa kharej shode bashe ..va baz be europa bargashte bashe oon asareangosht va keshvare ghabli mitoone pakbeshe va hame chi sefr beshe hala che turkie che iran ya jaye dige….

 444. dar in mored khabari nadaram…

 445. sami

  salam mamnon az shoma man dar sale2012 az tarigh visa shengen 3mahe be sowedn raftam ama az in modet 2hafte estefadeh kardam baray darkhast badi dar emsal rad shodam mikhastam az tarigh rabet visa itala begiram be sowden beram aya baray man moshkli ijad nemishavad ba tavjoeh be in ke madar,khahare shoharam anja hastan hamchenin hamsaram ba visa varde shode ba visa khode sowedn ama viza 2haftei ke tamom shode khodesham moarefi nakarde mamnon misham javab man bedid motshaker

 446. mahboob

  ba salam va khaste nabashid khastam beporsam
  visaye man yek mahe dge dorost mishe va gharare beram sefarat ke mohre visaro roye pasportam bezanan
  khastam beporsam visamo gereftam chand mah forsat midan to iran bemonam???

 447. saeed

  با سلام و خسته نباشید
  اینجانب اگر ویزای ایتالیا یا لهستان را دریافت کنم ولی ورودم از فرودگاه یونان باشد و بعد زمینی به آلمان بروم آیا شامل برگشت به یونان و یا ایتالیا یا لهستان می شوم چندی پیش شما جواب داده بودید که کسایی که ویزای یونان داشته باشند و ورودشان هم یونان باشد اگر به کشوری دیگر درخواست پناهندگی بدهند برنمی گردانند ولی الان با این تفاوت که ورود یونان هست ولی ویزا برای کشوری دیگر است

 448. Babak

  ببخشید فراموش کردم نام وب سایت کلاهبرداری در بالا را قید کنم Panahandegi.com

 449. vera

  ba salam khedmate shoma, man 2ba az sefarathaye itali va farance javabe riject gereftam adr 1sale gozashte va maghsadam ham alman bod chon bastegane daraje 1 daram onja, soale man ine ke mohraye radi aya az etehadiye pak mishe ba vojode angosht negari va ax? va inke man dobare daram eghdam mikonam aya age dalayele kafi dashte basham bargasht to karam nist ba vojode famile daraje1 va inke be keshvari ke az on vorod mikonam baram gardonam . va inke man age visa shingen dashte basham mitonam mostaghim to forodgahe alman piyade sham va naram on keshvari ke azash visa gereftam…? lotfan zod javab bedid mamnonam azaton.

 450. edris

  Salam man az sale 2009 ta 2012 dar holand bodam va darkhaste mano rad kardand hodode 1 sal be turkiye bargashtam va tekrar be alman amadam va darkhaste panahandegi kardam dar mosahebeye man goftand dar marhale aval parvande shoma ra be holland bayad beferstim ,, mikhastam bedanam ke aya mano be holland diport mikonand ?aya rahi ast ke man dar alman be manam?ba tashkor

 451. mahsa

  salam, baraye panahandegi be england tasmim gereftam sage kuchiki daram ke junemun be ham vasle midunam avale kaar nemitunam biaramesh vali baad az pazireshe case am etelaiee az vaziate pazireshesh nadaram . titre haari mikhaan? chan vaghte? gharantine mikonan ya na? sharayetesh chie?
  merc.

 452. shahrokh@ dar foroodgah haye asli va bozorg,ghaedatan bayad beshe…bale

 453. shahrokh

  با سلام میخوام بدونم با ویزای شنگن از نوع ترانزیت میشه در فرودگاه اعلام پناهندگی کرد .با تشکر از شما

 454. vahid@ bale dooste aziz ghaataan agar dar kenare mostanadatoon ba bayane shiva va manteghi az ohde soaal va javab ha bar biaaeid ,ghataan mitoonid natije begirid,,movafagh bashid

 455. وحید

  سلام دوست عزیز
  اول باید تشکر کنم بابت حوصله و دقتی که به خرج می دید برای پاسخ دادن به پرسش های بازدیدکننده هاتون
  ۱۳۹۱بدلیل مشکلات سیاسی مدتی به زندان افتادم،ولی خوشبختانه بدلیل پیگیری های پدرم تونستم بعد از یک ماه از زندان آزاد بشم،ولی همخونه م هنوز حبس هستش
  بخاطر همین مسئله،از دانشگاه دولتی که توش رشته ی مترجمی زبان میخوندم هم اخراج شدم
  با توجه به اینکه مدارک مستدل برای ارائه در مورد هردوی این موارد دارم،آیا شما شانسی برای پذیرش پناهندگی بنده در انگلستان قائل هستید یا خیر
  ممنون

 456. leila @ agar ishan hengame viza dar sefarat angoshtnegari shode bashand ke ehtemalan ham shodand ..bale vizaye ishan ghabele tashkhis mishavad va alman agar bekhahad mitavanad ishan ra be italia diport konad , hala che mostaghim amade ya az zamin ya har joor dige in ejaze baraye alman hast ke ishan ra be italy befrestad… hala inke dar ammal alman in kar ra chejoori va che zamani anjam midahad bi khabaram. in javabe soaale 1 va 2 shoma …va amma 3- kheir in haghighat nadarad ke moshakhasate ishan baad az 40 rooz pak shavad shoma ke khodetan dar alman zendegi mikonid aghle khodetan ra ghazi konid ..in hame milioonha euro ra kharj konand ke joolooy in viza ha ra begirand va sisteme angoshtnegarie gostarde rah biandazand ba saliane sal tajrobe panahandegi va… hala bian in moshakhasat ra 40 rooze ya chand mahe pak konand !!!! ??? yani ma be aghlemoon mirese 1–2 mah vaysim baad berim panahande beshim amma oona fekre injasho nakardand !!! shoma sadha hezar esmo aks ra mitoonid rooy chand ta dvd na ghabel zakhire koni …hala yek asare angoshto moshakhasate sade dar in sisteme pichide inha ke jaye khod darad … ta jaei ke ghanoon –VIS– VA AGHALE NAGHESE BANDE migooiad injoor ke shoma shenidid nistid ,in harf ha ra faghat ma iraniha az jibeman dar miavarim

 457. hadi@ tebghe moghararati ke bar asase an sisteme VIS tashkil shode migooiad ke bale asare angoshte shoma sefarateholande shoma dar sefarate spain ham ghabele rasad va dide shodan ast amma inke aya dar amal in sistem moshakhas mikonad ya na ra nemishavad daghigh goft …

 458. Ba salam khedmate shoma Aziz,man Somali az shoma dashtam .dokhtar kahle man dar Iran etefaghi barayash oftad ke Nakhaste ba Dolat dargir shod wa Alan Tahte Taghibe ba komake kasi tawanestim Visa italya ra barayash begirim wa ba komake Haman kas Az. Iran be türkei mirawad.wa Az. Anja be Alman pishe man mikhahad Bayad hala Age dar Alman taghazaye panahandegi bedahad aya motewajeh mishawand ke ishan Visa italya dashte .aya emkane bargasht be italya darad. 2 aya Age awal warede italya shawand wa Bad Az. Tarighe zamani warede Alman shawand chetor mishawad.3 man Shenideham ke Bad Az. 40 ruz Esme ashkhas Az. Computer Pak mishawad mishawad tozihi Dahid wa ma ra dar in Rah yariman konid.
  Ba tashakor
  Leila

 459. hadi

  salam,,man chan vaght pish raftam sefarate holand va reject shodam albate da sefarat az man angosht negari ham shod,,,alan ham passporte jadid gereftam va mikham az sefarate spain darkhaste visa konam,,,,mikhastam bedounam ke angosh negari ke dar sefarate holand anjam dadam dar sefarate spain neshoun midahad ke man dar un ja reject shodam. ba tashakor

 460. alex@ bale ghaedatan mitoone komak kone , bastegi dare dar name chi benvisand … toosie mikonam in oomoor ra az tarighe vakil donbal konid injoori bishtar tavajoh mikonand

 461. alex

  na inke moshkele aslishon bimari bashe moshkle siyasi dare vali manzoram az bimariye asab va feshare khon vase inke betone kenare khodam bashe mikhastam bedonam nameye Dr komaki be madaram mikone?

 462. dar morede inke diport mishe ya na man nemitoonam begam choon masoole parvande ishan tasmim migire va man nemitoonam fekreshoo bekhoonam amma bedoonid ke hich bimariei nist ke dar iran emkane darmanesh nabashe va dar alman beshe darman kard … ishan bayad dalayeli baraye elaame panahandegi dashte bashand in ha dalile panahandegi nist …movafagh bashid,

 463. alex

  mamane man visaye almano dare be iran diport nemishe? agar ma namehi az doktor dashte bashim komaki mikone? mer30 az rahnamaieton

 464. alex@ agr moghe viza asare angosht dade va viza male keshvari be joz alman hast ,momkene be oonja ferestade beshe …dar morede inke bekhad dar eyalate khassi bemoone bayad mooghe darkhaste panahandegi agar bastegani dare dar oon eyalatesamishoon ra ellam kone, albate dalil nemishe ke ghaataan oonja bezaranesh amma shanso ziad mikone…

 465. alex

  salam ,khasteh nabashid ,madaram ba vizaye shingen be alman omadeh ba tavajoh be moshkeli ke dare mikhad panahandeh beshe ,madaram moshkele asabi vafeshare khone bala dare chikar konim ke betone to iyalate nidersaksen bemone ya nazdike hannover bashe manon misham az rahnamaiton 🙂

 466. amirhosein@eghamate ejtemaei voojood nadarad amma shayad manzoor eghamate shoghli ya daneshjooei bashad ke yani ta vaghti kar mikoni ya daneshjooei etebar darad… gahi ham vaghti darkhaste panahandegi rad mishavad be fard be dalayele ensandoostane yek eghamate 2 sale midahand ke shayad manzoor in noo eghamat bashad ke bar asase made 60 bande 2 ta 7 midahand ….eghamate siasi maziatesh ine ke baad az 3 sal otomatik eghamate daem migirad va baghie baad az 5 sal vabayad shoghl ham dashte bashand …. har 2 goorooh baad az 7 sal paasealmani migirand … kholasevar mitoonam hamino begam

 467. amirhossein

  salam 1-mikhastam beporsam eghamate ejtemaei chie 2-eghamate siasy chie 3-farghe in do baham chie 4-chetory mishe eghamate ejtemaei gereft vachetory mishe eghamate siasy geref mamnon

 468. amirhosein@ hich chizi… be ghoole shoma keisi… va harfi be harfe dige bartari nadare ,,,dalayel va ghodrate defaa va agahie shoma az harfetoon charesaze..hamin… dar zemn chizi be esme panahandegie ejtemaeei voojood nadare…. panahandegi faghat siasi mahsoob mishe …anvae dige eghamat , panahandegi nist…

 469. amirhossein

  salam.mikhastam rahnamayim konin ke
  behtarin keis baraye erae dadan dar zamineye panahandegie ejtemaee chie?

 470. artin@ ba tavajoh be nooe ghaboolie shoma be shoma pass va eghamat midan …in porose hodoode 2 mah tool mikeshe

 471. bale be ehtemale kheili ziad asare shoma pak shode…pak ham nashode bashe tasiri nadare choon shoma iran boodid va baz bargashtid shoma ra be alman nemifrestand

 472. Arrtin

  با دروود
  من امروز جواب مثبت از اولین مصاحبهٔ خود از بوندس امت را گرفتم. می‌خواستم بپرسم حالا باید چیکار کنم.؟ آیا به من پاسپورت جهت سفر به بقیه کشورها میدان؟ چه قدر طول میکش که این پسو به من بدن،؟

 473. mehdi

  man 11sale pish dar alman elame panahandegi kardam,,,bad az 2sal enseraf dadam va be iran bargashtam. hal ghasde elame panahandegi dar keshvare shingene digari daram,,,aya moghe elam panahandegie jadid begam ke man 11sal pish elame panahandegi dadam? aya in doroste ke har10sal sistem asar angosht va moshakhasat pak mishe???

 474. saeed@ agar etelaate vizaye shoma dar sisteme V I S sabt shode bashe mifahmand va be oonja mifrestand …vagarna kheir mimoonid dar alman…agar viza dar biad rabti be keis nadare

 475. elnaz@ bale momkene ke asaretoon dar biad va befrestand be italia … oonja natije nagirid baz farghi nadare alman ham farghi nadare asare shoma oonja darbiad ,,alman ham maloom mishe farghi nadare…. be har hal khoda ra che didid shayad ham maloom nashod …panah bar khoda alan dige negarani dardi ra darman nemikone…. asar ham ta 5 sal mamoolan mimoone

 476. saeed rezazadeh

  سلام
  عرض ادب و احترام
  من 23 سالمه ویزای اسپانیا گرفتم انگشت نگاری هم نکردن ازم
  مستقیم اومدم آلمان
  منتظرم تا ویزام تموم بشه برم اعلام پناهندگی کنم
  میخواستم بدونم من اگه کیسم قوی باشه یعنی قبول بشه احتمال این هست که منو بفرستن اسپانیا؟
  با تشکر

 477. elnaz

  ba salam va tashakor az rahnamaeehatoon man be hamrahe hamsaram dar mahe april az tarighe visaye italia az iran kharej shodim va mostaghim be italiya raftim va az anja be luxembourg ba ghatar amadim va elame panahandegi kardim dar zemn dar sefarat italia dar iran ham asare angosht dadim man mikhastam bedunam k ehtemalesh hast k maro be italia bargardunan tebghe ghanune dublin va agar maro bekhan bargardunan va ma ghabul nakonim be tarighi khodemun ro be alman beresunim va alman panahandegi bedim unja maro ghabul mikonan ya va kheir dar zemn mikhastam bedunam vaghti tuye keshvare orupaee panahandegi bedi une asare angoshtet ta cheghad vaght motabare hast va agar be alman berim unja maro be luxembourg barmigardunan ya kheir mamanunam azatoon

 478. rzad@ che khodetan begid ya che khodeshan befahmand dar har 2soorat mitavanand be france diport konand ,allaraghme sedaghate shoma ghanoon ejra mishavad

 479. tAfsarinia@ frankfurt bad nist ,sharayete hameja mosavie amma dar fooroodgah az hamoon lahze voorood bayad amadegie toozihate keis ra dashte bashid…… a

 480. ravar@ in chiza marboot be moghararate dakhelie iran hast va man nemiidoonam

 481. فرزاد ع

  با سلام حضور شما دوست گرامی
  1- من با ویزای کشور فرانسه وارد آلمان شدم و از آنجا به کشور دیگری که مورد نظرم بوده و جز پیمان شینگن هست وارد شدم و اینجا قصد دارم تقاضای خود را مطرح کنم آیا
  احتمال دارد در صورت انگشت نگاری من را به آلمان و یا فرانسه بازگردانند.
  2- اگر اعلام کنم که با ویزای و مدارک مستدل خود را نشان دهم و تقاضای پناهندگی در این کشور مورد نظر خود را مطرح کنم آیا بازهم مرا به فرانسه یا آلمان باز خواهند گرداند.
  با احترام فرزاد ع

 482. ba salam mikhastam beporsam vorode man kodom shahre alman bashe behtare va sharayet panahandegi dar forodgah be che shekliye mamnon

 483. ravar

  salam…man iran ke bodam gavahinamamo va karte melimo gom kardam mitonam almosanasho az sefarat darkhast bedam?beram darkhast bedam mifahman ke man kharej zendegi mikonam aya yaranam dar iran ghat mishe?mamnon misham rahnamayim konid

 484. aryo@ dooste aziz keshvarhaye mokhtalefe europaeei har kodoom moghararate dakhelie khodeshoono darand va sharayete vizashoon ham va madareko maraheleshoon motefavete ,bande ta hoodoodi dar morede alman ,khabar daram ,,,amma hich chizi az holand nemidoonam.

 485. habibolaalipor@ salam, dooste aziz man nemidanam chera be shoma manfi dadand,agar vakil darid ,in az ekhtiarate ishan ast ke bebinand chera intoor shode ,har dalili mitavanad dashte bashad ,…tanaghoz… gheire haghighi boodane edeaaha ba haghaieghe keshvare iran…bi paye va asas boodane edeaaha va ….. inke inbar che mishavad ra ham haghighatan bande nemidanam amma haminke yek forsate dige darid neshane nesbatan khoobi ast,behtar ast az kelisaei dar hamanja ke hastid yektaaeidie va toosie name bebarid va hatmane hatman az hamrahi yek vakile khoob bahre bebarid, movafagh bashid,, a

 486. aryo

  yani hata nemidonind marahel gereftan baraye vizaye gardeshgari chejoriye?

 487. ba salam dost aziz man yak soal daram agar lotf befrmaeed javabam ra bedahid mamnon misham alah modat 14 mah ast ke dar otrish hastam kiss aval o akharam ham mazhabi bod ba khanevadeh ham hastam dar jalase aval be ma manfi dadand ba inke man madrakam az alman bod manzoram taofe ast ke inha goftand ke chara alman narafti ke man ham javab dadam vali bazam manfi dadand ke bad az apel dadgah panahandegi negativ ra laghv kardand v dastor intervio mojadad dadand v dar khalal in modat man madark tamid zan v pesaram ra niz azafe kardam hala mikhastam bebinam chara ma ro yak zarb ghabol nakardand v interviu dobareh dadand aya be nasar shom dar in jalase jadid b azam amkan dareh ke manfi begirim ya na digar mozahemetan namishavam montazer javab shoma hastam khodahafez shoma bashr

 488. aryo@ dooste gerami hamantoor ke goftam ma etelaate mahdoodi dar morede panahandegi an ham dar alman faghat darim

 489. aryo

  ba salam khedmate shoma ye chand soali daram az shoma vase viza gereftan:bebakhshid man mikhastam bedonam chegone mitavan az tarighe ezdevaj va dost boodan vizae keshvare holando gereft yani che kararei bayad anjam bedam mamnoon misham agar kamel javab bedid ba tashakor

 490. farbod@ Agar bana be har dalil be vizaye shoma pei bebarand,che khodetoon begid che khodeshoon befahmand che asare angoshte vizatoon dar biad !!!! dar in soorat ejaze darand ke shoma ra be italia diport konand , hala che ghablesh mostaghim rafti che gheire mostaghim…..

 491. farbod

  salam man ye soal dashtam age man visaye shengenam ro az italy begiram vabe swed panahande besham moshkeli pishmiad agar parvaze mostaghimam be swed bashad mamnon

 492. sogand@ eteraz be chi ? shoma mitoonid taghazaye soraat bakhshie be parvande konid na eteraz … dar zemn in masale komaki be javabe mosbat be shoma nemikone…. man toosieh mikonam montazer bashid bebinid khodeshan che mikonand

 493. sogand 1986

  salam ,14 mahe pish be akeshvare alman eelame panahandegi kardam va 12 mahe pish dadgah raftam betore ghyre ghanoni vared shodam ama hanozam javabam nayamade i,mishe be vasile vakil eeteraz konim ya be zararemone va sbehtare montazer bemonim.ba sepas

 494. ramin@ salam, in davatname daresh minvisand ke kolie makharej bar ohde valedeine shomast ,pas bayad printe hesabe banki va sanade khoone va madareke shoghli ya bazneshastegi ra kamel dashte bashand …etelaate daghigh ra mitoonid azwebsite sefarate alman dar tehran bebinid…. bale baraye bare aval baraye yeki az anha befrestid behtar natije migirid….in form ha khodetoon az inja moratab takmil konid va hamrah ba davatname barashoon ersal konid daghigh bedoonid kei mikhan bian az haminja ham mitoonid barashoon nobate sefarat begirid in kar ra ham interneti bayad anjam bedid gooya ….

 495. ramin

  salam…mamnon az pasokhhaye mofideton..mikhan valedeynam baraye didanam biyan alman aya davatname(arbeitslos)tasire mosbati dar gereftan viza dare?va az che tarighi valedeynam bayad shoro konan masalan ajanse mosaferati ya man forme darkhaste vizaro vasashon to internet por konam ???va age yek nafareshon eghdam konan shanse bishtari dar gereftane viza daran ya na??merciiiiii

 496. سعید@@١- اگر فرض کنیم بتوانید مستقیم از تهران به آلمان پرواز کنید احتمالا در آلمان خیلی سخت گیری میکنند ،طبق شرحی که قبلا دادیم ،کلا این سخت گیری و امکان ورود به آلمان در هر صورت در مرز های هوایی ورودی آلمان وجود دارد چون وقتی ویزا یونان را میبینند حساس می شوند و حالا فرقی ندارد طرف از تهران می اید یا از خود یونان … شاید ورود اولیه به یونان و سپس از طریق زمینی به آلمان بهترین حالت باشد البته باید همیشه بلیت و … مرتب و دقیق تهیه شده باشد که بخاطر کنترل آنها مسائل حاشیه ای و … پیش نیاید و فراموش نکنید تمام این سفر تی مسیر باید ، باید در دوره اعتبار ویزا باشد که اگر احیانا… احیانا کنترلی وجود داشت مشکل خاصی پیش نیاد …. باز خودتان با احوالات شخصی خود باید تصمیم بگیرید ،…. ٢- شرایط پذیرش پناهندگی همه کشور هایی که نام خواهم برد مانند هم است . و تقریبا این کشور ها استاندارد های مشابه دارند در برخی مورد ها کمی با هم تفاوت دارند اما باز در مورد دیگری باز ان یکی بهتر است،آب و هوا در اسکاندیناوی و دانمارک هم کمی سردتر است. پس قابل قضاوت نیستند : نروژ – آلمان – هلند – سوئیس- سوئد – دانمارک -فنلاند- اتریش -بلژیک ….. ٣- در مورد جاهای دیگر متاسفانه در مورد یونان بی خبرم باید از افراد آگاه در آنجا بپرسید ٤ – اگر منظورتان کره جنوبی است که فکر نکنم مشکلی باشد … در مورد کره شمالی هم خوب باید توضیح مناسبی داشته باشید .ممکن است براشون مهم باشد ،چه عرض کنم …..٥-در این مورد منظورتان را نفهمیدم اما خوب ، شرایط خاصی نیست جز اینکه خیلی سریعتر نسبت به بیرون مصاحبه اصلی آنها انجام میشود گاهی ظرف چند ساعت گاهی ١ روز پس از درخواست و نهایتا ظرف ١ هفته مصاحبه میشوند و در آنجا همه امکانات لازم را بهشون میدهند.

 497. سعید

  با سپاس فراوان از جواب سریع
  1-اگر کسانی که ویزای یونان را دارند و به یونان وارد شوند به چه طریقی باید خود را به آلمان برسانند زمینی یا هوایی اگر هوایی باشد آیا مشکلات یا سوالات که در بدو ورود به مستقیم از تهران به آلمان می باشد وجود دارد مقصد من آلمان است شما چه راهی را پیشنهاد می کنید مستقیم از تهران یا از یونان
  2-نظر شما را برای بهترین کشور اروپایی برای درخواست پناهندگی می خواستم که هم کارهای مربوط به پناهندگی خوب انجام شود هم کیفیت زندگی در ان بالاتر باشد
  3- ایا این قانون برگشت ندادن به یونان فقط شامل آلمان می شود یا کشورهای دیگر اروپایی هم این قانون را دارند
  4-اینجانب قبلا ویزای قانونی یک ساله کره را در پاسپورتم داشتم که به اتمام رسیده آیا وجود این ویزا برای پناهندگی مشکل ساز نمی شود
  5- شرایط برای کسانی که در فرودگاه المان در خواست پناهندگی کنند چگونه است

 498. tashakkor az javab shoma

 499. سعید@ ، ١- با برخی ویزا ها گاهی اوقات خیلی سخت گیری میکنند ، و در بدو ورود خیلی سؤال میکنند،مخصوصا فرودگاه ها ، که مثلا در آلمان چکار دارید ؟ چرا می خواهید به آلمان وارد شوید ؟ اگر بگوید قصد گردش دارم مثلا میگویند کدام هتل را رزرو کردید ؟ مدارک رزروت کو ؟ یا اگر فامیلی دآری ، مشخصاتشان چیست ،آدرسشان ، آیا به استقبالت آمدند ؟ خبر دارند ؟ چقدر پول همراهت آوردی ؟ و … و در نهایت حتی این اختیار را دارند که به بهانه ای اجازه ندهند ،که گاها افراد وقتی مطمئن شوند اجازه نمی دهند شنیده شده که همانجا جلوی گیت درخواست پناهندگی میدهند !! که البته در این حالت بهتر این است که از قبل از طریق یک وکیل هماهنگ بوده باشید ،چون من جزئیاتش را دقیق نمیدانم!!! باید از ایران هم بررسی کنید که از ایران با این ویزا به کدام کشورها غیر یونان به شما اجازه پرواز میدهند …چون گویا ایران هم جدیدا با هر ویزا به هر کجا نمیگذارد رد شد یا گویا گاهی اینجوری است …. در ضمن به یاد داشته باشید اولین کشور اروپایی که اثبات شود وارد شدید ( مثلا مهر فرودگاهش روی ویزا خورده و آنها آنرا ببینند یا بفهمند ) اجازه دارند به آنجا بفرستند !!! پس به این ترتیب سوال ٢ شما را هم اینگونه پاسخ میدهیم که : بله درست شنیدید ، صحت دارد فعلا تا ابتدای سال ٢٠١٤ این قانون تمدید شده که به یونان دیپورت نشود ! اما فقط یونان ، مثلا اگر به هر دلیل اثبات شود شما پیش از آلمان در کشور دیگری غیر یونان هم بودید پس می توانستید آنجا هم اقدام کنید ،اجازه دارند به آنجا بفرستند . مثلا در مورد شما چیزی که بالا در پرانتز نوشتیم !!! موفق باشید

 500. سعید

  با سلام و خسته نباشید
  1-با ویزای یونان می توان مستقیم به آلمان سفر کرد
  2-آیا صحت دارد اگر با ویزای یونان در آلمان درخواست پناهندگی بدهیم به دلیل خوب نبودن اوضاع یونان به یونان دیپورت نمی شویم

 501. ehsan@ kheir ta jaei ke shenidim maloom nemishe,albat !!!!e hatman ba vakil va afradi ya sait haei ke dar morede sooed vared hastand mashverat konid ,,, va inke kodam shahre sooed khoobe ra bande vagheaan nemidanam,kolan az sooed khabare ziadi nadaram

 502. ba salam man mikhastam bedan ke shast kaghazi unan dar mi aiad? digar mikhastam bedanam ke kodam shahr sowedan behtar ast barai tahvelam be police ? tashakkor

 503. samin@ dooste aziz in harf haye khande dar ra faghat adamhaye nadan dorost mikonand akhe khodetoon kami fekr konid chetor mishe keshvari be shahrvandane khodesh visa bede???? dar paase abi shoma hamchenan sharvande iran hastid va rooye an ham neveshtand ..pas in sehat nadare

 504. sara@ agar pasokh haye ghabli soalate moshabeh ra mikhoondid barha goftim ke pase ghermez ba eghamate daem fargh dare ,eghamate daem ya unbefristet ra dar hamin pass ham mitoonid begirid ke agar ghabooli bar asase made 60 bande 1 bashad ya bar asase made 16 a bad az 3 sal eghamate daem migirid , dar soorati ke baraye passe ghermez ya hamoon tabeiate almani bayad hoodoode 8 sal sabr konid .

 505. samin

  salam …vaghteton bekheyr…shenidam ro pase abi vizaye irano mizanan hala nemidonam ghabl az unbefristet ya badesh ?in mozo sehat dare ?che avaghebe manfi dare?ba tashakor

 506. sara
  salam , man hodode 8 mahe omadim alman va elam panahandegi kardim , ghabol shodim va alan 4 mahe pase abi darim , mikhastam bedonam chand vaght tol mikeshe ta ma pase ghermez ya hamon eghamat daeem begirim , mer30

 507. zaheran chareh ei nist, fekr mikonam az janebe tarafe irani eghdam konid kamtar avarez dare…che arz konam….albate man kheili dar morede britania khabar nadaram , amma ehtemalan hamine ke arz kardam,ba yek vakil dar anja ham sohbat konid

 508. ALI

  سلام، من 7 سال پیش زمانی که قانون انگشت نگاری نبود با ویزا توریستی وارد انگلیس شدم و دو ماه بعد تقاضای پناهندگی دادم . از ترس اینکه لو نرم هویت خودم را به کل اشتباه دادم الان باید برای پاسپورت انگلیسی اقدام کنم.ولی نمیدونم چکار کنم ؟ هویت ایرانی را تغییر دهم یا اینجا تقاضای تغییر هویت کنم ؟که میترسم که اداره مهاجرت انگلیس برخورد سختی با من کند؟ با تجربه شما چه راهی برای من وجود دارد؟ با تشکر

 509. hamid@ khob agar be in moozoo pei borde bashand bayad toozih dahid ke chera 2 shenasname darid …agar 2 hoviate mokhtalef darid ke an aslan eshtebah ast va yani rigi be kashf darid,,,amma agar har 2 shenasname ba yek hoviat ast va agarpei bordand khob toozih dahid ke ghazie chist…

 510. hamid

  salam khidmat shoma agar az do ta kishwar shenasnama dashta bashi wa har 2 kishwar baray shoma amn nabashad agar dar kishwar 3 baray panahandegi darkhawst konid chi khahad shod

 511. karo@ dooste aziz bande bi khabaram ke chi behtare… la aghal chizi ke nesbat be madare shoma, sathe dark, sen ,tahsilat va …. be vagheiat nazdiktar bashe ke booei az haghighat ham bede !! in be sargozashte madare shoma va tavanaeei haye ishan bastegi dare…bande maazooram, ghaataan hich kas behtar az khode shoma nemitoone be in soaal javab bede !!!

 512. barbod@ vagheaan nemishe goft che keshvari khoob ya bad ast …dar sooeis zabanhaye almani va farance rasmiat dare dar beljik zabanhaye hollandi farance va almani , baghie keshvar ha ham faghat be zabanhaye khodeshoon sohbat mikonand … zabane hich kodam ham englisi nist , joz england… zabanhaye europaei zabanhaye kheili rahati nistand , va in ham khodesh yek masale ast , masalan allmani yek zabane doshvare !!! dar morede ghavanin ham hame taghriban yek joorand …. be har hal behtarin kar ine ke shoma age ba viza mirid, har ja mikhahid berid vizaye haman keshvar ra ham tahie konid. choon be har hall mamoolan be keshvaresader konande viza diport mikonand… be har hal norwej , sooed , alman ,danmark , holland ,otrish be nazare man khooband … movafagh bashid

 513. karo

  ba salam PANAHANDEGI aziz. be nazare shoma ba tavajo be ein sharayet che kisi ra baraye madaram begozaram behtare? khaheshan rahnemaeiyam konid. mamnoonam.

 514. barbod

  mer30 az javet azizam ,mishe rahnamaeim koni kodom keshvar baraye in kar behtare? va in ke man age ghanoni va ba viza varede ye keshvare dg besham ya khode hamon keshvari ke mikham panahande besham ,manzoram ghanoniye mitonam elame panahandegi konam ya na. khili khili be komak ehtiyaj dram doste man mer30 az lotfet be hameye ma mer30

 515. barbod @ agar adele va toozihati dashte bashid ke neshan bedahad aknoon be har dalili emkane khatare jani baraye shoma hast , bale mitavanid.

 516. mrf@ afrad ziadi dar turkey ba passport khood ra moaarefi kardand , voorood ghanooni ya gheire ghanooni ziad mohem nist, adele va toozihaate shoma dar esbate modaayetan mohem ast ,hamantoor ke yek bare dige ham be shoma toozih dadim , anja hich kommake mali va hemayati az shoma nemishavad va ravande panahandegi beine 2 ta 3 sal tool mikeshad ta az torkie rahi shavid . an ham be sharti ke ghabool beshavid … movafagh bashid

 517. bahar1982@ dar khode residegi be panahandegi ,kheir taasir nadare, amma baad az ghabooli mokatebati ba polizei mishe oonja momkene iradi dorost beshe, albate ta kasi be chizi mahkoomnashe moshkeli nadare, kheir khoorooj az mantaghe bish az 30 kiloometri ta gahbl az ghabooli mamnoo ast, va ghabele jarime ast.

 518. karo@ dar morede Danmark etelaa e ziadi nadaram amma ba in dalaieli ke shoma goftid be nazare man emkan nadarad.

 519. barbod

  doste aziz man moshkel siyasi daram 19 salame to akhteshashat 88 behem tir andazi shode .aya man mitonam az in tarigh panahande sham parvandehaye pezeshkim ham mojode .
  mamnon misham az komaket

 520. mrf

  سلام به همه

  من مشكل كيس مذهبي را دارم.

  هنوز در ايران مشكلي برام پيش نيامده و لي اگر نرم 100% برام پيش مي آيد.

  من از طريق يك آشنا يك كار قانوني با ويزاي يك ساله در تركيه پيدا كرده ام.

  سوال من اين هست:

  آيا در تركيه وقتي به UN اعلام پناهندگي بكنم و شرايطم را توضيح بدهم – آنها از (ويزاي يك ساله من و داشتن شغل قانوني و خروج قانوني من از ايران) اشكال مي گيرند؟

  من مدارك كافي براي اثبات كيس مذهبي خودم دارم ولي از نحوه برخورد UN اطلاع ندارم – لطفا اگر كسي اطلاعاتي دارد دراختيارم بگذاره.

 521. bahar 1982

  salam age az kasi dar dorane panahandegi shekayat beshejormesh kotakzadane hamsar, aya dar javabe dadgahesh tasiri dare va aya ejaze safare dakheli dare ba tavajoh kre khanoomesh dar eyalate digar tahte poshesh polise.ba sepas

 522. karo

  با سلام من از طریق دعوتنامه مادرم را به دانمارک آورده ام ونمیخواهم برگردد حالا میخواهم برایش اعلام پناهندگی کنم آیا به علت مشکلات خانوادگی و با توجه به مریض بودنش و مشکلات مالی و نداشتن کس و کار امیدی هست که به او جواب مثبت بدهند. خواهشمندم راهنماییم کنید. متشکرم

 523. mahsa@ man tasavor mikonam in asare angosht faghat dar chip meghnatisie karte shoma sabt shode,,,yani omidvaram injoor bashad,,be har hal mitoonid emtehan konid…movafagh bashid

 524. bale haminjoor ast, omidvarim ke tavajoh konand

 525. Amirhosein@ davat va viza va tekrare an baaese eghamat gereftan nemishe…momkene ke vizaye multi begirid amma eghamat ,kheir.

 526. dar torkie faghat mitoonid dar un taghazaye panahandegi konid tamammmme makharej ham mesle ejare khoone va hazine zendegi ba khodetoone va agar bi moshkel natije begirid hoodoode 2 ta 3 sal tool mikeshe

 527. arash@ mishe omidvar bood ke in asare angosht faghat rooye chipe kart sabt shode bashe va na dar sisteme digari be har hal emtehanesh baratoon mitoone bi zarar bashe albate ba hamahangie yek vakile amin va motmaen !!!

 528. jilamoo@ dar moredeghachahchi bande hich daneshi nadaram….va hichi nemidoonam…dar morede asare angosht ham zaheran engelestan behtar az jahaye digast ammaanja ham ghaatiaat nadare doroste ke jozve schengen nist, amm jozve etehadie europast. be har hal be nazar miad behtare…. movafagh bashid

 529. mohsen @ 2ta rish sefid befrestid ba sohbat hal mishe…dooste aziz, man vagheaan nemidoonam chetoor mishe farar kard.

 530. arash azad@agar az shoma angosht negari shode , be ehtemale ziad vizatoon maloom mishe… amma khob mitoonid shansetan ra emtehan konid,dar pas az etmame viza elamepanahandegi konid behtar ast

 531. man fekr mikonam baraye bare 4, chaharom, daram be soaale shoma javab midam , javabe shoma haman ast ke ghablan neveshte shod… be ehtemale ziad shoma ra be swiss mifrestand,amma baz bayek vakil sohbat konid

 532. mahsa

  سلام
  من در ایتالیا یک بار به قصد دانشجویی انگشت نگاری شدم نه به قصد پناهندگی و هم کارت اقامت یکساله ی من و هم ویزای من هر دو باطل شده اند.الان می خوام برای سوییس اقدام کنم آیا مشکلی پیش خواهد آمد؟

 533. seda

  man be noee az hamkarane shoma hastam va komak va motarjeme eftekhari hastam ,dar zemne tashakor az zahemate shoma va komake ensani shoma,khahesh mikonam be iranihaye aziz befarmaeeid be joz moshaverane vared va vokala etemadi be etelaate bi paye va nadoroste digaran nakonand ke ziyanavar mibashad be khosos kasani ke aslan zaban nemidanand va edeaye vared bodan be ghavanin panahandegi mikonand ,ba sepas

 534. salam na az alman ba paase abi baraye irani ha hazine nadare

 535. tebghe anche ke dar moghararate hast va maktoob kardand ,,kheir dorost nist.

 536. hamanjoor ke dar javabe ghablitoon goftam bedoone moafiat an viza ghabele estefade nist, hala ba viza ya har tarighe dige moondan ba raveshe panahandegi ya ezdevaj emkan pazire…

 537. asal@ avalan bedoone moafi chejoor pass migire ke hala bekhad biad …halaa ba farzi ke shoma goftid bale mitoone …

 538. bahar@ dar in moored bi etelaa hastam, amma taasiri ehtemalan dar panahandegi nadarad , ba yek vakil sohbat konid

 539. mm@ maamoolan vaghti shoma shakhsan viza ra az sefarat tahvil migirid moshkeli nist. mamoolan agar kasi tahte taghib police binolmelal nabashad dar alman ya europa moshkeli nadare….

 540. amin@ farghi nadare ,pasokh haman hast ke arz kardam

 541. salam, bayad esbat konid iran bargashtid , va hoodoode 3 mah iran boodid

 542. AMIRHOSEIN

  salam man ye soal dashtam dadahsam almane va mano mikhad davat kone man pasaz chnd dore davat mionam eghamate almano begiram

 543. amir

  salam man mikhastam dar morede safar be toekiye bedonam baraye man ke mohajeram che emkanati dade mishe khili ba tashakor

 544. آرش

  salam man visaie daneshjooei italia ro daram ta 2mahe dige bayad eghamatamo tamdidi konam ama sharayete italia az nazare hazine baram sangine man asare angosht bara karte eghamat dar italia dadam mikhastam bedonam mitonam be yeki az keshvaraie skandinavi bara panahandegi beram lotfan javab bedin

 545. jilamoo

  ba salam.lotfan mara rahnamae konid.man be hamrahe hamsaram ba vizai italy be sewed amadim.hodode 4mah pish ,mikhastim haminja khodemouno tahvil bedim ama az tarse inke asar angoshtemoun dar miad hanoz in karo nakardim.az khanewadeh kamelan siasi kord iran hastam .hamai khahar baradaram inja va norwy eghamate siasi gereftan vali man madraki ke sabet konam mondanam to iran slah nabodeh nadaram.az in ro tasmim gereftam ghachaghi be englestan berawim.aya mitounam ghachaghchi motmaen payda konam ke maro bebare onja?chon migan asar angoshte italyamoun barai keshware engelestan ziad mohem nist.aya sahih ast.khahesh mikonam maro az in belataklifi nejat bedin

 546. mohsen

  ba salam va tashakor az shoma dooste aziz.man mikham ba dost dokhtaram ke inja koli moshkelat vasamoon pish omade va khanevadehamoon khosoosan khanevadeye doost dokhtaram ke be khatere rabetash ba man hata mikhan bokoshanesh ghasde farar az iran ro darim. mamnoon misham age rahnamaie konid.@mohsen

 547. آرش آزاد

  من سپتامبر سال پیش با ویزای دانشجویی رفتم ایتالیا و هنوز 2ماه دیر اقامت دارم الان چندماه اومدم ایران اما نمیخوام تحصیلی ادامه بدم شانسی برا پناهندگی به کشورای اسکاندیناوی دارم ممنون اگر پاسخ بدین

 548. Salam va khaste nabashid.man khabar shodam ke shaste majarestan maf shode ast.man akar hamrahe familam be alman beravim moshkeli nadare.yani shaste avale ma majarestan bod va 2 ham dar swiss hast va shaste 3 ma dar france hast va dar france faghqt az pedar va madaram kereftan va akar ma tasmim bekirim ke be alman beravim aya moshkeli pish yad Ya na

 549. bahareh

  ba arze salma va tashakor az javabeton .dar morde hazine be torkieh ba pas abii yek az bastegane man ghablan hazin eviza dadeh ast .aya vaghan man ba pas abi baraye eghamate 2 hafte nabayad hazine viza bedaham .mesri

 550. shahram

  ba arze salam aya in dorost ast ke asare angosht pas az 6 ya 8 mah pak mishavad?

 551. Dar wagheh baradaram nemitune ba visae daneshjuish bedune moafi az Iran kharej beshe. Aya momkene betune be har tarighi az Iran kharej beshe wa Agar be alman umad ba visae daneshjuish betune Inja bemune?

 552. Salam
  Man ye soal Daram, baradaram 19 saleshe wa az ye daneshgah dar alman paziresh gerefte ama hanuz az sarbazi moafi nadare. Age ba dawatname biad alman wa taghaze panahandegi kone mitune bere daneshgah?
  Mamnun az komaketun!

 553. bahar

  salam ,mano hamsaram yeksale pish panahande dshodoim hanoz javab nagereftaim ,3 mahe pish tarkesh kardam va be dalaeli be heime zanan rdar eyalati digar raftam hala ba shoharam tavafogh kardim ke yekbare digar be ham shansebedim va emtehan konim ama man motmaen be harfhayesh nistam hala soale man uine ke age yekbar bargardam va baz hamon moshkelat tekrar beshe mitonam baz be hamon haim bargardam ya anha mahal ra taeein mikonand.va aya kare man manteghist ya na ba tavajoh be inke hale rohi khobi ham nadaram .ba sepas …bahar

  soale dowom dar javabe dadgahe panahandegi tasiri migozarad ya na

 554. mm

  salam.dar iran kasi be man ghole gereftan viza shingen dade ke ba an be alman mohajerat konam az koja bayad befahmam viza jali nist.va agar dar iran behar dalili farari basham va jormi mortakeb shode basham ke siyasi nabashad dar alman be man irad migirand ya kheyr

 555. amin

  yadam raft bagam man afghani astam chon dar iran ba doia hamadam baz ham tashakor

 556. amin

  sallam man dar alman bodam bad diport shoodam italia chon shast dashatam 12ruz dar italia man dam bad man raftam turky chon mikhastam baram iran bakhatar in ka madarm mariz bod hala mitavanam dobara ba alman baram moshakil nadam ba tashakor

 557. morteza@ agar shoma daraye paasseirani hastid va in aghamat ra darid bale …. amma agar dar paase toosi hast kheir ,choon passe toosi ra baraye in dadand ke shoma natoonestid passe irani biarid ….dar morede hamsaretan ham 2 bar pasokh dadam bale ishan bayad elaame panahandegi konad va hamzaman rooye masale pivande zanashooei ba shoma ham taakid konad…amma joda az rahnamaei ba yek vakil gharardad bebandid va hamishe kari ra ke vakile mojarab mige anjam bedid choon ghavanin gahi taghirati mikonand ke faghat vokALA KHABAR DARAND …az dadane pasokh be soalati modam tekrar mikonid pas az in maazoram..in soaale shoma ra 3 bar pasokh dadim. .movafagh bashidr

 558. bahareh@ paase almani ba eghamate daem fargh mikone …. passe almani yani taabeiate alman ,ama eghamate daem hamoon tabeiate ghabli ast ba ejaze eskane daemi dar alman, be passe almani Einburgerung migand va be eghamate daem :Niederlasungserlaubnis ya estelahan : Unbefristet …. bale shoma ba dashtane ghabooli 60 bande 1 pas az 3 sal mitoonid taghazaye eghamate daem bokonid !!! (na passe almani),,, tebghe made 26 bande 3 az ghanoon eghamat be shoma mitoone taaalogh begire va hich niazi be kar ya zaban ya gheire nadare faghat az polizei estelam migirand va az Bundesamt miporsand ke aya ravande panahandegi tebghe sharayet felli keshvare shoma hamchenan hast ya na ,,badesh be rahati behetoon eghamate daem midand …. dar morede passe irani ham bale be rahati mitoonid begirid …amma inke be iran mirid ya chejoori va… ra bande bikhabaram… t

 559. hassan@ kheir shoma nahayatan majboorid dar haman swiss panahande beshid,,,choon asare angosht migirand…dar morede sharayete swiss ham bikhabaram….faghat almani midoonam

 560. morteza

  سلام خسته نباشید،من با ۲ وکیل مشورت کردم. و کفتند بهترین راه پناهندگی است. من در این رابطهٔ در بالا نظر شما را هم می‌خواهم. و سوال دیگر این است که من با این ویزا ۲۵ بند ۵ میتوانم به ایران به روم و از طریق اسپانیا بر گردم.متشکرم.

 561. bahareh

  ba arze salam va khaste nabashid man saiit shomara khandam shoam gofteiid ke agar kasi ghannone 60 bande 1 ghabool shavad mitavand bad az 3 sal tagahzaye eghamte daem konad ayaa niaz be kar kardan nist chon ma shenidim ke bayad 5 sal at 8 sal bayad begzare badam bayad kar kar fest dashte bashim ta betavanimn tagahzaye eghmate daem va pas alamni bokinim aya eghamte daem ba pas almani fargh mikonad va in eghamnate daeem dar pas abi ma mikhorad ,pas banabarin mostaghim nemishavad be iran raft!1 soal dige man mikhaham taghazaye pas irani bedam khorajam ham ghanooni az keshvar boode vali madraki nadaram faghat tarikh ramidanam . bokonam mamanoon az rahanamiiton

 562. hassan

  سلام . من دعوتنامه از سویس دارم. ایا میتوانم به سویدن یا فنلاند بروم و تقاضای پناهندگی کنم؟ شرایط و وضعیت پناهندگی در سویس چگونه است؟ ممنون

 563. morteza@ دوست عزیز لطفا پاسخ هارا با دقت بخوانید …. !!! اگر ایشان با ویزای شنگن آمده و برای ویزا انگشتنگاری شده پنهان کردن تقریبا بی فایده است و میفهمند …. بقیه سوالها را هم در پاسخ قبلی با تاکید و روشن جواب دادیم زحمت بکشید بخوانید …. شما در این شرایط حتما …حتما باید با یک وکیل مجرب !!!! مشورت کنید

 564. morteza

  سلام.در ادامه سوالم. همسرم .از طریق اسپانیا به آلمان می‌اید می‌خواهم پناهنده معرفی‌ کنم.بگوید همسرم در آلمان است یا نه.و از طریق اسپانیا آمده یا نه.اگر نگوید همسرم در آلمان هست.و برای مدتی بامن بماند. و بعد معرفی کنم.متشکرم.

 565. jobcenter be har elat pei bebare ke shoma pooli daryaft kardeh eid mitoone moadele anra az vajhe pardakhtie shoma kam kone, keridit kard daramad nist ..balke poole gharzi astba sood …. amma agar masalan safar berid va mabaleghesho az har karti bedid , va in safar ra ba hamahangie jobcenter anjam nadadae bashid oonvaght moshkel mishe… albate mitoonid az khode jobcenter ya afrade agahtar dar shahretoon beporsis …man khili dar in zamine vared nistam….in masaele moghararie bikari ra nemitoonam motmaen javab bedam !!!

 566. ziba

  salam …vase kharide interneti ejaze daram darkhaste kreditkart bedam ya inke jobcenter motevaje mishe va vasam moshkel pish miyad?ba tashakore dobare

 567. morteza@ elame panahandegi va hamzaman taakid rooye rabete zanashooei bine shoma…baraye in moozoo bayad basande ezdevaj anra asbat konid… sande ezfdevajetan ra dar alman tarjome konid…ghabl az har eghdami ham baayyyaaaaadd ba yek vakile khebre va agah hamahang konid ke komaketan konad

 568. سلام.من اقامت آلمان را دارم.پارا گراف ۲۵ بند ۵.با این اقامت آوردن همسربه آلمان ممنوع است.۱ بار هم درخواست دادیم سفارت آلمان در ایران ر د کرد.حال همسرم از اسپانیا به‌‌‌ آلمان می‌اید.بهترین راه از نظر شما جیست.متشکرم

 569. ziba

  mamnonammm az pasokhe mofid va kameleton..movafagh o paydar bashid

 570. ziba@ hich sharayete khassi nadare faghat nabayad mortakebe jormi shode bashid …be kar va zaban ham hich rabti nadare … oon sharayet baraye afradi ast ghaboolihaye dige darand afradi ke tebghe made 60 bande 1 …va ya made 16 A ghabool shode bashand dar paseshoon barchasbe eghamat darand ya jadidan yek kart darand ke baraye bar aval 3 sale migirand va baad az 3 sal mitoonan dar erdare Ausländerbehörde shahreshan baraye Niederlasungserlaubnis taghaza bedand ke har 2 goorooh mitoonan tebghe made 26 Abs 3 NIEDERLASUNGSERLAUBNIS ya haman Unbefristet (eghamate daemi ) begirand …na ehtiaji be kar va shoghl dare va na zaban !!!! oon baraye afradi ast ke tebghe madeh haye bande 60 az radife 2 ta 7 ghabooli gereftand , ke anha bayad 5 salsabr konand va shoghl kafi dashte bashand va madareke zaban ..dar zemn manzoor az eghamate daem , paase almani va taabeiate almani nist….. hala agar kasi khalafe inha ra goft etelaa kafi nadare ….

 571. mona@ bale in emkan hamchenan voojood dare ke be italia ferestade beshid…

 572. ziba

  salam ..khaste nabashid..man pas tebghe made60bande 1 daram …az pasokhhaye ghabliton intor bardasht kardam ke bad az 3sal eghamate daem ro hamin pas mizanan…man be chand nafar ke chandin sale inja hastan(alman) goftam migan emkan nadare be in asoni eghamate daem bedan hadeaghal bayad yebare dige tamdid beshe badesh eghamate daem in mozo sehat dare?va migan bayad kamelan mostaghel bashi az nazare kari bedone komake dolat…be nazare shoma sharayete gereftane eghamate daem bad az 3sale chiye?

 573. mona

  salam.man va hamsaram va pesaram 4 mahe ke varede alman shodim ba vizaye shingene italia.man bardar boodam va too khode alman zayman kardam va pesaramam sabte nam kardan madrese.aya bad az interviyoo momkene ke be italia diport beshim? 

 574. Armin@ tavanestan ra ke mitoonid amma man baeid midoonam ke sueis in harf ha ra bavar konad…tamame suis ra agar ba paye piade ham begardid 7 mah tool nemikeshad …zemnan baz ham asare angoshte ghabli shoma moshakhas mishavad….amma be har hal mitavanid emtehan konid….yek vakil dar suuis behtar mitavanad komaketan konad

 575. arezoo@ ghavanine panahandegi dar europa yeksan ast moghararate eghamati yeksan nist …dar morede alman ..kheir !!! madareke hoviati va eghamatie bache peirooe pedar va madar ast ….na pedar va madar peirooe bache !!!! pas ba ghavanin alman …kheir be hich onvan nemitoonid az tarighe bache eghamat begirid

 576. Salam. khaste nabashid hamintor ke koftam ma avalin shasteman dar hongeri bod va bad ma dar Suisse raftim va dar Anja be modate 5mah bodim va Bad be ma javab rad amad na bekhater keiseman bekhatere shaste ke dashtim va mara mikhastan diport konan natavanestan khodeman az Anja amadim dar france khob va Alan nazdike 6.7 mah mishe ke dar france hastim va darin modat ham faghat madar va pedare man shast dadan dar france Alan yani mamitonim ke be Suisse barkardim va dobara darkhaste panahandegi bedahim.va akar peporsan dar in 6 mah koja bodin bekim ke bekhater 2 farzandam ke dar Suisse kom shode bodan va shoma hiche Kari natavanestin baraman konin khodeman tasmim kereftim. Ke be donbaleshan beravim ta peydaeshan konim va dar in 6 mah ham be donbale farzandanam bodam.2 farzandam ham dar suisse bekhatere moshkelati ke dar Suisse dashtim an 2pa be farar kozashtan bedon in ke be ma began.va dolate Suisse dar in bare tavajohi nakard va ma tasmim be Kastane anha shodim va darin 6 mäh bedonbaleshan bodim ta tavanestim peydayeshan.in ham moshkelati ke dashtim Alan be nazare shoma mitavanim bargardim va dar anja bemanim.ba tashakor

 577. arezoo

  salami dobare.kheili mamnon ay javabetoon…in doroste ke shoma dar morede alman etellaat darin ..man in soalo az ounjaee porsidam ke midonam mamolan ghavanin dar ouropa yeksan hastesh va agar dar alman ghanoni rava bashad be ehtemale 99darsad inj ham hast…hala ba in sharayet agar ma dar alman bodim be nazare shoma in emkan vojod dasht ke zire case bachee ke masalan alman be donya amade va shenasnamee almani az kelisa barayash sader shode bashim?

 578. arezoo@ mobarak bashe…ama hamoontoor ke barha goftim…faghat dar morede alman etelaa darim, movafagh bashid

 579. arezoo

  salam.khaste nabashin,man hodode yek sale ke be danmark oumadam be hamrahe hamsaram..va dar inja taghazaye panahandegi dadim va dar intervio aval javabe manfi gereftim va montazere dadgah hastim..man 2 mahe pish sahebe bache shodam va be bacham madareke shenasaee danmarki dadan..mikhastam bedonam ke aya man mitonam az tarighe bache baraye eghamat eghdam konam? yani zire case bache basham? kheili mamnoon

 580. نگین @ خیر ،داشتن فامیل هیچ کمکی به ماندن و اقامت نمیکند …. بیماری هم در شرایط بسیار استثنایی ممکن است — ممکن است !!! — کمکی بکند

 581. نگین

  سلام
  من و مادرم قصد داریم با ویزای ایتالیا به آلمان بریم. ومدت ویزا دو هفته است. اگر بعد از این مدت در آلمان درخواست پناهندگی دهیم آیا می توانیم در آن جا بمانیم؟ به ایران بر نمی گردانند؟؟؟
  در قانون دوبلین خواندم اگر در آن کشور (آلمان) فامیل داشته باشیم همان کشور باید به وضعیت پناهنده رسیدگی کند درست است؟ و اینکه بیماری مادرم می تواند به نگه داشتنمان در آلمان کمکی کند؟
  با تشکر

 582. سلام، خیر شما باید محدوده کشور های عضو این پیمان را ترک کرده باشد نه فقط ایتالیا !!! پس حرف وکیل درست است نه آنچه شما خواندید یا شنیدید متن قانون بند ٣ از ماده ١٦ این را میگوید :

  Die Verpflichtungen nach Absatz 1 erlöschen, wenn der
  Drittstaatsangehörige das Hoheitsgebiet der Mitgliedstaaten für
  mindestens drei Monate verlassen hat, es sei denn, der Drittstaatsangehörige ist im Besitz eines vom zuständigen Mitgliedstaat ausgestellten gültigen Aufenthaltstitels.

 583. dinkooh

  با تشكر از راهنمايي جنابعالي
  از سايت انتگراسيون فايلي دانلود كردم كه بخشي از آن را عيناَ كپي ميكنم:
  در صورتی که پناه جوئی در آلمان درخواست پناهندگی دهد اما قبلا در یک کشور دیگر اتحادیه –
  اروپا بوده باشد یا ویزای آنجا را داشته یا در آنجا درخواست پناهندگی داده بوده است )مثلا ایتالیا(،
  اگر خاک ایتالیا را حداقل سه ماه است که ترک کرده است، در این حالت آلمان مسئولیت رسیدگی به
  درخواست پناهندگی را به عهده دارد و ایتالیا دیگر مسئولیتی ندارد. بند3ماده 16. قرارداد دوبلین 2
  واضح است در این حالت پناه جو باید اثبات کند که واقعا خاک ایتالیا را ترک کرده بوده است.
  سوال من اينست كه آيا مطلب واقعاَ درست است ؟ با توجه به اينكه من سه ماه است كه ويزاي سوئيس خود را باطل كرده‌ام و شواهدي كافي دال بر بودن در آلمان دارم آيا اين قانون شامل حال من ميباشد؟
  من از يك وكيل آلماني پرسيدم و ايشون گفتند كه بايد خارج از اتحاديه اروپا بوده‌باشم تا اين قانون به من تعلق بگيرد.
  لطفاَ راهنمايي بفرماييد.
  با تشكر

 584. bahareh@ ghabl az ghabooli emkane in moozoo nist va nemishavad… kheir atbaae irani ba har nooe pasport abi ya … hazine viza be turkie nemidahand

 585. bahareh

  ba areze salsn va khaste nabashid 1sial dashtam az khrdnateton agar yek zan va shohar bekhahand dar alnan elam panahandegi konan valoi ebteda mard be alman biayaf va taghataye panahandegii bedahad aya mitavanad ghabl az ghaboli hamsare khod ra buavarad?va ba pas abi aya baraye sefarate torkiehe bayad hazine viza dad??mersi

 586. mohamad@ age asare angoshti ke dar sois dade maloom beshe ya moshakhas beshe ke oonja ghablan darkhast dade ,pasesh mifrestand …hich rahi ham nadare… inke eteraz be raddi natije mide ya na ra bande nemidanam…bayad ba vakili dar soeis sohbat konand

 587. mohamad

  dar che sorat pasesh nemifrestan?yani eteraz natijei dare?

 588. mohamad@ toonestan ke mitoone ama natijash moheme…ke ehtemalan baz be soois pasesh mifrestand…hamoonja eteraz kone behtare

 589. nasrin@ … shoma bayad az nazdiktarin konsoolgarie turkie viza begirid …albate hich hazineh ei nadare faghat bayad paasetoon va 2 ghete aks bebarid

 590. mohamad

  سلام خسته نباشید یه اشنامون تو سوییس درخواست پناهندگی داد اما متاسفانه درخواستش رد شده ایا میتونه به کشوری دیگه بره و درخواست پناهندگی بده؟

 591. nasrin

  salam …man pase 3sale daram mikham beram turkiye bayad viza begiram ya niyazi nist ?ba tashakore faravan

 592. sonixax@ سلام، من متاسفانه در مورد مقررات پستی بی خبرم ، این وبلاگ مختص امور اقامتی و پناهندگی هست … اما تا جایی که میدونم همیشه برای تحویل پست در اداره پست از همه اووسواییس یا کارت هویتی می خواهند … به هر حال یک وکیل بهتر میتونه راهنمای کلنه …ضمن اینکه اگر رفتارشون بد است ،همیشه کارمندی که بد رفتار میکنه را اسمش را بپرسید او موظف است اسمش را بگوید ، ضمن اینکه اسمش همیشه روی اتیکت سینه اش نصب است !! سپس تاریخ و ساعت و مورد کاری و نوع رفتار را یادداشت کنید سپس اول با رییس اداره پست یک ترمین بگیرید و با او صحبت کنید ، اگر باز تکرار شد میتوانید از طریق شخص شهردار پیگیری کنید و یا حتی از طریق مطبوعات محلی شهرتان حتی آنها را رسوا کنید ،،اما اسامی تاریخ ها و مورد بدرفتاری را مکتوب داشته باشید …. موفق باشید

 593. sonixax@ سلام، من متاسفانه در مورد مقررات پستی بی خبرم ، این وبلاگ مختص امور اقامتی و پناهندگی هست … اما تا جایی که میدونم همیشه برای تحویل پست در اداره پست از همه اووسواییس یا کارت هویتی می خواهند … به هر حال یک وکیل بهتر میتونه راهنمای کلنه …ضمن اینکه اگر رفتارشون بد است ،همیشه کارمندی که بد رفتار میکنه را اسمش را بپرسید او موظف است اسمش را بگوید ، ضمن اینکه اسمش همیشه روی اتیکت سینه اش نصب است !! سپس تاریخ و ساعت و مورد کاری و نوع رفتار را یادداشت کنید سپس اول با رییس اداره پست یک ترمین بگیرید و با او صحبت کنید ، اگر باز تکرار شد میتوانید از طریق شخص شهردار پیگیری کنید و یا حتی از طریق مطبوعات محلی شهرتان حتی آنها را رسوا کنید ،،اما اسامی تاریخ ها و مورد بدرفتاری را مکتوب داشته باشید …. موفق باشید

 594. dinkooh@ سلام ، من بعید میدانم که احتیاجی به تغییر هویت و نام و … باشد ،مخصوصا اگر ویزای تحصیلی شما غیر شنگن بوده باشد (یعنی اگر فقط برای سوئیس بوده باشد ) . البته این قضیه را با یک وکیل مجرب و معتمد ! پیگیری کنید ، اثر انگشت فرانسه نیز احتمالش خیلی خیلی کم است در V I S ثبت شده باشد چون اصولا در ان هنگام اصلا VIS عملیاتی نشده بود !!! ضمن آنکه اگر این چند سال و پس ان ویزا به ایران رفته باشید اصلا دیگر اهمیتی ندارد … من پیشنهاد میکنم در هر کشوری قصد درخواست دارد آنجا با یک وکیل مجرب و معتمد مشورت کنید (لزومی ندارد حتی کپی پاس یا هیچ ویزایی را به وکیل هم بدهید ) و حتی المقدور تغیر هویت ندهید چون فکر نمیکنم لازم باشد و بعدا همه مدارک و … شما بلااستفاده می شود … به هر حال وکیل بهتر می تواند نظر دهد ! ضمن اینکه چون اکنون اقامت معتبر ندارید باید در تردد بین کشور ها دقت کنید که اگر هر جا شما گرفتار شوید شما راانگشتنگاری کرده و به کشور قبلی یا مبدا میفرستند !!! به هر حال بهترین کار رفتن به کشور مورد نظر و مشورت با وکیل و سپس اقدام است ..موفق باشید

 595. mohammad@ agar madareke shoma haghighi hast bale ,befrestid ..chera ke naa…. ezharname yek chizi ast ke baraye har chizi momkene bashe…az chek ta daavaye khanevadegi va …. va dar dastrese hame hast…kheili moaaser nist begzarid ke agar marahele dige khodaye nakarde laZEM shod eraerh konid .

 596. sonixax

  با درود
  من یک مشکلی برام اخیرا با پست پیش آمده .
  پست بسته های من رو که ایدنتیتت پروفن میخواد تحویل نمیده! البته این فیلیاله جدید این طوریه قبلیها تحویل میدادند . و مشکل هم فقط زمانیه که ماموری که میاد در منزل نتونه بسته رو به خود ما تحویل بده و اون رو ببره به فیلیاله محل. سوای اینها کارکنان اینجا بسیار رفتار بدی با غیر آلمانی ها دارند.
  هر چی هم به بخش رکلاماسیون زنگ میزنیم فقط یه عذرخواهی مسخره میکنند یا ابراز تعجب میکنند و بعضا هم میخندند وقتی مشکل رو میگیم و هیچ اقدامی نمیکنند .
  این کارشون تا حالا صدها یورو هزینه برای من داشته و شکایتهام هم به جایی نرسیده .
  سوالم اینه که آیا قانونا اجازه داره پست این کار رو بکنه ؟
  هیچ قانونی مبنی بر اینکه رایزه آوس وایس هنگام دریافت بسته های اینطوری مورد استناد نیست و به درد ایدنتیت پروفن نمیخوره وجود داره؟
  من میخوام به صورت کتبی از اینها شکایت کنم و اگر دیدم باز هم رسیدگی نکردند از طریق وکیل اقدام کنم ، میخواستم بدونم که در صورتی که بخوام به دفتر مرکزی پست نامه کتبی بنویسم چه قانونها و موادی رو باید بهشون یادآور بشم ؟

  خیلی ممنون

 597. dinkooh

  ضمن سلام
  من سال 2012 با ويزاي بلند مدت كشور سوئيس (ويزاي آموزشي كشور سوئيس) وارد سوئيس شده‌ام و اثر انگشت هم در سفارت سوئيس نداده‌ام (قبل از اجباري شدن اثر انگشت وارد شدم). در حال حاضر ميخواهم در كشور آلمان با تغيير نام درخواست پناهندگي بدهم. قبلاً هم با وبزاي شينگن به سوئيس (2011) و فرانسه سفر كرده‌ام و در سال 2010 سفارت فرانسه از من اثر انگشت گرفته‌بود.
  آيا متوجه ميشوند كه من با ويزاي سوئيس وارد شدم؟ و آيا اثر انگشتي كه سفارت فرانسه در 2010 از من گرفته بود در VIS ثبت شده؟
  با توجه به اينكه اقامت دانشجويي من در سوئيس باطل شده و در حال حاضر بصورت غير قانوني در اروپا هستم پيشنهاد شما چيست؟
  محبت ميفرماييد چنانچه از طريق ايميل راهنمايي بفرماييد.
  با تشكر

 598. az pasokhetan mamnonam
  age man hala bad az10 mah in madareko eraeekonam benazareton mosmere samar khahad bod ya tasiresho az dast dade ast
  lotfan dar in mored age pishnahad ya rahnamaee darid dargh nafarmaeed
  mamnonam
  dar zenm yek ezhar name dar rastaye rastayeyee kasaam baram omade akhiran dar morede moshkeli ke dar iran dashtam .
  aya ferestadane ezhar name behamrahe madareke khaste shode ra pishnahad mikonid .

 599. mahdi@ be nazar manteghi nemiad !! choon asle mablagho ,anha midahand, albate in jozeiyato motmaen nistam amma shoma mitavanid az Karitas(caritas) ya Diakoni shahretan mashverat va komak begirid, ghabl az an behtar ast ke katban taghazaye daryaft komak vasayel zendegi ra be jobcenter bedahid, va taakid konid katban be shoma pasokh dahand , dar hengame tahvil darkhaste khodetan be jobcenter ham bekhahid az an kopi begirand va rooye kopi ra mohr va tarikh bezanand va be shoma bedahand ,in mitavanad yek resid baraye shoma talaghi shavad ke badan betavanid rasman darkhastetan ra peigiri konid

 600. mahdi

  salam vaght bekheyr …man yek apartman gereftam ke ejarash bishtar az moghararate jobcenter hast…vali ghabol kardan ke ezafasho khodam pardakht konam va kaution ro ham khodam bedam …hala vase hazine vasayele khone ,migan ma pardakht nemikonim chon shoma ejare ,khonaton bishtar az hade mojaz hast,,be nazare shoma in harf manteghi hast man mitonam az tarighe che jayi komak begiram?ba tashakore faravannn

 601. mohammad@ salam, 1- bale in mitoone yek nokte manfi dar sedaghate shoma va esbate hoviate shoma bashe. 2- hala agar be har dalil az eraeh passport tars dashtid , chera daftarche ezdevaj va madareke kar va shoghl ra eraeh nadadid kasi ra ba in madarek be jaei diport nemikonand la aghal inha ra eraeh midadid , ta daste kam hoviate khod ra esbat konid va kheili ham bad ghool nabashid !!!

 602. ba salam va arze khaste nabashid khedmate shoma doste mohtaram va sepass bekhatere zahamateton!
  dar jaryane interwio man ghazi az man madareki ke man copy hashono neshon dade bodamo gharar shod ta 3 hafte aslesho eraee bedam (on madarek shamele karte karmandi sherkate IOM ke man be sorate kotah moddat kar mikardam va daftarche ezdevaj va passporte tahsili ) mishe
  vali bana be gofte ha ye afradi ke dar kampe daeem mabni bar inke agar man on madareko tahvil bedam dar sorate rad shodan (manfi gereftan) mano mitonan diport konan .
  manam tarsidam va madareko be ghazi dar moddate mogharrar eraee nadadam .
  HALA soaalam az jenabe alli in hast ke
  1- in kar dar prosse barresi parvandam nokte manfi mahsob mishe ya na?m
  2- in harf sehhat dare ke man az in afrad shenidam
  zemnan man afghani hastam va dar iran motavalled va bozorg shodam
  mamnon az lotfe ton

 603. ronak

  kheili mamnoounam babate inke vaght mizariid va javabe dooustan roo miidiid vaghean etelaati ke dar ekhtiiar mizariid kheili moofide javabe tamamaiie sooalatam roo gereftam payande bashiid

 604. ronak@ bale chand mahe ke rah oftade

 605. ronak

  با سلام و تشکرات به خایر وقتی که برای جواب دادن میذارید یوالم اینه که بانک اطلاعاتی وی ای اس در حال حاضر راه افتاده ؟

 606. samet@ منظور شما از سفارت ایران چی هست ؟؟؟ اگر منظورتان سفارت ایتالیا در ایران است که باید بگم پس از اعلام پناهندگی در آلمان به احتمال زیاد ویزای ایتالیا مشخص می شود و میتوانند شما را به ایتالیا دیپورت کنند … اما اگر منظور سفارت آلمان در ایران است… خوب … کار راحت تر است ، و میتوانید در آلمان به سادگی اعلام پناهندگی کنید ! و درخواست و حرفهای شما را بررسی میکنند ::: اما با ویزای ایتالیا ریسک بسیار بزرگی است و ممکن است به آنجا دیپورت شوید چون اثر انگشت دارید !!! اینکه در هنگام ورود به ایتالیا انگشت نگاری میشوید یا نه ؟ جواب دقیقی ندارد اما معمولا این انگشت نگاری ها درفرودگاه برای بررسی اصالت ویزا است .

 607. shaghayegh@ koja mikhayd elame panahandegi konid ?? monasebtarin ja baraye shoma haman otrish ast….manzooretan az behtarin rahe panahandegi ra ham dark nemikonam agarmanzooretan in hast ke chi begid …. bande maazoram man be kasi keis nemidam…yani balad nistam dooroogh sare ham konam ke natije bede ….agar dar otrish elame panahandegi mikonid bayad begid chejoor amadid ……movafagh bashid

 608. samet

  با سلام به شما دوست عزیز
  من و همسرم که هر دو 25 ساله هستیم قصد داریم جهت مهاجرت به المان اقدام کنیم و همه سرمایه زندگیمان را که 50 میلیون است را صرف اینکار کنیم.
  با شخصی صحبت کردیم که او میگوید نفری 20 میلیون میگیرد و ما در سفارت ایران تنها انگشت نگکاری میشویم و مصاحبه نمیکنیم تمام کارهای سند و فیش حقوقی و غیره را هم خودش درست میکند.اما او میگوید که اول ما را به ایتالیا بصورت هوایی میفرستد و از انجا ما باید از طریق زمینی خود را به المان برسانیم
  1.حال من برایم سوال شده که این اثر انگشتی که از ما در ایران میگیرند مشکل ساز میشود یا خیر؟
  2.اینکه هنگام ورود یا خروج از ایتالیا از ما انگشت نگاری میشود یا خیر و اگر بشود امکان دیپورت شدن وجود دارد یا نه؟
  با تشکر فراوان

 609. با سلام
  من دارم با ویزای دانشجویی میام اتریش میخواستم بدونم بهترین راه پناهندگی برای من چیه؟
  آیا در مصاحبه بگم با چه ویزایی اومدم؟یا نه فقط قانونی بودنش رو بیان کنم؟

 610. بی پناه @ سلام به شما م متاسفم برای اتفاقی که برای شما افتاده است ! بنده شخصا قبل از هر چیزی به شما پیشنهاد میکنم که شرح کامل ماجرا را برای همسرتان بگویید ،قبول میکنم که بسیار سخت است اما قطعا قطعا قطعا اولین نتیجه ان آرامش همیشگی شما خواهد بود و اگر با صداقت شرح ماجرا را بگویید ایشان صداقت شما را درک خواهد کرد میدانم که ممکن است مار گزیده شده باشید و از هر ریسمانی بترسید اما صادقانه با همسرتان مطرح کنید و فقط به ایشان بگویید لازم نیست کس دیگری هم بداند !!! این توصیه برادرانه و دوستانه من به شما و حتی اگر در اول ناراحت شوند ،محبت و صداقت شما در مدت کوتاهی قضیه را حل میکند ! و صداقت شما از یک قضیه منفی یک امتیاز مثبت هم برای شما می آورد ، خدا بزرگه … این از این اضطرابی که شما می گوید خیلی خیلی بهتر است . اگر خواستید می توانید از یک دوست یا آشنای معتمد — معتمد !!!—- بخواهید که در این قضیه با شما همراهی کند . به هر حال من در این قضیه از نظر حقوقی اصلا مطمئن نیستم اما حدس من این است که سوابق شما فقط در انگلستان قابل دسترسی باشد ، یعنی اگر ازسفارت انگلستان در خواست کنید احتمالا رد می شوید و به همین دلیل اما فکر نمی کنم که برای محدوده کشورهای شنگن این قضیه قبل رسد ب شناسایی باشد ، البته به صورت قطعی مطمئن نیستم . اما باز میگم که بر برای ابد کار را یکسره کنید …هر کمکی که مقدور باشد در خدمت خواهیم بود … امیدوارم موفق باشید ، به خدا توکل کنید و پیش برید .

 611. بی پناه

  سلام بر شما.. من بعد از پنج سال زندگی سخت پناهندگی در انگلیس( دقیقا یک ماه قبل از اخذ اقامتم) به علت یک پاپوش موادمخدر از طرف یک آشنا 😦 به ده سال زندان محکوم شدم و پس از طی سه سال تمام حبس ناحق،ناچار دیپورت شدم.
  چهار سال بعد از آمدنم به ایران، در مسیر زندگیم با یک خانم آشنا شدم و امسال با هم ازدواج کردیم. ایشان دارای گرین کارت بودند و اندکی بعد از ازدواج برای اقامت آمریکای من اقدام کردند.
  منتها من به ایشان راجع به مشکلم چیزی نگفتم. گفتم خودخواسته بعد از 8 سال به ایران برگشتم و ایشان از آن موضوع اطلاعی ندارند و در فرمهای ثبت نام ویزا هم اشاره ای به آن مسئله نشد.
  اما این کابوس هرشب من شده.. زیرا علیرغم داشتن پاسپورت ایرانی، این چهار سال هیچگاه از کشور خارج نشدم.اکنون ایشان اصرار دارند به اروپا برویم اما من میترسم اگر به سفر اروپا برویم یا برای درخواست ویزای آمریکا به مصاحبه برویم اتفاق ناحق زندگی برای بار دوم مرا به تنهایی بکشاند.

  آیا با وجود مشکل من، انگشت نگاری در درخواست ویزای شنگن یا بک گراند چک در مصاحبه با سفارت آمریکا باعث برملا شدن و بروز این اتفاق ناخوشایند می شود؟!! 😦
  آیا آدم برای گناه اعتماد به دیگران تا آخر عمر باید تقاص پس بدهد؟
  اشتباهی که همه عمر پشیمانم از آن… اعتمادیست که بر مردم عالم کردم
  حال به هر راه نجاتی، هر کمکی… هر روشی که بتواند مرا و آبرویم را تا زمان مرگم نزد همسرم و خانواده اش حفظ کند نیازمندم
  هموطنان من.. دوستان ناآشنای فهیمم.. هرکسی پیشنهادی دارد به من کمک کند…زیرا همیشه چند فکر بهتر از یکیست – به من کمک کنید.

 612. AMIR@ سلام، خیر این قضیه هیچ سرعتی به پرونده نمیده و موجب گرفتن اقامت هم نمیشه … حتی اگر شما قبولی نگیرید به فرزندتون هم مدرکی مثل خودتون میدن نه بیشتر !!!!

 613. AMIR

  سلام و خسته نباشید اگر همسرم در کمپ بادار بشه ایا این به تسریع در کارمون کمک میکنه و اینکه به دنیا اوردن بچه در المان میتونه منجر به گرفتن اقامت بشه ؟

 614. milad@ salam , agar movafeghat konand …bale

 615. میلاد @ خیر طبق ماده 51 AufnthaltG با وجود اقامت دائم نیز بیش از ۶ ماه خارج کشور ماندن مجاز نیست !!! مگر با اجازه کتبی AUSLÄNDERBEHÖRDE

  ————————-

  خیلی ممنون بابت پاسخ .
  این اجازه کتبی رو میشه قبل از اقامت دایم هم گرفت یا خیر ؟

 616. kheir in moshkelli ijad nemikone

 617. Amir@ nemidoonam aghay mohtaram, inja baraye soalate panahandegi hast ..baghali ke nist . …m,

 618. AMIR

  ببخشید همزمان با رفتن من و همسرو فرزندم برادرم هم با همسر و فرزندش میخان به المان برن ایا ممکنه بفهمن که ما برادریم چون راهمون سواست اما مقصدمون یکیه حالا با چند روز اختلاف این ممکنه برامون مشکل درست کنه یا نه؟بازم مرسی.

 619. AMIR

  merciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 620. Armin@ سلام ، درک میکنم که شرایط دشواری دارید … و مقررات را فرانسه بسیار بد اجرا میکنند و از طرفی فرانسه جزو قانون دابلین است و این امکان که شما را به فرانسه بفرستند هست اما اگر شرایطتان خیلی سخت است و قابل تحمل نیست … میتوانید کشور دیگری ، مثلا آلمان یا بلژیک را امتحان کنید اما قبلش از شرایط زندگیتان مستند سازی کنید و مدارکی جمع کنید یا مثلا فیلم بگیرید از شرایط خودتان و بقیه بناهجویان که بتوانید بگویید که به چه دلیل مجبور به ترک فرانسه شدید ،البته اینها هیچ کدام دلیل نمی شود که شما را به فرانسه دوباره نفرستند اما خوب از هیچی بهتر است !!! شاید..شاید… شاید بلژیک کمی ساده ترباشد ،به هر حال فقط یک احتمال است و ممکن است باز شما را به فرانسه یا مجار بفرستند اما به قول خودتان شاید اتفاق دیگری هم بیافتد البته هر کاری که میکنید بهتر است همه خانواده با هم باشید و حتما حتما هر جا رفتید با هماهنگی یک وکیل اقدام کنید !!!!

 621. AMIR@ دوست از من بین کشور های مختلف نمی دانم کجا بهتر است همه شبیه هم هستند هر کدام از یک نظر از دیگری بهتر است ، در مورد سوالات دیگری هم که گفتید ده ها مرتبه توضیح دادیم ، لطفا قبل از سؤال پاسخ نظرات دیگران در جاهای مختلف وبلاگ را بخوانید دقیقا مطالب مورد نظر شما را چندین مرتبه توضیح دادیم ، باور کنید من اصلا زمان این همه تایپ کردن را ندارم ، اگر سوالی جدید باشد بله ، اما سوالات تکراری …. برای شما پاسخی که قبلا به کس دیگری داده شده را اینجا کپی . پیست میکنم ، با دقت مطالعه کنید ، لطفا دوستان با سوالات مشابه هم دقت کنند : << در آلمان برخی مقررات پیرو قوانین محلی است و برخی دیگر پیرو قوانین سراسری ، مقررات مربوط به قبول یا رد پناهندگی پیرو قوانین فدرال و کشوری است و در همه جای آلمان یکسان است ،در ابتدای اعلام پناهندگی فرد به کمپ موقت میرود که ممکن است نهایتا تا ٣ ماه آنجا باشد در آنجا امکان دسترسی به پزشک و درمان دارد محلی برای زندگی (مجرد ها مشترک با دیگر افراد هم جنس و متاهل ها مستقل ) دارند امکانات و تغذیه در ٣ وعده و گاهی محدوده بازی مختصری برای کودکان هست در این مدت موقت ٣ ماهه پول بسیار کمی بطور هفتگی داده میشود چون غذا و … را همانجا میدهند پس از ان فرد به کمپ طولانی مدت تر فرستاده میشود و آنجا تا پیش از قبولی زیر نظر اداره سوسیال آنجا خواهد بود آنجا هم شرایط سکونتی کمی شبیه کمپ موقت است اما غذا را افراد خودشان درست میکنند و بابت ان پول دریافت میکنند حدودا ماهی ٣٥٠ یورو برای هر فرد بزرگسال ضمن اینکه بیمه و مسکن آنها از همان اداره سوسیال تقبل میشود گویا شهرهای کمی هستند که قسمتی از این پول را به صورت بن برای تهیه خوار و بار ر میدهند اما من نمیدانم کدام شر ها هستند به ندرت اینجور است . اینکه گفتند از ٣٠ کیلومتر بیشتر نمیتوانید جابجا شوید صحیح است اما فقط تا وقتی که قبولی نگرفتید پس از قبولی چنین محدودیتی وجود ندارد ! بقیه توضیحاتی هم که از قول دیگران نوشتید اکثرا مبالغه آمیز و پیچیده بود ، بله در اینجا برخی افراد تحمل انتظار نتیجه کارشان را ندارند و میخواهند سریعا جواب بگیرند و این موجب گلگی بسیاری افراد است . تا پیش از قبولی نحوه اسکان و سکونت افراد در اختیار اداره سوسیال است و ممکن است از یک شهر تا شهر کنار دستی بسیار متفاوت باشد اما این شرایط تا وقتی است که فرد جواب نگرفته است … حتی در داخل یک ایالت در یک شهر یا ( کرایس ) با شهر دیگر همان ایالت ممکن است تفاوت های زیادی باشد اما این تفاوت ها فقط مربوط به قوانین اداره شهر و پشتیبانی های تدارکاتی پناهجویان است و نه قوانین پناهندگی ! مثلا در یک منطقه به شخص اجازه میدهند بدون داشتن قبولی برای خود خانه مستقل اجاره کند و در منطقه دیگر همان ایالت اجازه نمیدهند و باید در همان کمپ که پیشبینی شده اقامت کند . به هر فرد بزرگسال همانگونه که گفتیم مبلغی قابل قبول برای امورات زندگی میدهند ، حالا بسته به مخرج هر کسی واکنش به کم یا زیاد بودن این مبلغ متفاوت است کسی آنرا کافی و کسی کم میداند در همان ایران هم ٢ میلیون برای کسی کم است و برای کسی زیاد … پس ربطی به مسائل دیگر ندارد . بنده شخصا هیچ کشوری را نمیتوانم پیشنهاد کنم اما در مورد ٢ شغلی که گفتید میتوانم در مورد آلمان نظر دهم : پرستاری زمینه پذیرش خوبی در آلمان دارد اما مهندسی عمران خوب نیست ، در مورد پرستاری هم مدارک اصلی را باید بیاورید و بعدا از سیستم اداری اینجا آنها را تطبیق دهید و احیانا دوره ای را اضافه تر هم طی کنید البته پس از یادگیری مناسب زبان آلمانی !!! در آلمان پس از قبولی باد از حدود ٨ سال میتوانید پاسپورت شهروندی آلمان را بگیرید اما در بلژیک گویا این زمان ٣ سال است . به هر حال مهاجرت سختی ها و دلایل خودش را دارد خوشی ها و نه ملایمت های خاص خودش را دارد هر فرد شخصا و با سنجش احوال شخصی خودش باید تصمیم شخصی خود را بگیرد . نکته مهتر از همه چیز ها که باید بدانید قضیه زبان است !!! در تمام اروپا به جز انگلستان به زبانهای غیر انگلیسی صحبت میشود که موجب کند شدن روند پیشرفت بسیاری از افراد است این سرخوردگی و یاس از قوانین نیست به نظر من از نحوه ارتباط و سختی ارتباط گرفتن و سخت شدن اجرای برنامه های پیشبینی شده فرد به خاطر مشکل زبان است !!

 622. Armin @ ghanoon mige bale, mitoonand be oonja ham befrestand amma inke dar amal che etefaghi miofte nemidoonam, in keshvar ha choon kam pish miad chize ziadi azashoon nemishe goft , amma choon joze Eu ast, ghanoonan mitoonan…

 623. AMIR

  ببخشید یه سوال دیگه اونم اینکه به نظرتون خوبه که با خودمون طلا و زعفرون برای فروش به المان ببریم؟

 624. Salam va khaste nabashi.bebakhid az inke ziyad soal mikonam.ma alan modate 7mah mishe ke dar france hastim va ta hala hichekari baramon nakardan va ta hala kaise ham nakereftan faghat shaste pedar va madaramo kereftan chon shaste hongeri ra darim va alan ham mikan ke bayad 18 mahe dg entezarar bekeshid ta shastetan maf beshe va ta hala na khone va na poli paramin midan mondim chikar konim zendegi kardan dar france ham besyar doshvar hast .be nazare shoma bayad entezar bekeshim Ya inke behtar hast be Alman beravim hadagal shayad deleshon besoze va diportemon nakonan man 3 baradare kojik daram ke ona aslan shaste hija ra nadaran shayad bekhatere ona diportemon nakonan be hongeri.rasti aziz ma afghan hastim vali dar iran bozork shodim tashakor az rahnamai ke mikonin.

 625. AMIR

  مرسی از راهنماییهای خوبتون. به نظرتون پناهندگی به المان بهتره یا به سوید؟ بعد تو مدتی که توی کمپ هستیم یعنی از همون روز اول می تونیم بیرون از شهر هم بریم یا نه فقط باید توی کمپ باشیم؟ اون کمک هزینه 750 یورویی که فرمودید .از همون روز اول اقامت توی کمپ میدن یا بعد از گرفتن جواب پناهندگی؟توی کمپها اموزش زبان هم میدن یا نه؟ اگه میشه یه کم در مورد شرایط زندگی توی کمپ توضیح بدید.دستتون درد نکنه.

 626. Salam.yani be hongari hame diport mikonan.

 627. Armin@ be iran mamoolan diport nadare … ama agar asare angoshte yek keshvare europaei dashte bashid shoma ra behamoon keshvar diport mikonand… amma faghat be yoonan diport nemikonan !!!!

 628. salam, hame kamp ha taghriban shabihand amma agar pasokh mikhayd kampe Trier, Giessen, Durtmund…bad nistand ..dakhele kampe avali choon hame chiz hast poole khassi nemidand amma badan be har 3 nafaretan hoodoode 750 ta talogh migire…bale migzare baratoon

 629. azadeh@ سلام، این چیز هایی که بر شمردید علی رغم صحت اما به هیچ عنوان توجیه برای پذیرش پناهندگی نیست !! کنوانسیون ژنو اعطای وضعیت پناهندگی را برای افرادی که امنیت جانی آنها در خطر است به دلایل سیاسی ،مذهبی ، قومی نژادی و… در نظر گرفته است و شما باید ادعا را نیز طی یک مصاحبه توضیح منطقی و محکمه پسند بدهید و …. موفق باشید

 630. amir-asadi@ kheir dar turkie ejaze zadane maghaze be rahati dade nemishe …amma mitoonid begardid oonja kar peidakonid sharayete kar iraniha dar turkie chizi shabihe kar azizane afghani dar iran ast….. dar turkie agaar ghabool beshid un tasmim migire koodoom keshvar berid ,daste shoma nist ,,shayad usa ya har jaye dige ,zamanesh ham dar behtarin halat hodoode 2 salo nim tool mikeshe… movafagh bashid…..e

 631. ghazal@ mitoonid amma choon ghazie hooghooghiva mohem ast va jozeiate khodesh ra dare bayad az tarighe vakil eghdam konid

 632. Salam,bebakhshid man mikhastam bedonam ke alman diport dare Ya na baraye familihai ke shaste daran.ba tashakor ziyad az shoma

 633. AMIR

  سلام اگه ممکنه بگید کدوم شهر وکدوم کمپ المان برای اعلام پناهندگی از بقیه بهتره و پولی که توی کمپ به من و همسرو فرزندم میدن جقدره و ایا برای گذران کافیه ؟مرسی.

 634. azadeh

  سلام و درود بر شما
  با سپاس برای پاسخهای کاملی که به دوستان می دهید . چون پاسخهایی که به دیگران داده بودید دلسوزانه و کامل بود مشتاق شدم تا من هم از شما راهنمائی بگیرم .
  من دختری 33 ساله هستم و مجردم . میخوام برای پناهندگی آلمان اقدام کنم . می خواستم بدونم برای ارائه کیس مهاجرت این دلیل میتونه کافی باشه که عدم وجود آزادی بیان و عدم امکان پیشرفت اجتماعی ، محدودیت های اجتماعی برای زنانو حجاب اسلامی به نوعی که اجباری است در ایران زندگی را برای من دشوار کرده است . آیا با بیان این واقعیت امیدی به دریافت جواب مثبت نیست و باید دروغ بگم و دلایل دیگری پیدا کنم؟ لطفا» در اسرع وقت بهم پاسخ بدید چون در حال اقدام هستم و زمان زیادی برای دریافت پاسخ شما ندارم. بی نهایت سپاس.

 635. ba salam,man ghasde raftan be amricaro daram va chon nmitavanm eghamat begiram mikham az tarighe panahandegi in karo bokonm .va bastegane ziadi ham dar amrica daram ,,tasmim daram az torkie eghdam konm ,albatee momken ast betonm visaye keshvare uroparo begiram .be nazare soma che kari behtar ast ,aya bad az panahndegi eghamate usa ro midan ya ?cheghad tool mikeshe
  va aya age be torkie beram mitonm kar konm ya na .masalan maghazei bezanam ya az karthaye morabigari varzeshim estefade konm baraye kar kardan .ya madrake tahsilim.

 636. ghazal

  alan javab shomaro vase maryam didam , merci 🙂

 637. ghazal

  Mamanoon , age bekham passe panahandegimo pas bedam va visaro bezanam tu passe Irani chi? ( chun az avalam masalan keise male man nabude) ? vase eghamatam tu alman moshkeli ijad nemishe??e

 638. ghazal@ kheir ba gereftane unbefristet baz haman pass ra migirid va haman jomle neveshte shode ke baraye hame ja joz iran,,,hich estersnaaaeei ham nadare ,Abitur ke hichi uni ham berid rabti nadare….. estesnaei nist montazer bashid ta passe almani…. moafagh bashid

 639. maryam@ chonin kari ghiere momken nist ammabayadedare Ausländerbehörde ba shoma hamkari konad va sang andazi nakonad!!! pas az 3 sal be shoma karte eghamate daem midahand ba yek paase abie jadid manande hamin ke allaan darid..baraye in karha bayad az tarighe vakil eghdam konid !!!!!!!!!!!!!!!! a

 640. lida@ 1-kheir danestane panahandegie shoma hich taasiri nadarad, ,aslaaann…..2- kheir zemanat karadan dar vsefarat voojood nadarad , aslan chonin raveshi nadarand

 641. ghazal

  salam , man 19 salame va alan b modate 2,5 sal ba khanevade dar alman zendegi mikonim. sale dige modate 3 saleye passe panahandegi abie ma tamam mishe, va antor ke man dar bargeye ghabulie panahandegimun khundam, neveshte shode ke baad az 3 sal ma ejazeye gereftane Niederlassungserlaubnis darim. Mikhastam beporsam ke aya ba daryafte in Niderlassungserlaubnis, ke fekr konam bar tebghe un unbefristet visa begirim, ejazeye raftan b iran ro darim? chun hamuntor ke ehtemalan midunid tuye Pass ma neveshte shode ke b hame ja be gheir az iran ejazeye safar darim. Mishe baad az 3 sal in ghanun dige nabashe (yaani mahdudiate rafan b iran bardashte she)???
  aya sharayet baraye hameye aazaye khanevade yeki hast ? ya masalan baraye man va khaharam ke inja dar Gymnasium dars mikhunim sharayet mitune fargh dashte bashe? (in ro az kasi shenidam ke agar dar alman be madrese rafte bashi, ye seri sharayete khas surat migire, ke man daghigh nemidunam dar zemn begam ke man sale dige deutsches Abi ham migiram, yaani mitunam beram daneshgah!! in komaki nemikone??e?

  merci az komaketun

 642. maryam

  ba salam …man pase 60bande1 daram bad az 3sal eghamate daem mizanan aya ro hamin pase abi tamdid mikonan?va badesh man mitonam begam mikham beram iran va ro pase iranim eghamate daem bezanan ya na?(keis marbot be hamsaram bode)moteshakeram

 643. lida

  mamnonam az pasokheton … age valedeynam began farzandemon onjast motevaje mishan man ghablan panahande bodam ,aya sakht tar nemigiran ya rabti nadare?2)age natonan sabet konan vabastegi malishono aya baradaram ya amoyam mitonan zemanat konan?dar zemn ba tavajoh be pasokhe ghabli shoma man hich famili dar alman nadaram…ba sepasss

 644. lida@ ishoon bayad az edarev Ausländerbehörde ,, shahretoon darkhaste ,, Verpflichtungserklärung ya be ghoole shoma (davatname ) bekone in tanha halate rasmie davatname dar alman ast ,baraye yek nafar ya 2 nafar mohem nist ,va dar har halaati , tavajoh konid ke dar har halati sefarat baraye hame madareke vabastegie mali va atefishoon dar iran ra barresi mikone …sanad..hesab banki , melk , shoghl , fishe hooghooghi , javaze kasb ya har chizaye dige ke taraf az khodesh mitoone neshoon bede … ghataan bayad dar in halat toozih bedand dar sefarat ke chera in khanoom barashoon ferestade va che ashnaei darand chera masalan shoma ya bastegane dige nafrestadid va … pas esbate tavane malli va esbate inke az ohde makhareje safar va bazgasht be iran bar mian baraye oona sharte asasi ast, inke che kasi davatname , dade ,dar darje dovom hast…. movafagh bashid….. t

 645. lida

  ba salam..man ba ye khanome almani movafaghe bazneshaste ashna hastam ke hazere vase madaro pedaram davatname befereste …mikham bedonam che no davat namei befereste ke sefarate alman dar iran sakht giri ziyad nakone (vase sanado,hesabe banki va gheyre)?va be nazare shoma age vase ye nafar davatname befereste rahat tar migiran ya donafareshon?va shoma midonid taghriban in porose chandmah tol mikeshe?mamnonammmmm

 646. amir@ fekr mikonam agar kami kament haye ghabli ra mooroor mikardid dar sooaale digaran javab haye kamelli migereftid ,amma kholase arz konam ke man bi etelaa hastam, ke in harf ha doroste ya na … inra karmand haye besyaar aali rotbe dar mahale baygani midanand na man va amsale man !!!! dar zemn in etelaat mitavanad ta bish az 5 sal zakhire bemanad ,baraye hamin ast ke sefaratkhane ha migan agar kasi baraye visa asar angoshtdad baraye visaye baadi dar har sefarati ta 5 sal lazem nist angoshtnegari beshe !!!! SAITE RASMIE ETEHADIE EUROPA DAR IN ZAMINE INJOOR NEVESHTE :

  10-digit finger scans are not required from children under the age of 12 or from people who physically cannot provide finger scans. Frequent travellers to the Schengen Area do not have to give new finger scans every time they apply for a new visa. Once finger scans are stored in VIS, they can be re-used for further visa applications over a 5-year period.

  hala agar oon 6 mah ra shenidid pas in 5 sal chie ? in etelaatdar sisteme Eurodac zakhire mishe va agar maloom beshe -be har dalil – ke shoma kei va chegoone be europa oomadid ,harfetan va natije barresi ,neshan midahad ke doroogh goftid , agar ham begooeid ke 6 mah pish amadid va bargashtid ,in shoma hastid ke bayad sabet konid kei az kodam marz az europa kharej shodid … choon in ghanoon va ejraye hamahange asare angosht jadid hast kassi daghigh nemidanad dar amal che mishavad balke bayad ba azmayesh va khata va natije kare digaran ezhare nazar kard ,ke fellan jadid ast va zood ast , ghachaghchi ha momkene har doorooghi ya mozakhrafati began ke pooleshoon ra begirand ,man nemidanam shayad kasi ba in toojihat natije gerefte bashad amma man shakhsan matne ghanoon ra mibinam ,donia doniaye emkan hast ,har chizi ehtemali az dorosti darad, amma chand darsad ?? 1% ya 99% …. in ham linke marboote dar morede systeme V.I.S. …..
  http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/visa-information-system/index_en.htm

  e

 647. amir

  ba salam . man vahamsaram vizaye italia gereftim va dar sefarate italia tu iran az ma asare angosht gereftan ma mikhaym swed khodemuno tahvil bedim am migan tebghe ghanune dublin hade aghal 6 mah bayad sabr konin ta asare angoshtetun baygani beshe aya in harf doroste?

 648. manzoore shoma vazehh nabood amaa agar manzpooretoon eteraz be sefarate …baeid midoonam taasiri dashte bashe albate sang moft
  gonjeshk moft …… mishe emtehan kard harchand besyar baaeide… moafagh bashid

 649. bahareh

  salam man 2 bar baraye madaram davatname ferestadam va vali motesefane natavanest jaab begire yek az moalemam be man goft ke man mitonm be bundesamt name benevisab va neveshtam va onam javab dadan ke ba yad eteras benevisam hala alan mitonam ghabl az inke javabi az auländerbehörde begiram be onja name benevisam va sharayete madaramo va inke marize va aüsländerbehörde ghabol nakrade benevisamaya tassiri dare mersi

 650. bahareh@ mitoonid ba vakiletoon yek sohbati bokonid ke in mablagho baratoon ghest bandi bokone , albate dar mabaleghe vekalat in pooole kheili ziadi nist amma be har hal choon rooye parvandatoon kar karde va mokatebe karde ,mitoone in entezar ra ham ham ghanoonan ham orfan dashte bashe , inke chera Auslanderbehörde felaan javab nadadade dalaiele mokhtalefi mitoone dashte bashe masalan mokhtasar begam ke : choon shoma in edeaa ra dashtid ke be nooei janetan darkhatar ast, hala agar bekhahand movafegfhat konand va shoma berid va oonja etefaghe khassi biofte momkene barashoon ijade masooliat kone ke chera chonin ejazeh ei dadand !!!!!! va barkhi masaele hoghooghie dige….. be har hal manteghi tarin kar va chizi ke ta hala mitooneste behtarin kar bashe ra anjam dadid bayad montazere natije bood …. dar zemn nabayad faramoosh kard vaghti shoma darkhaste panahandegi mikonid va javabe mosbat migirid nabayad entezar dasht ke bar khalafe orfe panahandegi , shoma ra be rahati be keshvari ke goftid oonja khatari baratoon hast shoma ra hedayat konand ,doroste ke ba masooliate khodetoone amma in kar bayad ba hamahangie chandin organ anjam beshe , masalan jaei ke be shoma panahandegi ra dade (Bundesamt ) va ghazihaye parvande ham bayad dar jaryan gharar begirand )albate ehtemalan va inha zamanbar ast …zadane eghamat dar passe irani ra kheili motmaen nistam ,choon zaheran shoma eghamate panahandegi darid va manteghan nemishe eghamate bar asase panahandegi ra dar passe melli zad , amma hads mizanam eghamat 2 sale bar asase mavad 60 bande 2 ella 8 ra mishe zad … fargheshoon ine ke shoma ba eghamate 60 bande 1 ya 16A mitoonid bad az 3sal eghamate daeme UNBEFRISTET begirid ama ba oonha bine 5 ta 7 sal va gooya baraye tamdid bayad kar ham bokonid , baraye sohbate pardakht pool pishe vakil berid va in jozeiaato beporsid man daghigh yadam namoonde. movafagh bashid

 651. bahareh

  salam va arze adab bebakhshid man yek soal dashtam agar kahtereton bashe madare man marize va mikhastam be iran beram va vakilam gereftam va vakil yek kopoi az ghanoni ke man mitonam be iran beram ra be man dade va man be edare ausländerbehörde raftam va ona dar ebteda ghabool nakardand va goftan ke bayad antrag benevesiam ke in karo amn anajam dadam vali bazam gahbool nakardan va goftan chef bayad tasmim begire vakile man 286 euro khaste dar halike kare man anjam nashode aya in mablagh ra bayad bedam ya mitonam kamtar pardakht konam badam agar ghanoone chera movagheta nakardand ,1 soal dige aya man mitonam darkhast konam eghamatam dar pas irani man bekhore ?va agar midan moshkelate on chi mitone bashe mersi

 652. karo@ shoma chizi be name davatname nafrestadid shoma ,, Verpflichtungserklärung ,, ersal kardid ke in khodesh be maani taahodname ast , in kalame ra dar google bakhshe aks ha jostejoo konid akse davatname ra mibinid, in kalame ra ham tarjome konid manish ra mibinid ! shoma dar morede makhareje ishan taahod dadid ,albate bayad ba hamahangie vakil bayad bayad pish berid va takid konid rooye inke che avaghebi mitoone baraye shoma dashte bashe ….

 653. karo

  ba salame mojadad, man dar daavatname hich taahode mali ya hoghoghi nadaram.ba ain hal aya baz ham ehtiaj be vakil daram? khahesh mandam bishtar rahnmaiam konid lotfan. ba tashakor

 654. karo@ age mikhad elame panahandegi kone , momkene te agar shoma dar jaryane davatname taahode hooghooghi ya malie khassi dade bashid ,in taahod ra ejra konand… baraye in jozeiat bayad hatman ba hamahangie vakile mojarab eghdam konid

 655. ali@ salam shoma ba be tamame keshvarhaye ozve schengen bedoone vizamitoonid safar konid amma har keshvare digari ke ozve schengen nabashe bayad viza dashte bashid az jomle torkie va canada …. inke viza mide ya na ra nemidanam sharayetesh ra az sefarate marboote beporsid amma nadashtane shoghl mitoone emtiaze manfi bashe baraye canada…. dar morede jobcenter ham mamoolan ejaze darand hesabe banki shoma ra har 5 mah yek bar printe 2 mahe akhar ra azatoon bekhand ke bebarid agar mablaghi masalan bish az 20 euro dar hesabetan rikhte shode bashe hala che khodetan rikhtid ya har kasi … be haman mizan kam mishe …. passe shoma kontrol nemishe amma agar bar hasbe etefagh bebinand va negah konand ke elaam nakardid mitoone jarime dashte bashe, dar zemn shoma dar sal hodoode 3 ela 4 hafteejaze safar darid mitoonid modate safaretoon ra begid va ba khiale rahat berid lozoomi ham nadare begid koja begid safar miram, hala agar be farze mahal porsidand koja badesh in toolo tafsir ra begid…movafagh bashid

 656. karo

  ba salam , madaram ba daavat name man be inja amade hala mikhad be iran barnagardad. lotfan rahnemaiiam konid.ba ehteram